^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 24 września 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Wycieczka do Wiecka

Dnia 15 czerwca młodsze dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę autobusową do Wiecka. Głównym celem wycieczki było zapoznanie ze środowiskiem leśnym znajdującym się na terenie Wiecka, a także bezpośredni kontakt z przyrodą oraz integracja dzieci na terenie placu zabaw. Nie tracąc cennego czasu, już w trakcie jazdy dzieci rozpoczęły obserwację przez okno, podziwiały rzekę Wdę oraz mijany po drodze krajobraz.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wiecka

Piknik rodzinny w Przedszkolu

Dnia 29 maja w Przedszkolu odbył się "Piknik rodzinny", w ktorym uczestniczyli wychowankowie wraz z rodzicami i nauczycielami. Przedszkolacy przedstawili program artystyczny, w którym dziękowali swoim kochanym rodzicom za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie. Po części artystycznej  uczestników pikniku, bawili animatorzy z "Grupy Imprezowej Forty Degrees".

Czytaj więcej: Piknik rodzinny w Przedszkolu

Ponowna wizyta strażaków w Przedszkolu

W dniu 11 maja po raz kolejny odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu. Pan Sebastian Kameczura przedstawił dzieciom projekcję filmu, dotyczącącego pracy strażaka oraz omówił szczegóły zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Podczas rozmowy ze strażakiem, dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest znajomość numerów alarmowych,

Czytaj więcej: Ponowna wizyta strażaków w Przedszkolu

Gminny konkurs wiedzy dla przedszkolaków

Dnia 23 maja bieżącego roku w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się "Gminny konkurs wiedzy o wierszach Jana Brzechwy" zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku. W konkursie uczestniczyło czworo dzieci z naszego Przedszkola: Zuzanna Lewandowska, Zuzanna Kociałkowska, Łucja Walkowska i Amelia Ciosk.

Czytaj więcej: Gminny konkurs wiedzy dla przedszkolaków

Dzień Dziecka 2018 w Lipkach

Dzień 29 maja 2018 r. był bardzo wyjątkowym dniem Dniem Dziecka połączonym z Dniem Matki dla grupy zerowej w Lipkach. Rodzice przygotowali wspaniałe atrakcje: piknik z grillem, tańce z animatorem, zabawy z hustą klanzy, zabawy z bańkami mydlanymi, balonikowe zwierzaki.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2018 w Lipkach

Wycieczka przedszkolaków do Chojnic

Dnia 20 kwietnia bieżącego roku dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę autokarową do Chojnic. Na miejscu czekały na dzieci niesamowite wrażenia w kinie "KINGSAJZ": przygody fantastyczne z Luisem i kosmitami w roli głównej. Morał bajki uświadomił dzieciom, że warto wierzyć w swoje marzenia, ponieważ są możliwe do spełnienia...

Czytaj więcej: Wycieczka przedszkolaków do Chojnic

Konkurs recytatorski w Przedszkolu

Dnia 27 kwietnia w Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Znam wiersze Jana Brzechwy" dla chętnych dzieci. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, prezentacja umiejętności dzieci przed publicznością.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski w Przedszkolu

Powitanie Wiosny

Dnia 21 marca obchodziliśmy "Pierwszy Dzień Wiosny". Grupa młodsza w Przedszkolu wiosenne śniadanie sobie przygotowała oraz Wiosnę głośno do wspólnych zabaw zapraszała. Wiosna trochę oporna była i gdzieś po kątach się skryła. Więc dzieci zawody sobie zrobiły i wiosny nie oszczędziły! Hałasowały, śpiewały, tańczyły i się dobrze razem bawiły.

Czytaj więcej: Powitanie Wiosny