^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 8 sierpnia 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

Deklaracja dostępności

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Debata o wolontariacie

Dnia 20 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Łęgu odbyła się debata publiczna pt. "Pociąg do wolontariatu - kluczowe wartości wolontariatu długoterminowego wśród młodzieży i seniorów" zorganizowana prze Regionalne Centrum Wolontariatu w SŁupsku, oddział Leśno. Celem debaty było mędzy innymi popularyzowanie idei wolntariatu długoterminowego i Korpusu Solidarności

Czytaj więcej: Debata o wolontariacie

Zbieranie żołędzi

11 października 2018 r. mimo wielu obowiązków oraz dużej ilości nauki grupa najaktywniejszych wolontariuszy, którzy jednocześnie są harcerzami, wyruszyła do Leśnictwa Krojanty do pracy w lesie. Naszym zadaniem było zbieranie zdrowych żołędzi. Kilkugodzinna praca przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Zebraliśmy 3 worki żołędzi, które posłużą jako nasiona do sadzenia nowych drzew, które zniszczyła nawałnica. Po pracy otrzymaliśmy ciepłą grochówkę od leśniczego. Oprócz pracy społecznej, którą z uśmiechem wykonywaliśmy, poznawaliśmy także przyrodę poprzez słuchanie leśniczego opowiadającego o drzewostanach oraz owocach lasu.

Czytaj więcej: Zbieranie żołędzi

Mikołajki w SP i G

Dnia 6 grudnia 2017 roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował, zgodnie z kilkuletnią już tradycją, akcję „Słodki upominek dla każdego”. Każdą klasę odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj i w towrzystwie Śnieżynek rozdawał cukierki. Mały sybloiczny prezencik wywołał wiele radości na twarzach uczniów zarówno tych mniejszych jak i tych już starszych.

Czytaj więcej: Mikołajki w SP i G

Nocleg wolontariuszy w szkole

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwyky czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje na specjalną oprawę. Szkolny Klub Wolontariusza podczas noclegu w szkole z 10 na 11 listopada rzetelnie pracował nad przygotowaniem ozdób, świeczników, choinek, kartek oraz stroików świątecznych. Wolontariusze zaplanowali wystawienie swoich rękodzieł, jak co roku, na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się podczas zebrań rodziców z wychowawcami 15 listopada.

Czytaj więcej: Nocleg wolontariuszy w szkole

Zbiórka żywności

W dniach 29-30.09.2017 r. Szkolny Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół w Łęgu, pod patronatem Banku Żywności w Chojnicach, przeprowadził zbiórkę żywności „Podziel się posiłkiem”.  Wolontariusze prowadzili zbiórkę w sklepach p. Sylwii Szczepankiewicz w Łęgu i w Czarnej Wodzie oraz w Biedronce w Czarnej Wodzie.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

28 września Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował dla gimnzajalistów oraz uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Szaleństwa taneczne poprzedzone zostały zbiórką pieniędzy na zimowe dokarmianie ptaków w przyszkolnym karmniku.

Czytaj więcej: Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Szkolenie opiekunów kół wolontariatu

W dniu 29 maja 2017 r. w ramach projektu "Wolontariat z Klasą" w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się szkolenie dla organizatorów, koordynatorów wolontariatu w szkole i organizacji z powiatu chojnickiego pt.: „Organizacja wolontariatu w szkole. Aspekty prawne wolontariatu. Zarządzanie pracą wolontariuszy. Partnerstwo lokalne". Celem projektu jest wzmocnienie wolontariatu jako formy aktywności obywatelskiej, podniesienie wiedzy i intensyfikacja obywatelskiego uczestnictwa w życiu publicznym, promocja wolontariatu w szkołach i środowisku lokalnym.

Czytaj więcej: Szkolenie opiekunów kół wolontariatu

Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariusza w Łęgu bierze udział w projekcie "Działajmy razem - wolontariat w szkole i środowisku lokalnym" współfinansowanym ze śródków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach FIO 2017 realizowanym przez Regionalne Cetrum Wolontariatu w Słupsku w partnerstwie z Gminą Brusy.

Czytaj więcej: Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolenie wolontariuszy

11 maja 2017 r. dwóch młodzieżowych liderów naszego Klubu Wolontariusza - Jan Klarecki kl. Ia oraz Karolina Chmielecka kl. IIIa Gimnazjum wzięło udział w szkoleniu dla Młodzieżowych Liderów Wolontariatu w Brusach, które zostało zorganizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Było to jedno z trzech spotkań w ramach projektu „Działajmy razem – wolontariat w szkole i środowisku lokalnym”.

Czytaj więcej: Szkolenie wolontariuszy

Nocleg w szkole Szkolnego Klubu Wolontariusza

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwyky czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje na specjalną oprawę. Zatem Szkolny Klub Wolontariusza podczas "noclegu" 4-5 listopada rzetelnie pracował nad ozdobami, świecznikami, choinkami, kartkami oraz stroikami świątecznymi.

Czytaj więcej: Nocleg w szkole Szkolnego Klubu Wolontariusza

Świąteczne prezenty wolontariuszy

W dniach 21 i 22 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przekazali prezenty do świetlicy szkolnej i Przedszkola w Lipkach Górnych, zakupione z funduszy pozyskanych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Te skromne upominki wywołały  dużo radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych uczniów naszej społeczności przedszkolnej i szkolnej.

Czytaj więcej: Świąteczne prezenty wolontariuszy