^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 20 stycznia 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13  

Ferie zimowe

13-01-2020
14  

Ferie zimowe

14-01-2020
15  

Ferie zimowe

15-01-2020
16  

Ferie zimowe

16-01-2020
17  

Ferie zimowe

17-01-2020
18
19
20  

Ferie zimowe

20-01-2020
21  

Ferie zimowe

21-01-2020
22  

Ferie zimowe

22-01-2020
23  

Ferie zimowe

23-01-2020
24  

Ferie zimowe

24-01-2020
25
26
27
29
30

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Zbieranie żołędzi

11 października 2018 r. mimo wielu obowiązków oraz dużej ilości nauki grupa najaktywniejszych wolontariuszy, którzy jednocześnie są harcerzami, wyruszyła do Leśnictwa Krojanty do pracy w lesie. Naszym zadaniem było zbieranie zdrowych żołędzi. Kilkugodzinna praca przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Zebraliśmy 3 worki żołędzi, które posłużą jako nasiona do sadzenia nowych drzew, które zniszczyła nawałnica. Po pracy otrzymaliśmy ciepłą grochówkę od leśniczego. Oprócz pracy społecznej, którą z uśmiechem wykonywaliśmy, poznawaliśmy także przyrodę poprzez słuchanie leśniczego opowiadającego o drzewostanach oraz owocach lasu.

Czytaj więcej: Zbieranie żołędzi

Mikołajki w SP i G

Dnia 6 grudnia 2017 roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował, zgodnie z kilkuletnią już tradycją, akcję „Słodki upominek dla każdego”. Każdą klasę odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj i w towrzystwie Śnieżynek rozdawał cukierki. Mały sybloiczny prezencik wywołał wiele radości na twarzach uczniów zarówno tych mniejszych jak i tych już starszych.

Czytaj więcej: Mikołajki w SP i G

Nocleg wolontariuszy w szkole

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwyky czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje na specjalną oprawę. Szkolny Klub Wolontariusza podczas noclegu w szkole z 10 na 11 listopada rzetelnie pracował nad przygotowaniem ozdób, świeczników, choinek, kartek oraz stroików świątecznych. Wolontariusze zaplanowali wystawienie swoich rękodzieł, jak co roku, na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się podczas zebrań rodziców z wychowawcami 15 listopada.

Czytaj więcej: Nocleg wolontariuszy w szkole

Zbiórka żywności

W dniach 29-30.09.2017 r. Szkolny Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół w Łęgu, pod patronatem Banku Żywności w Chojnicach, przeprowadził zbiórkę żywności „Podziel się posiłkiem”.  Wolontariusze prowadzili zbiórkę w sklepach p. Sylwii Szczepankiewicz w Łęgu i w Czarnej Wodzie oraz w Biedronce w Czarnej Wodzie.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

28 września Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował dla gimnzajalistów oraz uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Szaleństwa taneczne poprzedzone zostały zbiórką pieniędzy na zimowe dokarmianie ptaków w przyszkolnym karmniku.

Czytaj więcej: Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Szkolenie opiekunów kół wolontariatu

W dniu 29 maja 2017 r. w ramach projektu "Wolontariat z Klasą" w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się szkolenie dla organizatorów, koordynatorów wolontariatu w szkole i organizacji z powiatu chojnickiego pt.: „Organizacja wolontariatu w szkole. Aspekty prawne wolontariatu. Zarządzanie pracą wolontariuszy. Partnerstwo lokalne". Celem projektu jest wzmocnienie wolontariatu jako formy aktywności obywatelskiej, podniesienie wiedzy i intensyfikacja obywatelskiego uczestnictwa w życiu publicznym, promocja wolontariatu w szkołach i środowisku lokalnym.

Czytaj więcej: Szkolenie opiekunów kół wolontariatu

Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariusza w Łęgu bierze udział w projekcie "Działajmy razem - wolontariat w szkole i środowisku lokalnym" współfinansowanym ze śródków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach FIO 2017 realizowanym przez Regionalne Cetrum Wolontariatu w Słupsku w partnerstwie z Gminą Brusy.

Czytaj więcej: Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolenie wolontariuszy

11 maja 2017 r. dwóch młodzieżowych liderów naszego Klubu Wolontariusza - Jan Klarecki kl. Ia oraz Karolina Chmielecka kl. IIIa Gimnazjum wzięło udział w szkoleniu dla Młodzieżowych Liderów Wolontariatu w Brusach, które zostało zorganizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Było to jedno z trzech spotkań w ramach projektu „Działajmy razem – wolontariat w szkole i środowisku lokalnym”.

Czytaj więcej: Szkolenie wolontariuszy

Nocleg w szkole Szkolnego Klubu Wolontariusza

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwyky czas wspomnień, spotkań z rodziną i najbliższymi przy świątecznym stole. Tak ważne miejsce zasługuje na specjalną oprawę. Zatem Szkolny Klub Wolontariusza podczas "noclegu" 4-5 listopada rzetelnie pracował nad ozdobami, świecznikami, choinkami, kartkami oraz stroikami świątecznymi.

Czytaj więcej: Nocleg w szkole Szkolnego Klubu Wolontariusza

Świąteczne prezenty wolontariuszy

W dniach 21 i 22 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przekazali prezenty do świetlicy szkolnej i Przedszkola w Lipkach Górnych, zakupione z funduszy pozyskanych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Te skromne upominki wywołały  dużo radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych uczniów naszej społeczności przedszkolnej i szkolnej.

Czytaj więcej: Świąteczne prezenty wolontariuszy

Gala Wolontariatu

W dniu 4 grudnia 2015 r o godzinie 16.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Noblistów Polskich w Słupsku, odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Gala była okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za chęć działania, tworzenia i zmieniania na lepsze otaczającego nas świata. To dzięki ofiarności wolontariuszy, osobom korzystającym z ich pomocy, żyje się lepiej, łatwiej i pogodniej. To właśnie wolontariusze swoją postawą pełną wrażliwości, otwartości i empatii sprawiają, że na wielu twarzach znowu pojawia się uśmiech.

Czytaj więcej: Gala Wolontariatu