^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 19 października 2021 r.    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

Deklaracja dostępności

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przyłączyły się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego pod nazwą: "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Głównym celem projektu jest:
-podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera;

Czytaj więcej: Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy szkolnej

Są różne: pręgowane, rude, szare, białe, rasowe, dachowe, lecz łączy je to, że miauczą i mruczą. Co? Oczywiście koty... Dlatego dnia 17 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy na wesoło "Światowy Dzień Kota". To właśnie kotki tego dnia były głównymi bohaterami. Uczniowie podczas kociego dnia wykonali prace związane ze zwierzętami.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy szkolnej

Ogłoszenie!

 

Wychowawcy świetlicy szkolnej ogłaszają konkurs pt. "Mój kocurek". Prace należy złożyć do 21.02.20 r. (piątek). Autorzy najbardziej kreatywnych, pomysłowych i starannie wykonanych prac zostaną nagrodzeni. Pracą mogą zostać wykonane dowolną techniką. Drodzy zainteresowani, pamiętajcie, aby na odwrocie zamieśić swoje imię, nazwisko oraz klasę.

Dni Przyjaciela w świetlicy

10.02 – 14.02.20 r. były to dni najbardziej wyczekiwane w „kalendarzu świetlicowym” - Dni Przyjaciela, w ramach których uczniowie dziękują znajomym za to, że są przy nas, wspierają i pomagają. Podczas tego tygodnia dzieci uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonywały różnymi technikami plastycznymi upominki dla swoich kolegów i koleżanek. Wykonali również ciekawą Skrzynkę Dobrych Słów, która została wypełniona po same brzegi. Na oknach pojawiły się również piękne dekoracje tematyczne.

Czytaj więcej: Dni Przyjaciela w świetlicy

Dzień Pluszowego Misia 2019

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia 2019

Podsumowanie konkursu plastycznego

W dniu 08.11.2019 r. podczas apelu z okazji Święta Niepodległości zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za świetlicowy konkurs fotograficzno-plastyczny pt. „Ja i mój pupil”. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie właściwych nawyków dbania o swoje zwierzęta („pupili”) oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej tematyką zwierząt.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Od kilku lat 25-go listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Pluszowe misie miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od bardzo dawna towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów. Jednak, kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu czas, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

"Kasztanowe ludziki i zwierzęta"

Dnia 19 listopada 2018 r. odbyło się w świetlicy uroczyste wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Kasztanowe ludziki i zwierzęta” zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Łęgu. Dyplomy oraz nagrody otrzymali: Jan Ostrowski, Daniel Deja, Emilia Czapiewska, Patrycja Grada, Aniela Cybula, Julia Janikowska, Zuzanna Klaman, Weronika Czapiewska, Daria Gełdon, Roksana Sznajder, Joanna Pietruszka, Beata Fioretti, Klaudia Cherek, Kewin Rolbiecki. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Dyrekcji Ośrodka Kultury w Łęgu dziękujemy za nagrody.

Czytaj więcej: "Kasztanowe ludziki i zwierzęta"

Dzień Kredki w świetlicy szkolnej

Niepozorna kredka, przez którą dziecko może tyle wyrazić, doczekała się swojego święta, które przypada 22 listopada. I tak też w naszej kolorowej świetlicy szkolnej obchodziliśmy sympatyczny „Dzień Kredki”. Było dużo zabawy. Na początek dzieci wspólnie śpiewały piosenkę „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”. Następnie przygotowywały prace plastyczne związane z kredkami. W trakcie kolorowania różnobarwnymi kredkami zrobiliśmy „wyścig temperówek” oraz konkurs na najdłuższą ostrużynę. W tej konkurencji najlepszy okazał się Nikodem Barecki z IVb, za nim Jan Ostrowski i Dominik Kubiszewski.

Czytaj więcej: Dzień Kredki w świetlicy szkolnej