^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Stypendia

Przetargi

Doradztwo zawodowe

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Dzień dziewczynek w grupach "Pszczółki" i "Biedronki"

 
"Kochane Dziewczynki!
W dniu tak pięknym i wspaniałym, życzymy Wam serduszkiem całym,
dużo zdrowia, sto lat życia, moc atrakcji do przeżycia!"
11 października dziewczynki z grup "Pszczółki" oraz "Biedronki" miały swoje małe święto. Święto dziewczynek zostało ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma ono na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie.

Czytaj więcej: Dzień dziewczynek w grupach "Pszczółki" i "Biedronki" 

Dzień Postaci z Bajek w grupie "Sówki"

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Z tej okazji w poniedziałek 6 listopada br. w naszej zerówce zawitały przepiękne bajkowe postacie, które z dumą prezentowały się przed rówieśnikami.

Czytaj więcej: Dzień Postaci z Bajek w grupie "Sówki" 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Sówki"

 
W poniedziałek 25 listopada 2023 r. Sówki uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Nasza klasa zamieniła się w "Misiową krainę", bowiem dzieci przyniosły swoje ulubione przytulanki, które towarzyszyły nam w ciągu całego dnia. Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny i poznały historię Święta Pluszowego Misia, śpiewały i bawiły się przy piosenkach, z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych, tanecznych, grach i konkursach. Degustowały kanapki z miodem, każde dziecko z wielkim zaangażowaniem zaprojektowało opaskę i wykonało misiowe puzzle.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie "Sówki"

Święto Niepodległości w grupach "Pszczółki" i "Biedronki"

 
Od najmłodszych lat kształtujemy w dzieciach postawę patriotyczną, szacunek do kraju, siebie i innych Polaków (koleżanek i kolegów) z grupy. Dlatego w dniach od 6 do 10 listopada br. w Przedszkolu w Łęgu realizowaliśmy blok tematyczny Polska Mój Kraj. Dzieci poznawały wiersze, legendy oraz pieśni patriotyczne, przygotowały także piękne prace plastyczne w barwach kraju, godnie czciły pamięć naszej Ojczyzny. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, a także wyrabianie szacunku do symboli narodowych oraz do bliźniego.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w grupach "Pszczółki" i "Biedronki"