^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 15 listopada 2018 r.    |    Imieniny: Amelia, Albert, Leopold

Powrót

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w grupie młodszej w Przedszkolu

Dnia 9 listopada w Przedszkolu w Łęgu grupa 3, 4-latków obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Na swój występ grupa młodsza zaprosiła starszych kolegów z grupy zerowej oraz pracowników Przedszkola. Podczas występu dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne, przygotowały także piękne prace plastyczne w barwach kraju. Wspólnie wystąpiły do hymnu Polski, godnie czciły pamięć naszej Ojczyzny. Występ przedszkolaków, ich  zaangażowanie, postawa patriotyczna zostały nagrodzone

Czytaj więcej: Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w grupie młodszej w Przedszkolu

Dzień Niepodległości w grupie 5,6-latków w Przedszkolu w Łęgu

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości grupa 5,6-latków z grupy "0" Przedszkola Samorządowego w Łęgu postanowiła upamiętnić tę niezwykle doniosłą rocznicę. 8 listopada dzieci wraz z zaproszonymi Rodzicami, dyrektorem Zdzisławem Jarząbkiem oraz swoimi wychowawczyniami uczciły pamięć tamtych ważnych wydarzeń. Przedstawiły wierszyki oraz piosenki dedykowane tematyce niepodległościowej, a także wraz z Rodzicami wykonały prace plastyczne w barwach narodowych.

Czytaj więcej: Dzień Niepodległości w grupie 5,6-latków w Przedszkolu w Łęgu

Dzień Koloru Pomarańczowego w Lipkach

Zdrowo, sportowo, pomarańczowo - pod takim hasłem dzieci z grupy przedszkolnej w Lipkach Górnych dnia 5 listopada spędziły dzień. Na początku w sportowej rywalizacji dzieci uczestniczyły w grach zespołowych, potem pod okiem pań wykonały surówkę z marchwi oraz sok z pomarańczy. Oczywiście odbyła się degustacja przygotowanych dań.

Czytaj więcej: Dzień Koloru Pomarańczowego w Lipkach

Wycieczka do Woziwody

Dnia 31 października dzieci z grupy "0" w Lipkach Górnych odbyły wycieczkę do Woziwody. W Leśnym Kompleksie Promocyjnym uczestniczyły w zajęciach o tematyce leśnej. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jakimi narzędziami posługują się leśnicy teraz, a jakich używali dawniej. Dzieci zobaczyły animację na  temat zachowania w lesie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Woziwody

Jesienne zabawy w lesie

Dnia 15 października dzieci z Przedszkola wybrały się na wycieczkę tematyczną do lasu. W lesie krajobraz jesienny podziwiały, rośliny oraz ich owoce rozpoznawały. Jesień zabawy z szyszkami dla dzieci przygotowała i rzut do celu sprawdzała. Dziewczynki z chłopcami rywalizowały o pierwsze miejsce się sprzeczały.

Czytaj więcej: Jesienne zabawy w lesie

Wizyta policjantów w Przedszkolu

Na początku roku szkolnego dzieci podczas pobytu w Przedszkolu, stopniowo wdrażają się do przestrzegania niezbędnych zasad bezpieczeństwa. W ramach uświadomienia dzieciom zagrożeń, dnia 24 września br. gościliśmy w naszym Przedszkolu policjantów z Komisariatu Policji w Czersku. Pan Marek Jagodziński opowiadał o niebezpieczeństwach związanych z jego pracą,

Czytaj więcej: Wizyta policjantów w Przedszkolu

Dzień Przedszkolaka 2018

Dnia 21 września w Przedszkolu  obchodziliśmy "Światowy Dzień Przedszkolaka". Dzieci w tym dniu wyglądały i czuły się wyjątkowo. Wszyscy w dobrych humorach, bawili się wspaniale. Przedszkolacy wybrali się na kolorowy korowód po miejscowości, podczas którego ogłaszali i wiwatowali o swojej przynależności do grupy przedszkolnej.

Czytaj więcej: Dzień Przedszkolaka 2018

Zebranie z Rodzicami w Przedszkolu

Dnia 6 września odbyło się spotkanie nauczycieli grup przedszkolnych z Rodzicami wychowanków Przedszkola. Podczas zebrania ogólnego omówiono organizację pracy w roku szkolnym 2018/2019. Następnie dokonano wyboru składu Rady Rodziców Przedszkola. W drugiej części spotkania nastąpiły zebrania grupowe dla rodziców z udziałem wychowawców.

Czytaj więcej: Zebranie z Rodzicami w Przedszkolu

Wycieczka do Wiecka

Dnia 15 czerwca młodsze dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę autobusową do Wiecka. Głównym celem wycieczki było zapoznanie ze środowiskiem leśnym znajdującym się na terenie Wiecka, a także bezpośredni kontakt z przyrodą oraz integracja dzieci na terenie placu zabaw. Nie tracąc cennego czasu, już w trakcie jazdy dzieci rozpoczęły obserwację przez okno, podziwiały rzekę Wdę oraz mijany po drodze krajobraz.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wiecka