^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 maja 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Powrót

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Wycieczka przedszkolaków do Chojnic

Dnia 20 kwietnia bieżącego roku dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę autokarową do Chojnic. Na miejscu czekały na dzieci niesamowite wrażenia w kinie "KINGSAJZ": przygody fantastyczne z Luisem i kosmitami w roli głównej. Morał bajki uświadomił dzieciom, że warto wierzyć w swoje marzenia, ponieważ są możliwe do spełnienia...

Czytaj więcej: Wycieczka przedszkolaków do Chojnic

Konkurs recytatorski w Przedszkolu

Dnia 27 kwietnia w Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Znam wiersze Jana Brzechwy" dla chętnych dzieci. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, prezentacja umiejętności dzieci przed publicznością.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski w Przedszkolu

Powitanie Wiosny

Dnia 21 marca obchodziliśmy "Pierwszy Dzień Wiosny". Grupa młodsza w Przedszkolu wiosenne śniadanie sobie przygotowała oraz Wiosnę głośno do wspólnych zabaw zapraszała. Wiosna trochę oporna była i gdzieś po kątach się skryła. Więc dzieci zawody sobie zrobiły i wiosny nie oszczędziły! Hałasowały, śpiewały, tańczyły i się dobrze razem bawiły.

Czytaj więcej: Powitanie Wiosny

Dzień Wody w Przedszkolu

"Dobra Woda zdrowia Ci doda"
W naszym Przedszkolu co roku obchodzimy "Światowy Dzień Wody". Jest to bardzo ważny dzień, w którym podczas integracji i dobrej zabawy przypominamy sobie oraz wpajamy ważne informacje na temat znaczenia wody w życiu człowieka. Robimy to także podczas codziennych zajęć w grupie.

Czytaj więcej: Dzień Wody w Przedszkolu

Wielkanocny konkurs w Przedszkolu

Dnia 13 marca w Przedszkolu odbył się "Wielkanocny konkurs plastyczny" z udziałem naszych wychowanków. Konkurs miał na celu pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, kształtowanie zainteresowań wychowanków kulturą ludową oraz plastyką obrzędową. Każdy uczestnik wcześniej przygotował pracę o tematyce świątecznej samodzielnie w domu, z niewielką pomocą rodzica w doborze pomysłu. Jury konkursowe oceniało oryginalność, pomysłowość, samodzielność i estetykę wykonania.

Czytaj więcej: Wielkanocny konkurs w Przedszkolu

Eksperymentarium w Przedszkolu

Dnia 12 marca sala przedszkolna na chwilę zamieniła się w małe laboratorium eksperymentów. Pani Dominika Turzyńska pracująca w Eksperymentarium w Chojnicach, w ramach promocji, przedstawiła pokaz wybranych doświadczeń chemicznych: wulkan, chemiczne jojo, sztuczny śnieg. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały doświadczenia, zadawały także pytania

Czytaj więcej: Eksperymentarium w Przedszkolu

Iluzjonista w Przedszkolu

Dnia 24 stycznia wychowankowie Przedszkola uczestniczyli w pokazie magika Pana Andrzeja Szuberta programu artystycznego "Zaczarowany Świat". Magik wprowadził dzieci w fantastyczny świat iluzji oraz magii. Wychowankowie z wielkim zafascynowaniem oglądali występy Pana Andrzeja. Dzieci poznały także swoje możliwości, wcieliły się w rolę magika i pod kierunkiem Pana Andrzeja dokonywały fantastycznych rzeczy. Przedstawienie odbyło się w Ośrodku Kultury w Łęgu i zostało sfinansowane przez Radę Rodziców Przedszkola.

Czytaj więcej: Iluzjonista w Przedszkolu

Rekrutacja do Przedszkola

 Ogłoszenia
o wynikach rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Łęgu
na rok szkolny 2018/2019
 
 
 Ogłoszenia
o wynikach rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Łęgu
na rok szkolny 2018/2019
 
 
 Ogłoszenie
o naborze do Przedszkola Samorządowego w Łęgu
na rok szkolny 2018/2019

Czytaj więcej: Rekrutacja do Przedszkola

Bal karnawałowy w Przedszkolu

"W karnawale bawimy się wspaniale"
Dnia 26 stycznia sale przedszkolne wyglądały niezwykle kolorowo: wokół wisiały serpentyny, balony, a do tego magiczna złota brama zachęcała przybyłych do wejścia. Wesoła muzyka grała i wszystkich do tańca zapraszała.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w Przedszkolu

Bal karnawałowy w grupie zerowej w Lipkach

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w grupie zerowej w Lipkach