^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 19 października 2019 r.    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Od kilku lat 25-go listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Pluszowe misie miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od bardzo dawna towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów. Jednak, kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu czas, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

"Kasztanowe ludziki i zwierzęta"

Dnia 19 listopada 2018 r. odbyło się w świetlicy uroczyste wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Kasztanowe ludziki i zwierzęta” zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Łęgu. Dyplomy oraz nagrody otrzymali: Jan Ostrowski, Daniel Deja, Emilia Czapiewska, Patrycja Grada, Aniela Cybula, Julia Janikowska, Zuzanna Klaman, Weronika Czapiewska, Daria Gełdon, Roksana Sznajder, Joanna Pietruszka, Beata Fioretti, Klaudia Cherek, Kewin Rolbiecki. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Dyrekcji Ośrodka Kultury w Łęgu dziękujemy za nagrody.

Czytaj więcej: "Kasztanowe ludziki i zwierzęta"

Dzień Kredki w świetlicy szkolnej

Niepozorna kredka, przez którą dziecko może tyle wyrazić, doczekała się swojego święta, które przypada 22 listopada. I tak też w naszej kolorowej świetlicy szkolnej obchodziliśmy sympatyczny „Dzień Kredki”. Było dużo zabawy. Na początek dzieci wspólnie śpiewały piosenkę „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”. Następnie przygotowywały prace plastyczne związane z kredkami. W trakcie kolorowania różnobarwnymi kredkami zrobiliśmy „wyścig temperówek” oraz konkurs na najdłuższą ostrużynę. W tej konkurencji najlepszy okazał się Nikodem Barecki z IVb, za nim Jan Ostrowski i Dominik Kubiszewski.

Czytaj więcej: Dzień Kredki w świetlicy szkolnej

Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Ten wesoły dzień obchodziliśmy w naszej szkole 8 października. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w radosne żółte kolory.

Czytaj więcej: Dzień Uśmiechu

Zajęcia w świetlicy szkolnej

Zapraszamy na krótką fotorelację z zajęć świetlicowych. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu naszego czasu na świeżym powietrzu, a także na wykonywaniu prac plastyczno-technicznych, które bardzo lubimy. Bez względu na wiek świetnie się bawimy.

Czytaj więcej: Zajęcia w świetlicy szkolnej

Karnawał w świetlicy szkolnej

Karnawał był okresem zimowych balów i maskarad. Czas ten ściśle związany jest z tańcami i świetną zabawą, której nie zabrakło w tym roku w naszej świetlicy szkolnej. Podczas różnych konkursów uczniowie uczęszczający do świetlicy mogli za pomocą kilku rekwizytów przebrać się za kogoś innego i „wejść” do karnawałowej fotobudki.

Czytaj więcej: Karnawał w świetlicy szkolnej

Akcja pocztówkowa w świetlicy szkolnej

W naszej świetlicy od listopada ruszyła akcja pocztówkowa. Polegała ona na tym, że uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wymieniają się pocztówkami z pozdrowieniami i krótkimi wierszykami z grupami z całej Polski. Są to przede wszystkim pocztówki z widokiem miast albo okolicznych atrakcji. Uczniowie naszej placówki wykonali również pocztówki własnoręcznie.

Czytaj więcej: Akcja pocztówkowa w świetlicy szkolnej

Zimowe zabawy na śniegu

Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Kiedy tylko spadł pierwszy śnieg, dzieci ze świetlicy szkolnej bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: Zimowe zabawy na śniegu

Magia świąt w świetlicy szkolnej

Grudzień jest  pełen niespodzianek i wydarzeń, które mają wyjątkowy czar. Dlatego podczas tego pracowitego miesiąca nasza świetlica zamieniła się w prawdziwą fabrykę ozdób świątecznych. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe, aniołki, kartki świąteczne, kominek, postacie świąteczne i wiele innych. Dzięki wspólnej pracy zapanował u nas prawdziwie świąteczny nastrój. Zapraszamy do fotorelacji.

Czytaj więcej: Magia świąt w świetlicy szkolnej

Wyniki XV Regionalnego Konkursu Plastycznego

Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku ogłosiła z okazji Roku Rzeki Wisły 2017 konkurs plastyczny „Płynie Wisła płynie, po polskiej krainie”. Zadaniem uczestników było przygotowanie jednej pracy w dowolnie wybranej technice rysunku w formacie A4 (akwarela, pastele, plakatówka, wycinanka, kredki, techniki mieszane). Praca plastyczna miała nawiązywać tematycznie do rzeki Wisły. Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów klas 0–III szkoły podstawowej. Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej chętnie wykonały prace konkursowe.

Czytaj więcej: Wyniki XV Regionalnego Konkursu Plastycznego

Dzień Kredki w świetlicy szkolnej

22 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych zainteresowań, a wszelkie działania dzieci skierowane były na zabawę i eksperymentowanie. Uczniowie wzięli udział w różnych grach, zabawach i konkursach związanych tematycznie z kredkami.

Czytaj więcej: Dzień Kredki w świetlicy szkolnej