^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 marca 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Powrót

Królowa Śniegu w Przedszkolu

Dnia 29 stycznia, zgodnie z aktualną porą roku, dzieci z Przedszkola w Łęgu i Lipkach Górnych odwiedziła znana wszystkim postać bajkowa - Królowa Śniegu. Grupa MAG-STUDIO za pomocą kukiełek i specjalnego widowiska, wprowadziła dzieci w fantastyczny zimowy nastrój.

Czytaj więcej: Królowa Śniegu w Przedszkolu

Bal karnawałowy w Przedszkolu

"W KARNAWALE WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE"
Dnia 1 lutego w Przedszkolu zorganizowaliśmy bal karnawałowy. Dzieci jak zawsze wyglądały wyjątkowo. Każdy z przedszkolaków przebrał się za swoją ulubioną postać bajkową. Kreacje były barwne i kolorowe. Na balu pojawiły się księżniczki, rycerze, motylki, myszki itp.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w Przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka to ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Dlatego dnia 25 stycznia wychowankowie Przedszkola w Łęgu dziękowali swoim Babciom i Dziadkom za bezwarunkową miłość, cierpliwość, dobroć, lekcje życia i wychowania. Dzieci przedstawiły program artystyczny przygotowany specjalnie na tę niezwykłą okazję.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Podziękowanie

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Lipkach bardzo dziękują Dyrekcji, nauczycielom i przede wszystkim młodzieży z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czarnej Wodzie za zorganizowanie zbiorki zabawek i przekazanie ich do Przedszkola. Dzięki nowym zabawkom dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez zabawę, uczyć się współdziałania w grupie.

Czytaj więcej: Podziękowanie

Kolędowanie w Lipkach

Dnia 20 grudnia w oddziale przedszkolnym w Lipkach odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z chwilą pojawienia się pierwszej gwiazdki przybyli pasterze, aniołowie, Józef i Maryja. Przed zgromadzoną publicznością mali aktorzy w przepięknych strojach odegrali krótką inscenizację o narodzeniu Jezusa. Zaśpiewali kolędy. Po zakończeniu przedstawienia rodzice wraz z gośćmi mieli okazję porozmawiać przy wspólnej kawie. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez rodziców kiermasz bożonarodzeniowy.

Czytaj więcej: Kolędowanie w Lipkach

Kolędowanie przy choince w Przedszkolu

W grudniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łęgu obchodziły "IV Wigilijne Spotkanie przy Choince z Rodzicami". Głównymi gośćmi tej uroczystości byli najbliżsi członkowie rodzin naszych wychowanków. Celem spotkania było wprowadzenie uczestników uroczystości w świąteczny, ciepły nastrój wspólnego oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Kolędowanie przy choince w Przedszkolu

Mikołajki w Lipkach

Dzieci w Przedszkolu w Lipkach są wyjątkowo grzeczne, bowiem w tym roku Mikołaj był u nich aż dwa razy. Pierwszy przybył już w środę razem z sołtysem wsi. Drugi w czwartek prosto z Przedszkola w Łęgu. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk. Odgadywały zagadki związane z dniem 6 grudnia.

Czytaj więcej: Mikołajki w Lipkach