^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 20 stycznia 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13  

Ferie zimowe

13-01-2020
14  

Ferie zimowe

14-01-2020
15  

Ferie zimowe

15-01-2020
16  

Ferie zimowe

16-01-2020
17  

Ferie zimowe

17-01-2020
18
19
20  

Ferie zimowe

20-01-2020
21  

Ferie zimowe

21-01-2020
22  

Ferie zimowe

22-01-2020
23  

Ferie zimowe

23-01-2020
24  

Ferie zimowe

24-01-2020
25
26
27
29
30

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Dzień Pluszowego Misia 2019

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia 2019

Podsumowanie konkursu plastycznego

W dniu 08.11.2019 r. podczas apelu z okazji Święta Niepodległości zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za świetlicowy konkurs fotograficzno-plastyczny pt. „Ja i mój pupil”. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie właściwych nawyków dbania o swoje zwierzęta („pupili”) oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej tematyką zwierząt.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Od kilku lat 25-go listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Pluszowe misie miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od bardzo dawna towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów. Jednak, kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu czas, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

"Kasztanowe ludziki i zwierzęta"

Dnia 19 listopada 2018 r. odbyło się w świetlicy uroczyste wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Kasztanowe ludziki i zwierzęta” zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Łęgu. Dyplomy oraz nagrody otrzymali: Jan Ostrowski, Daniel Deja, Emilia Czapiewska, Patrycja Grada, Aniela Cybula, Julia Janikowska, Zuzanna Klaman, Weronika Czapiewska, Daria Gełdon, Roksana Sznajder, Joanna Pietruszka, Beata Fioretti, Klaudia Cherek, Kewin Rolbiecki. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Dyrekcji Ośrodka Kultury w Łęgu dziękujemy za nagrody.

Czytaj więcej: "Kasztanowe ludziki i zwierzęta"

Dzień Kredki w świetlicy szkolnej

Niepozorna kredka, przez którą dziecko może tyle wyrazić, doczekała się swojego święta, które przypada 22 listopada. I tak też w naszej kolorowej świetlicy szkolnej obchodziliśmy sympatyczny „Dzień Kredki”. Było dużo zabawy. Na początek dzieci wspólnie śpiewały piosenkę „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”. Następnie przygotowywały prace plastyczne związane z kredkami. W trakcie kolorowania różnobarwnymi kredkami zrobiliśmy „wyścig temperówek” oraz konkurs na najdłuższą ostrużynę. W tej konkurencji najlepszy okazał się Nikodem Barecki z IVb, za nim Jan Ostrowski i Dominik Kubiszewski.

Czytaj więcej: Dzień Kredki w świetlicy szkolnej

Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Ten wesoły dzień obchodziliśmy w naszej szkole 8 października. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w radosne żółte kolory.

Czytaj więcej: Dzień Uśmiechu

Zajęcia w świetlicy szkolnej

Zapraszamy na krótką fotorelację z zajęć świetlicowych. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu naszego czasu na świeżym powietrzu, a także na wykonywaniu prac plastyczno-technicznych, które bardzo lubimy. Bez względu na wiek świetnie się bawimy.

Czytaj więcej: Zajęcia w świetlicy szkolnej

Karnawał w świetlicy szkolnej

Karnawał był okresem zimowych balów i maskarad. Czas ten ściśle związany jest z tańcami i świetną zabawą, której nie zabrakło w tym roku w naszej świetlicy szkolnej. Podczas różnych konkursów uczniowie uczęszczający do świetlicy mogli za pomocą kilku rekwizytów przebrać się za kogoś innego i „wejść” do karnawałowej fotobudki.

Czytaj więcej: Karnawał w świetlicy szkolnej

Akcja pocztówkowa w świetlicy szkolnej

W naszej świetlicy od listopada ruszyła akcja pocztówkowa. Polegała ona na tym, że uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wymieniają się pocztówkami z pozdrowieniami i krótkimi wierszykami z grupami z całej Polski. Są to przede wszystkim pocztówki z widokiem miast albo okolicznych atrakcji. Uczniowie naszej placówki wykonali również pocztówki własnoręcznie.

Czytaj więcej: Akcja pocztówkowa w świetlicy szkolnej

Zimowe zabawy na śniegu

Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Kiedy tylko spadł pierwszy śnieg, dzieci ze świetlicy szkolnej bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: Zimowe zabawy na śniegu