^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Powrót

Zajęcia "Spójrz inaczej"

Zrealizowany cykl zajęć "Spójrz inaczej" w klasach drugich i trzecich Szkoły Podstawowej pomógł dzieciom wymienić między sobą informacje i doświadczenia. Poprzez przeprowadzone rozmowy i zabawy dzieci są świadome, że w kontaktach z innymi mogą wiele otrzymać i mogą też wiele dać: zrozumienie, wzajemne wsparcie,

Czytaj więcej: Zajęcia "Spójrz inaczej"

Andrzejkowe wróżby

W dniach 24 i 25 listopada 2021 roku harcerze z naszej szkoły przygotowali dla koleżanek i kolegów wróżby andrzejkowe. Uczestnicy odbyli podróż w różne zakątki świata. Odwiedzili Japonię, Islandię czy Francję i dowiedzieli się, co ich czeka w przyszłości. Mogli również skorzystać z salonu fryzjerskiego, czy postrzelać do celu.

Czytaj więcej: Andrzejkowe wróżby

Prezentacja wyników autoewaluacji

21 grudnia 2021 r. odbyła się zdalna prezentacja wyników przeprowadzonej w naszej szkole autoewaluacji Szkoły Promującej Zdrowie. Prezentacja wyników autoewaluacji jest warunkiem ubiegania się o Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Teresa Burczyk - Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Pani Agnieszka Cyrny - zastępca Wojewódzkiego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Czytaj więcej: Prezentacja wyników autoewaluacji

Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Żalnie

Zakończyła się zbiórka darów dla Domu Dziecka w Żalnie zorganizowana przez harcerzy. Dzięki Państwa hojności udało nam się sprawić choć odrobinę radości podopiecznym Domu Dziecka w Żalnie. W poniedziałek 6.12.2021 r. przekazaliśmy mikołajowe prezenty. W tym roku udało nam się spełnić prawie wszystkie marzenia dzieci.

Czytaj więcej: Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Żalnie

Dzień Śpiocha 2021

 

W piątek 19 listopada br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego świętowaliśmy w Szkole Podstawowej Dzień Śpiocha. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej: Dzień Śpiocha 2021

Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej

8 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele dołączyli do tej akcji. W tym dniu wychowawcy z uczniami z klas 0-III zorganizowali wspólne śniadanie. Dzięki dużej różnorodności i pomysłowości na stołach było kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali z przyniesionych z domu produktów zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach skonsumowali z apetytem. Na stołach znajdowały się kolorowe kanapki, szaszłyki, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem.

Czytaj więcej: Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej

Zajęcia w Nadleśnictwie Woziwoda

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Świeto Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca sie w coraz większej liczbie krajów na świecie, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Dlatego 26 października br. uczniowie klas Ia, Ib i IIIa uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych na terenie Nadleśnictwa Woziwoda.

Czytaj więcej: Zajęcia w Nadleśnictwie Woziwoda

Tydzień Zdrowia Psychicznego - podsumowanie

W dniach  od 18 do 22 października po raz drugi w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem "Rusz po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie".  Inspiracją dla tego przedsięwzięcia był dla nas obchodzony w dniu 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje samopoczucie psychiczne. Przez 5 dni w naszej szkole odbywały się  różnorodne przedsięwzięcia mające na celu promocję zdrowej psychiki. Podczas godzin wychowawczych uczniowie oglądali filmiki o tematyce jak dbać o dobre samopoczucie oraz nauczyciele przeprowadzili  na ten temat pogadanki.

Czytaj więcej: Tydzień Zdrowia Psychicznego - podsumowanie