^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 24 lutego 2024 r.    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1  

Ferie zimowe SP

01-02-2024
2  

Ferie zimowe SP

02-02-2024
3  

Ferie zimowe SP

03-02-2024
4  

Ferie zimowe SP

04-02-2024
5  

Ferie zimowe SP

05-02-2024
6  

Ferie zimowe SP

06-02-2024
7  

Ferie zimowe SP

07-02-2024
8  

Ferie zimowe SP

08-02-2024
9  

Ferie zimowe SP

09-02-2024
10  

Ferie zimowe SP

10-02-2024
11  

Ferie zimowe SP

11-02-2024
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Stypendia

Przetargi

Doradztwo zawodowe

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

AED w Szkole Podstawowej w Łęgu

Z inicjatywy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Łęgu oraz hojności sponsorów, 19 lutego 2024 roku na budynku szkoły w Łęgu oficjalnie został zainstalowany automatyczny defibrylator zewnętrzny (Automated External Defibrillator). Jest to urządzenie służące do przeprowadzenia defibrylacji u osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Czytaj więcej: AED w Szkole Podstawowej w Łęgu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dostęp do Internetu to już nie tylko gromadzenie i sprawdzanie danych wykorzystywanych do nauki. Dzieci i młodzież poprzez sieć kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich. Pierwszym ogniwem, które może zadbać o to, aby do młodych ludzi nie trafiały nieadekwatne do ich wieku informacje, są opiekunowie.
Chroniąc młode pokolenie przed zagrożeniami powinni oni pamiętać o:
- informowaniu dziecka o bezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach używania Internetu

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu 

Program profilaktyczny "Unplugged"

Program "Unplugged" jest szkolnym programem profilaktyki używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, papierosów, narkotyków), przeznaczonym dla wszystkich dzieci i młodzieży w wieku 12 – 15 lat oraz rodziców. Celem programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież, a także opóźnienie przejścia od fazy eksperymentalnego ich używania do fazy używania problemowego.

Czytaj więcej: Program profilaktyczny "Unplugged"

Szkolenie dla uczniów SP

12 stycznia br. uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej wzięli udział w szkoleniu z zakresu bezpiecznej podróży autokarem, a także zachowania się podczas zdarzeń drogowych z udziałem autokaru oraz niebezpieczeństw mogących wystąpić w trakcie jazdy.

Czytaj więcej: Szkolenie dla uczniów SP

Program "Spójrz inaczej" w klasie II SP

Uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach wychowawczo - profilaktycznych "Spójrz inaczej". Zajęcia odbywały się w środy po dwie godziny. Tematyka obejmowała trzy kręgi: uczestnictwo w grupie, postrzeganie siebie oraz dbanie o zdrowie. Podczas zajęć wykorzystywano różne metody: praca w kręgu, burza mózgów, praca w grupach, zabawy przy muzyce i z gumą sensoryczną.

Czytaj więcej: Program "Spójrz inaczej" w klasie II SP

Program "Spójrz inaczej" w klasie Ib SP

Od września 2023 r. uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej w Łęgu uczestniczyli w zajęciach wychowawczo-profilaktycznych "Spójrz inaczej". Program obejmował 20 godzin dydakyycznych i podzielony był na trzy bloki tematyczne: uczestnictwo w grupie, postrzeganie siebie i rozumienie swoich uczuć, dbanie o zdrowie.

Czytaj więcej: Program "Spójrz inaczej" w klasie Ib SP

Kampania "Biała Wstążka"

"16 Dni Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć"
Kampania Białej Wstążki to największa na świecie międzynarodowa kampania, mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Akcja zorganizowana przez mężczyzn walczących z przemocą wobec kobiet jest prowadzona w ponad 60 krajach, skierowana głównie do mężczyzn i chłopców, którzy przypinają białą wstążkę do ubrania.

Czytaj więcej: Kampania "Biała Wstążka"

Dzień Zdrowego Śniadania

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania, który przypada 8 listopada to inicjatywa, która ma na celu zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania się. Temat zdrowia w naszej szkole jest dla nas bardzo ważny,

Czytaj więcej: Dzień Zdrowego Śniadania

Warsztaty dla uczniów klas IV-VIII w SP

Dorastanie to czas bardzo intensywnego budowania relacji rówieśniczych. Zmiany, jakie przynosi dojrzewanie sprawiają, że dotychczasowe kontakty interpersonalne ulegają modyfikacjom. Niskie poczucie własnej wartości połączone z dużą ilością negatywnych komunikatów ze strony kolegów oraz dorosłych, mała umiejętność radzenia sobie z silnymi emocjami może skutkować wycofaniem społecznym.

Czytaj więcej: Warsztaty dla uczniów klas IV-VIII w SP