^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 stycznia 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Powrót

Młyńskie Koło 2020 dla Sabiny Redzimskiej

29 stycznia 2021 r. w budynku Gminnego Centrum Kultury w Czersku odbyła się uroczystość wręczenia nagród Młyńskie Koło 2020. Statuetkę w kategorii Nauka i Edukacja przyznano nauczycielce Zespołu Szkół Pani Sabinie Redzimskiej. Gratulujemy!!!

zdjecie

Uzasadnienie:

Sabina Redzimska jest nauczycielką w Zespole Szkół w Łęgu. Od wielu lat wychowuje młodzież i stara się zaczepić w niej chęci do uprawiania sportu, angażowania się w akcje społeczne czy charytatywne. Pani Sabina sama też inicjuje różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu pomoc innym. Jest bardzo zaangażowana w prowadzenie 30 Drużyny Harcerskiej „Zieloni” w Łęgu.

 

Ponadto w tej samej kategorii nominację uzyskał śp. Kazimierz Zabrocki.

Uzasadnienie:

Śp. Kazimierz Zabrocki całe swoje zawodowe życie poświęcił edukacji. Przez prawie 40 lat był dyrektorem szkoły w Łęgu. To w czasie jego kierowania placówką, szkoła zyskała nowe piętro i wybudowano salę gimnastyczną. Po przejściu na emeryturę powołał do życia w Łęgu szkołę średnią dla dorosłych. Prowadził ją do końca, do czerwca zeszłego roku. Ś.p. Kazimierz Zabrocki wychował wiele pokoleń młodzieży, był też bardzo zaangażowany w życie społeczne naszej gminy.

Link do filmu z uroczystości