^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 listopada 2017 r.    |    Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Powrót

Konkurs na najpiękniejszą medelkę

Świetlica szkolna swoją tegoroczną działalność rozpoczęła od propozycji konkursu. Dlatego  już 10 października  br. poinformowano uczniów o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza modelka”. Wykonane postacie były bardzo ciekawe i staranne. Jednak organizatorzy postanowili wyróżnić prace następujących osób:

Czytaj więcej: Konkurs na najpiękniejszą medelkę

Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Okazję do świętowania mieli chłopcy uczęszczający do świetlicy szkolnej. 29 września br. dziewczęta rozdały kolegom własnoręcznie wykonane kotyliony oraz słodką niespodziankę. Nie zabrakło również szczerych, serdecznych życzeń. Chłopcy byli bardzo mile zaskoczeni zaangażowaniem swoich koleżanek. Podpytywali opiekunów świetlicy o datę Święta Kobiet.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej 

Dzień Uśmiechu

Dnia 06.10.2017 r. (piątek) w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój. Po raz pierwszy członkowie Samorządu Uczniowskiego SP wraz z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej zorganizowali Dzień Uśmiechu. Podczas przerw uczniowie rozdawali uśmiechnięte emblematy i życzyli każdemu miłego dnia.

Czytaj więcej: Dzień Uśmiechu

Dzień Mamy w świetlicy szkolnej

Dzień Matki to jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. To  przecież  Mama obdarzyła nas nieograniczoną miłością i troszcząc się prowadzi nas przez życie nie oczekując niczego w zamian. Na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu, by odpowiednio się odwdzięczyć, dlatego też w świetlicy szkolnej dzieci chcąc podziękować za trud, troskę, miłość i opiekę wykonały ponad 100 świeczników dla swoich Mam.

Czytaj więcej: Dzień Mamy w świetlicy szkolnej

Światowe Święto Wody

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie, dlatego Światowe Święto Wody to dobry moment by przypomnieć, że wodę należy szanować. W tym roku dzieci ze świetlicy szkolnej ubierając się na niebiesko ukazały, że są chętne do aktywnej akcji promowania świadomego korzystania z zasobów wodnych.

Czytaj więcej: Światowe Święto Wody

Przywitanie Wiosny w świetlicy szkolnej

W czwartek 21.03.2017 r. naszą świetlicę szkolną odwiedził długo wyczekiwany gość - Pani Wiosna, z którą uczniowie wybrali się na spacer obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Podczas wyprawy dzieci również bawiły się w kole tańcząc i śpiewając wiosenne piosenki. Następnie wychowankowie mieli okazję przeobrazić się w projektantów mody komponując suknię kwitnącej pory roku.

Czytaj więcej: Przywitanie Wiosny w świetlicy szkolnej

Święto Dyni

Zieleń zmieniła się w żółć, pomarańcz i czerwień. To znak, że jest już jesień. Wraz z nią pojawiała się ona, królowa jesieni – DYNIA. Jej smak znany jest i lubiany przez wielu. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, przekonaliśmy się podczas Święta Dyni organizowanego po raz pierwszy w naszej placówce.

Czytaj więcej: Święto Dyni

Miesiąc czytelnictwa w świetlicy szkolnej

Czytanie jest podstawowym narzędziem myślenia i zdobywania wiedzy. We wszystkich systemach edukacyjnych kładzie się duży nacisk na naukę czytania. Bez tej umiejętności nie można odnieść sukcesu w życiu. Dlatego w świetlicy szkolnej został zorganizowany Miesiąc Czytelniczy w ramach akcji „Spotkanie z książką”.

Czytaj więcej: Miesiąc czytelnictwa w świetlicy szkolnej