^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 19 listopada 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Powrót

Wycieczka do piekarni

Dnia 21 października dzieci z Przedszkola w Łęgu udały się na wycieczkę do "Piekarni Magdalenka" w Czersku. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji na temat pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Czytaj więcej: Wycieczka do piekarni

Spotkanie z leśniczym w Przedszkolu

Dnia 4 listopada br. Przedszkole w Łęgu odwiedził Pan Leszek Pultyn - zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Czerk. Podczas spotkania dzieci poznały mundur leśniczego, z uwagą słuchały także opowieści na temat jego pracy, życia roślin i zwierząt w lesie. Dzieci dowiedziały się także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzięki zajęciom z leśnikiem dzieci poznały podstawowe zasady ochrony przyrody, pogłębiły wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym

Czytaj więcej: Spotkanie z leśniczym w Przedszkolu

Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu w Lipkach

8 listopada w Przedszkolu w Lipkach obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu w Lipkach

Wycieczka na cmentarz

W dniu 30 października bieżącego roku dzieci z Przedszkola w Łęgu wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych. Przedszkolaki wspólnie z paniami pomodliły się w ciszy i zadumie nad grobami oraz zapaliły świeczkę przy grobach tych, o których nikt już nie pamięta.

Czytaj więcej: Wycieczka na cmentarz

Próbna ewakuacja w Przedszkolu

Dnia 7 listopada bieżącego roku w Przedszkolu Samorządowym w Łęgu o godz. 11.00 odbyła się próbna ewakuacja. Po usłyszeniu alarmu wszyscy pracownicy wraz z dziećmi opuścili budynek Przedszkola, kierujac się obowiązującymi zasadami bezpieczeńtwa dotyczącymi sytuacji kryzysowych. Po sprawdzeniu obecności na placu przedszkolnym, wszyscy z powrotem wrócili do swoich obowiązków.

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja w Przedszkolu

Policjant w Przedszkolu

Dla przybliżenia i utrwalenia dzieciom niezbędnej wiedzy o bezpieczeństwie, do naszego Przedszkola zaprosiliśmy Pana Policjanta. Dnia 24 września gościł u nas Dzielnicowy Łęga. Podczas rozmowy dzieci poznały mundur i akcesoria potrzebne w pracy policjanta, utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu i przedszkolu.

Czytaj więcej: Policjant w Przedszkolu

Pani Jesień i Sprzątanie Świata w Przedszkolu w Lipkach

"Dzisiaj do przedszkola przyszła Pani Jesień
w ogromnym koszyku różne dary niesie"
23 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Tańczyliśmy i rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Przyniosła ze sobą kosz pełen darów jesieni. Mamy nadzieję, że tak miło powitana Jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Czytaj więcej: Pani Jesień i Sprzątanie Świata w Przedszkolu w Lipkach

Wycieczka do jesiennego lasu

Dnia 25 września rano, zaraz po pożywnym śniadaniu, przedszkolacy wybrali się na jesienną wycieczkę do lasu. Celem wędrówki było podziwianie krajobrazu, szukanie śladów jesieni, a także rozpoznawanie wybranych drzew oraz ich owoców. Dzieci poznawały przyrodę przez bezpośredni kontakt: patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, bawiły się wspólnie wśród zieleni zażywając czystego, świeżego powietrza. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy i runo leśne.

Czytaj więcej: Wycieczka do jesiennego lasu

Dzień Przedszkolaka 2019 w Lipkach

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu na dzieci w Przedszkolu w Lipkach Górnych czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, zabawy taneczne.

Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka 2019 w Lipkach

Zajęcia dogoterapii w Przedszkolu w Lipkach

We wtorek 24 września br. gościliśmy w naszym Przedszkolu w Lipkach pieska o imieniu Hektor wraz z Opiekunem. Dzieci zapoznały się na tym spotkaniu z formą powitania psa, zasadami zbliżania się, karmienia oraz rodzajami postaw obronnych przyjmowanych podczas ataku agresywnego psa. Dzieci na ćwiczeniach chętnie przyjmowały postawy „żółwia”.

Czytaj więcej: Zajęcia dogoterapii w Przedszkolu w Lipkach

Dzień Przedszkolaka 2019

Dnia 20 września nasi wychowankowie świętowali "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Tego dnia dzieci przybyły do Przedszkola wyjątkowo radosne. W programie dnia czekało na przedszkolaków wiele niespodzianek: zabawa ulubionymi zabawkami przyniesionymi z domu, zabawy plastyczne, tańce i zabawy integracyjne z kolegami, "Pochód Przedszkolaków" ulicami Łęga.

Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka 2019