^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 stycznia 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Powrót

Wręczenie Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie

29 listopada 2017 r. w sali im. Olgierda Narkiewicza Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - wpółczesne zagrożenia" pani Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty oraz pani Teresa Burczyk, Koordynator Wojewódzki Sieci Szkół Promujących Zdrowie wręczyły przyznane

Czytaj więcej: Wręczenie Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie

Na sportowo jest zdrowo

W okresie od 5 października 2015 r. do 4 kwietnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Łęgu brali udział w Programie pt.: "Na sportowo jest zdrowo - szkolny program wychowania zdrowotnego". Poniżej prezentujemy sprawozdanie ze zrealizowanych działań w tym Programie.

Czytaj więcej: Na sportowo jest zdrowo

Spektakl profilaktyczny

20 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. "Mniam, mniam". W przedstawieniu został poruszony problem zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Jego celem było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania oraz przekaz, że zdrowy nie znaczy nudny!

Czytaj więcej: Spektakl profilaktyczny

Szkolenie na temat "Jak uczeń jadać powinien".

13 maja br. odbył się w Zespole Szkół wykład dla rodziców i pracowników pt. "Jak uczeń jadać powinien". Pani Agnieszka Danielewicz z Instytutu Żywienia i Rozwoju w Gdańsku zwróciła uwagę słuchaczy na właściwe postawy prozdrowotne, wskazując korzyści z ich utrzymania w postaci lepszej koncentracji, wyników w nauce, lepszej pamięci i kondycji.

Czytaj więcej: Szkolenie na temat "Jak uczeń jadać powinien".

Zdrowe odżywianie

W ramach programu "Szklanka mleka" oraz "Warzywa i owoce w szkole" dnia 1 grudnia dzieci z klasy IIIb Szkoły Podstawowej na zajęciach wykonały kanapki. Uczniowie ze zdrowego pieczywa i warzyw sporządziły kolorowe kompozycje.

Czytaj więcej: Zdrowe odżywianie

Szkoła Promująca Zdrowie

23 października br., podczas seminarium pt. "Smaczna Szkoła" podpisana została deklaracja dotycząca realizacji programu "Szkoła Promująca Zdrowie" pomiędzy Zespołem Szkół w Łęgu, a Wojewódzkim Zespołem ds. Promocji Zdrowia i Profilaktyki Problemów Zdrowotnych Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej: Szkoła Promująca Zdrowie