^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 kwietnia 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Michał, Makary

Powrót

Edukacja ekologiczna w Przedszkolu w Lipkach

Edukacja ekologiczna powinna kształtować od najmłodszych lat u dzieci postawy ekologiczne takie jak dbanie o przyrodę i ludzkie życie. Ważne jest aby już w wieku przedszkolnym kiedy dziecko jest bardzo podatne na wpływ otoczenia, wiedza ekologiczna była pogłębiona w formie zabawy, odkrywania zagrożeń, przyswajania nowych umiejętności.

Czytaj więcej: Edukacja ekologiczna w Przedszkolu w Lipkach

Dzień Babci i Dziadka w Łęgu

Dnia 6 lutego obchodziliśmy uroczystość przedszkolną z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu przedszkolacy dziękowali swoim ukochanym Babciom i Dziadkom za ich dobre serce i czas wspólnie spędzony. Dzieci włożyły dużo pracy i zaangażowania w przygotowania do występów. Dziadkowie z łezką w oku podziwiali występy swoich wnuków.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Łęgu

Dzień Babci i Dziadka w Lipkach

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Lipkach

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" realizowany jest w grupie 5, 6 - latków w Przedszkolu w Łęgu w br. roku szkolnym. W ramach projektu, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do słuchania, a później również czytania literatury, zostały zorganizowane w pierwszym semetrze trzy spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Czytaj więcej: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Wigilia w Przedszkolu w Łęgu

Dnia 20 grudnia w naszym Przedszkolu odbyła się Wigilia. Był to dzień bardzo ciepły i wyjątkowy. Dzień, w którym byliśmy wszyscy razem. Wspominaliśmy dobre chwile spędzone w gronie przedszkolnym, cieszyliśmy się swoją obecnością. Przy uroczyście nakrytym stole dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie piękne życzenia i konsumowaliśmy przepyszne potrawy wigilijne.

Czytaj więcej: Wigilia w Przedszkolu w Łęgu

Wyjazd do kina

Dnia 18 grudnia 2019 r. dzieci z Przedszkola w Łęgu wybrały się na wycieczkę do kina "Kingsajz"w Chojnicach. Na miejscu czekała na nich niespodzianka: animowana ekranizacja bajki pt."Ratujmy Mikołaja!". Każde z dzieci zastanawiało się, co takiego stało się z Mikołajem, że trzeba go ratować? Czyżby w pobliżu znowu był Grincz i chciał zepsuć nam Święta?

Czytaj więcej: Wyjazd do kina

Wigilia w Przedszkolu w Lipkach

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 19.12.2019 r. od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania.

Czytaj więcej: Wigilia w Przedszkolu w Lipkach