^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 lipca 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Wycieczka przedszkolaków do Fojutowa

Dnia 3 czerwca dzieci z młodszej grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do Kompleksu Promocyjnego w Fojutowie. Na placu zabaw czekało na nich wiele atrakcji: małpi gaj w którym było mnóstwo labiryntów, basen z piłkami, zjeżdżalnia i przeróżne sprzęty do wspinania i zabaw z kolegami. Zamek dmuchany był nie lada wyzwaniem dla naszych maluszków.

Czytaj więcej: Wycieczka przedszkolaków do Fojutowa

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Łęgu

Dnia 19 czerwca w Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczestniczyli w nim rodzice dzieci sześcioletnich, Rada Rodziców, wychowankowie Przedszkola oraz wychowawcy i pracownicy. Dzieci z grupy zerowej przygotowały program artystyczny. W tym ważnym dniu, także i młodsze dzieci żegnały starszych kolegów.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Łęgu

Pożegnanie z Przedszkolem w Lipkach Górnych

Dnia 19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste pożegnanie grupy zerowej Przedszkola w Lipkach Górnych. Większość dzieci po raz ostatni przybyła do budynku. Odświętnie ubrane, w obecności rodziców uczestniczyły w zajęciu o tematyce wakacyjnej. Przypomniały sobie jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny.

Czytaj więcej: Pożegnanie z Przedszkolem w Lipkach Górnych

Próbna ewakuacja w Przedszkolu

Dnia 6 czerwca bieżącego roku w Przedszkolu Samorządowym w Łęgu o godz. 11.00 odbyła się próbna ewakuacja. Po usłyszeniu alarmu wszyscy pracownicy wraz z dziećmi opuścili budynek Przedszkola, kierujac się obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi sytuacji kryzysowych. Po sprawdzeniu obecności na placu przedszkolnym, wszyscy wrócili do swoich obowiązków.

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja w Przedszkolu

Tropienie zająca w Lipkach

 

W tym roku w poszukiwaniu zająca dzieci udały się do lasu. Cicho, by nie spłoszyć zająca, obserwowały teren. Zaglądały prawie pod każdy krzaczek. W końcu natrafiły na ślad zająca. Tropy doprowadziły je do prezentów.

Czytaj więcej: Tropienie zająca w Lipkach

Dzień Strażaka w Lipkach

Dnia 7 maja dzieci z oddziału przedszkolnego w Lipkach odbyły wycieczkę do remizy straży pożarnej w Złym Mięsie, w celu poznania pracy strażaka oraz wyposażenia remizy. Na miejscu prezes straży p. Florian Łęgowski przedstawił na czym polega praca strażaka. Wraz z innymi ochotnikami pokazał wszystkie przyrządy potrzebne strażakowi do ratowania ludzi.

Czytaj więcej: Dzień Strażaka w Lipkach

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 16 maja w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Znam i lubię wiersze Jana Brzechwy" zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku. W konkursie uczestniczyło troje dzieci z naszego Przedszkola: Nina Rekowska, Zofia Gromowska i Amelia Ciosk.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorski

Wycieczka do Tuchlina

Dnia 10 maja 2019 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łęgu, 5, 6-latki z oddziałów w Łęgu i Lipkach udały się na wycieczkę do Tuchlina - do Parku Edukacyjnego Zoo-egzotyczne. Miały okazję obejrzeć różne ptaki i egzotyczne zwierzęta. Próbowały rozmawiać z papugami, trzymały legwana i głaskały węża. Wyjątkowych emocji dostarczyło karmienie papug. Skrzeczące ptaki były bardzo szczęśliwe, kiedy mogły z rąk dzieci zjadać przysmaki. Ciekawy był również seans filmowy w 3D. Podwodny świat na wyciągnięcie ręki. Po wspólnym obiedzie dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Tuchlina

Konkurs recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy"

25 kwietnia w konkursie recytatorskim udział wzięło 10 chętnych dzieci z Przedszkola: Maja Osowska w wierszu "Kłamczucha", Zuzia Łangowska - "Żuk", Nina Rekowska - "Żuk", Oliwier Ackerman - "Żaba", Antoni Babiński - "Na Wyspach Bergamutach", Jakub Przytarski - "Skarżypyta", Oliwia Kliczkowska - "Na Wyspach Bergamutach",

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy"

Wielkanoc w Przedszkolu - aktualizacja

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który przeżywamy razem z bliskimi. W naszym Przedszkolu co roku kultywujemy tradycję świąteczną związaną z Wielkanocą. Gdy nadchodzi odpowiedni czas, wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekują śladów małego zwierzaczka. Jak zawsze, zając się u nas zjawia i słodkimi upominkami dzieci obdarza.

Czytaj więcej: Wielkanoc w Przedszkolu - aktualizacja