^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 maja 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Powrót

Tropienie zająca w Lipkach

 

W tym roku w poszukiwaniu zająca dzieci udały się do lasu. Cicho, by nie spłoszyć zająca, obserwowały teren. Zaglądały prawie pod każdy krzaczek. W końcu natrafiły na ślad zająca. Tropy doprowadziły je do prezentów.

Czytaj więcej: Tropienie zająca w Lipkach

Dzień Strażaka w Lipkach

Dnia 7 maja dzieci z oddziału przedszkolnego w Lipkach odbyły wycieczkę do remizy straży pożarnej w Złym Mięsie, w celu poznania pracy strażaka oraz wyposażenia remizy. Na miejscu prezes straży p. Florian Łęgowski przedstawił na czym polega praca strażaka. Wraz z innymi ochotnikami pokazał wszystkie przyrządy potrzebne strażakowi do ratowania ludzi.

Czytaj więcej: Dzień Strażaka w Lipkach

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 16 maja w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Znam i lubię wiersze Jana Brzechwy" zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku. W konkursie uczestniczyło troje dzieci z naszego Przedszkola: Nina Rekowska, Zofia Gromowska i Amelia Ciosk.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Recytatorski

Wycieczka do Tuchlina

Dnia 10 maja 2019 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łęgu, 5, 6-latki z oddziałów w Łęgu i Lipkach udały się na wycieczkę do Tuchlina - do Parku Edukacyjnego Zoo-egzotyczne. Miały okazję obejrzeć różne ptaki i egzotyczne zwierzęta. Próbowały rozmawiać z papugami, trzymały legwana i głaskały węża. Wyjątkowych emocji dostarczyło karmienie papug. Skrzeczące ptaki były bardzo szczęśliwe, kiedy mogły z rąk dzieci zjadać przysmaki. Ciekawy był również seans filmowy w 3D. Podwodny świat na wyciągnięcie ręki. Po wspólnym obiedzie dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Tuchlina

Konkurs recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy"

25 kwietnia w konkursie recytatorskim udział wzięło 10 chętnych dzieci z Przedszkola: Maja Osowska w wierszu "Kłamczucha", Zuzia Łangowska - "Żuk", Nina Rekowska - "Żuk", Oliwier Ackerman - "Żaba", Antoni Babiński - "Na Wyspach Bergamutach", Jakub Przytarski - "Skarżypyta", Oliwia Kliczkowska - "Na Wyspach Bergamutach",

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy"

Wielkanoc w Przedszkolu - aktualizacja

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który przeżywamy razem z bliskimi. W naszym Przedszkolu co roku kultywujemy tradycję świąteczną związaną z Wielkanocą. Gdy nadchodzi odpowiedni czas, wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekują śladów małego zwierzaczka. Jak zawsze, zając się u nas zjawia i słodkimi upominkami dzieci obdarza.

Czytaj więcej: Wielkanoc w Przedszkolu - aktualizacja

Informacja o akcji strajkowej dla rodziców wychowanków Przedszkola

 

W związku z ogłoszonym rozpoczęciem akcji strajkowej przez związki zawodowe NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniu 8 kwietnia br. pragnę Państwa poinformować, że jeżeli trwające negocjacje strony rządowej z centralami związkowymi nie zakończą się powodzeniem, zajęcia w Przedszkolu Samorządowym w Łęgu od dnia 8 kwietnia nie będą realizowane do odwołania.

Czytaj więcej: Informacja o akcji strajkowej dla rodziców wychowanków Przedszkola

Dzień Wody w Przedszkolu

Dnia 27 marca w Przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Wody". Oprócz wody, bardzo ważne znaczenie ma dobre jedzenie, więc dzień rozpoczęliśmy od pożywnego wiosennego śniadania. Każde z dzieci samodzielnie przygotowało kanapki, składające się z dużej ilości warzyw, wędliny lub nabiału. Od koloru do wyboru.

Czytaj więcej: Dzień Wody w Przedszkolu