^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 22 stycznia 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Powrót

Podziękowanie

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Lipkach bardzo dziękują Dyrekcji, nauczycielom i przede wszystkim młodzieży z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czarnej Wodzie za zorganizowanie zbiorki zabawek i przekazanie ich do Przedszkola. Dzięki nowym zabawkom dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez zabawę, uczyć się współdziałania w grupie.

Czytaj więcej: Podziękowanie

Kolędowanie w Lipkach

Dnia 20 grudnia w oddziale przedszkolnym w Lipkach odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z chwilą pojawienia się pierwszej gwiazdki przybyli pasterze, aniołowie, Józef i Maryja. Przed zgromadzoną publicznością mali aktorzy w przepięknych strojach odegrali krótką inscenizację o narodzeniu Jezusa. Zaśpiewali kolędy. Po zakończeniu przedstawienia rodzice wraz z gośćmi mieli okazję porozmawiać przy wspólnej kawie. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez rodziców kiermasz bożonarodzeniowy.

Czytaj więcej: Kolędowanie w Lipkach

Kolędowanie przy choince w Przedszkolu

W grudniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łęgu obchodziły "IV Wigilijne Spotkanie przy Choince z Rodzicami". Głównymi gośćmi tej uroczystości byli najbliżsi członkowie rodzin naszych wychowanków. Celem spotkania było wprowadzenie uczestników uroczystości w świąteczny, ciepły nastrój wspólnego oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Kolędowanie przy choince w Przedszkolu

Mikołajki w Lipkach

Dzieci w Przedszkolu w Lipkach są wyjątkowo grzeczne, bowiem w tym roku Mikołaj był u nich aż dwa razy. Pierwszy przybył już w środę razem z sołtysem wsi. Drugi w czwartek prosto z Przedszkola w Łęgu. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk. Odgadywały zagadki związane z dniem 6 grudnia.

Czytaj więcej: Mikołajki w Lipkach

100 lecie odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 roku dzieci z oddziału Przedszkola w Lipkach obchodziły 100 lecie odzyskania niepodległości. Do tego dnia przygotowywały się przez kilka dni. Podczas zajęć nauczyły się hymnu "Mazurek Dąbrowskiego", przygotowały chorągiewki. Poznały sylwetkę Józefa Wybickiego i Józefa Piłsudskiego. W dniu obchodów uroczyście o 11.11 odśpiewały hymn.

Czytaj więcej: 100 lecie odzyskania niepodległości

Wieczór andrzejkowy w Przedszkolu

Dnia 30 października w naszym Przedszkolu obchodziliśmy "Wieczór andrzejkowy". Wokół nastała ciemność, sale wyglądały niecodziennie, magicznie, wyjątkowo... Zamiast Pań pojawiły się dobre wróżki, które chętnie przepowiadały przyszłość... Po udanych wróżbach odbyły się tańce, hulańce, swawola oraz życzeń magicznych pora! Wróżki życzenia wysłuchały i dzieci w dobry humor wprawiały...

Czytaj więcej: Wieczór andrzejkowy w Przedszkolu

Mikołajki w Przedszkolu

Hura! Hura! Hura! 6 grudnia Mikołaj do Przedszkola zawitał i dzieci nasze rozbrykał! Zjawił się od progu nic nie mówiąc nikomu. Rano ślady na podłodze zostawił, ale w salach się nie pojawił?! Więc dzieci szybko zabawki posprzątały i cichutko na dywanie czekały. Gdy Mikołaj spojrzał ukradkiem na dzieci, to zobaczył ich dobre chęci.

Czytaj więcej: Mikołajki w Przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Dnia 23 listopada obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Każde dziecko do Przedszkola przyprowadziło swojego najlepszego "Pluszowego Przyjaciela". Maskotki towarzyszyły dzieciom cały dzień: razem się bawiły, uczyły, grały i śpiewały. Tym razem to dzieci były opiekunami swoich małych niedźwiadków. Przedszkolaki doskonale wczuły się w role rodziców, nie odstępowały swoich "Milusińskich" ani na chwilę.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w grupie młodszej w Przedszkolu

Dnia 9 listopada w Przedszkolu w Łęgu grupa 3, 4-latków obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Na swój występ grupa młodsza zaprosiła starszych kolegów z grupy zerowej oraz pracowników Przedszkola. Podczas występu dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne, przygotowały także piękne prace plastyczne w barwach kraju. Wspólnie wystąpiły do hymnu Polski, godnie czciły pamięć naszej Ojczyzny. Występ przedszkolaków, ich  zaangażowanie, postawa patriotyczna zostały nagrodzone

Czytaj więcej: Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w grupie młodszej w Przedszkolu