^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Stypendia

Przetargi

Doradztwo zawodowe

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Dyskoteka dla uczniów klas 4-8

4 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca dla uczniów klas VI - VIII. Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Wolontariusza. Zabawa była bardzo udana, uczniowie bawili się przy dźwiękach największych hitów z list przebojów. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych: "Kaczuszki", "Pociąg", "Beligijka" czy "Chocolate".

Czytaj więcej: Dyskoteka dla uczniów klas 4-8

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

4 października 2022 roku odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Przygotowana została przez Szkolny Klub Wolontariusza, który połączył ją ze zbiórką pieniędzy na zimowe dokarmianie ptaków. Chętni do zabawy uczniowie nie szczędzili sił na parkiecie. Dzięki połączeniu przyjemnego z pożytecznym udało się zebrać 115 zł na karmę dla naszych przyjaciół stołujących się w szkolnym karmniku.

Czytaj więcej: Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Debata o wolontariacie

Dnia 20 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Łęgu odbyła się debata publiczna pt. "Pociąg do wolontariatu - kluczowe wartości wolontariatu długoterminowego wśród młodzieży i seniorów" zorganizowana prze Regionalne Centrum Wolontariatu w SŁupsku, oddział Leśno. Celem debaty było mędzy innymi popularyzowanie idei wolntariatu długoterminowego i Korpusu Solidarności

Czytaj więcej: Debata o wolontariacie

Zbieranie żołędzi

11 października 2018 r. mimo wielu obowiązków oraz dużej ilości nauki grupa najaktywniejszych wolontariuszy, którzy jednocześnie są harcerzami, wyruszyła do Leśnictwa Krojanty do pracy w lesie. Naszym zadaniem było zbieranie zdrowych żołędzi. Kilkugodzinna praca przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Zebraliśmy 3 worki żołędzi, które posłużą jako nasiona do sadzenia nowych drzew, które zniszczyła nawałnica. Po pracy otrzymaliśmy ciepłą grochówkę od leśniczego. Oprócz pracy społecznej, którą z uśmiechem wykonywaliśmy, poznawaliśmy także przyrodę poprzez słuchanie leśniczego opowiadającego o drzewostanach oraz owocach lasu.

Czytaj więcej: Zbieranie żołędzi

Mikołajki w SP i G

Dnia 6 grudnia 2017 roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował, zgodnie z kilkuletnią już tradycją, akcję „Słodki upominek dla każdego”. Każdą klasę odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj i w towrzystwie Śnieżynek rozdawał cukierki. Mały sybloiczny prezencik wywołał wiele radości na twarzach uczniów zarówno tych mniejszych jak i tych już starszych.

Czytaj więcej: Mikołajki w SP i G

Nocleg wolontariuszy w szkole

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwyky czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje na specjalną oprawę. Szkolny Klub Wolontariusza podczas noclegu w szkole z 10 na 11 listopada rzetelnie pracował nad przygotowaniem ozdób, świeczników, choinek, kartek oraz stroików świątecznych. Wolontariusze zaplanowali wystawienie swoich rękodzieł, jak co roku, na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się podczas zebrań rodziców z wychowawcami 15 listopada.

Czytaj więcej: Nocleg wolontariuszy w szkole

Zbiórka żywności

W dniach 29-30.09.2017 r. Szkolny Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół w Łęgu, pod patronatem Banku Żywności w Chojnicach, przeprowadził zbiórkę żywności „Podziel się posiłkiem”.  Wolontariusze prowadzili zbiórkę w sklepach p. Sylwii Szczepankiewicz w Łęgu i w Czarnej Wodzie oraz w Biedronce w Czarnej Wodzie.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

28 września Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował dla gimnzajalistów oraz uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Szaleństwa taneczne poprzedzone zostały zbiórką pieniędzy na zimowe dokarmianie ptaków w przyszkolnym karmniku.

Czytaj więcej: Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Szkolenie opiekunów kół wolontariatu

W dniu 29 maja 2017 r. w ramach projektu "Wolontariat z Klasą" w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się szkolenie dla organizatorów, koordynatorów wolontariatu w szkole i organizacji z powiatu chojnickiego pt.: „Organizacja wolontariatu w szkole. Aspekty prawne wolontariatu. Zarządzanie pracą wolontariuszy. Partnerstwo lokalne". Celem projektu jest wzmocnienie wolontariatu jako formy aktywności obywatelskiej, podniesienie wiedzy i intensyfikacja obywatelskiego uczestnictwa w życiu publicznym, promocja wolontariatu w szkołach i środowisku lokalnym.

Czytaj więcej: Szkolenie opiekunów kół wolontariatu

Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariusza w Łęgu bierze udział w projekcie "Działajmy razem - wolontariat w szkole i środowisku lokalnym" współfinansowanym ze śródków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach FIO 2017 realizowanym przez Regionalne Cetrum Wolontariatu w Słupsku w partnerstwie z Gminą Brusy.

Czytaj więcej: Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolenie wolontariuszy

11 maja 2017 r. dwóch młodzieżowych liderów naszego Klubu Wolontariusza - Jan Klarecki kl. Ia oraz Karolina Chmielecka kl. IIIa Gimnazjum wzięło udział w szkoleniu dla Młodzieżowych Liderów Wolontariatu w Brusach, które zostało zorganizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Było to jedno z trzech spotkań w ramach projektu „Działajmy razem – wolontariat w szkole i środowisku lokalnym”.

Czytaj więcej: Szkolenie wolontariuszy