^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 września 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Doradztwo zawodowe

Stypendia

Przetargi

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Konkurs plastyczny w świetlicy

W marcu w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do plastycznego konkursu międzyświetlicowego organizowanego przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach pt. "TAK WYGLĄDA PANI WIOSNA". Wyróżnione zostały prace uczniów: Leny Smaglińskiej  3b, Hanny Makowskiej 2b oraz Poli Szarmach 3b.
Na poziomie naszej szkoły wyróżnienia otrzymali: Lukrecja Wysocka 1a, Patryk Pastwa 2a, Dorota Czarnowska 2b, Nadia Klaman 3a oraz Malwina Pietruszka 3b. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone uczniom podczas uroczystego apelu z okazji Świąta 3-go Maja. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny w świetlicy

"Koci świat" – wyniki konkursu plastycznego

17 lutego br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. To święto poświęcone puszystym, mruczącym czworonogom. Z okazji kociego święta podczas zajęć w świetlicy szkolnej został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Koci świat”. Cieszył się on dużym odzewem wśród naszych uczniów. Wybór najlepszej pracy był dla komisji konkursowej bardzo trudny.

Czytaj więcej: "Koci świat" – wyniki konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny - informacja

Zachęcamy uczniów z klas I-III do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach pt. "TAK WYGLĄDA PANI WIOSNA". Szczegóły konkursu znajdują się na zamieszczonym poniżej plakacie. Prace konkursowe należy składać w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęgu do dnia 17 marca 2023 r. Następnie 20 marca powołana komisja konkursowa w naszej szkole zdecyduje, które prace zostaną wysłane na konkurs międzyszkolny.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny - informacja

Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

Dzień 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o niego jest naszym wspólnym obowiązkiem. Również wychowankowie świetlicy włączyli się w obchody tego święta i przez kilka dni realizowali zajęcia o charakterze edukacyjno - ekologicznym. W trakcie zajęć, uczniowie poznawali zasady zachowań proekologicznych,

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

Konkurs "Jestem małym patriotą"

Dnia  17.11.2021 r. odbył się szkolny konkurs "Jestem małym patriotą" dla klas I-III. Spośród 80 uczniów komisja wyłoniła aż 32 osoby, które przeszły do II etapu konkursu, który odbył się 25.11.2021 r. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, wyrabianie szacunku do symboli narodowych, utrwalanie wiadomości dotyczących  kraju ojczystego oraz upamiętnienie odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Konkurs "Jestem małym patriotą"

"Świetliczaki na tropie ... zagadek"

Uczniowie klas IV - VI uczęszczający do świetlicy szkolnej pełni energii i kreatywności rozpoczeli przygodę z projektem "Świetliczaki na tropie ... zagadek". Projekt ma na celu rozwijanie zdolności manualnych uczniów, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody oraz działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów

Czytaj więcej: "Świetliczaki na tropie ... zagadek"

Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przyłączyły się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego pod nazwą: "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Głównym celem projektu jest:
-podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera;

Czytaj więcej: Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy szkolnej

Są różne: pręgowane, rude, szare, białe, rasowe, dachowe, lecz łączy je to, że miauczą i mruczą. Co? Oczywiście koty... Dlatego dnia 17 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy na wesoło "Światowy Dzień Kota". To właśnie kotki tego dnia były głównymi bohaterami. Uczniowie podczas kociego dnia wykonali prace związane ze zwierzętami.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy szkolnej

Ogłoszenie!

 

Wychowawcy świetlicy szkolnej ogłaszają konkurs pt. "Mój kocurek". Prace należy złożyć do 21.02.20 r. (piątek). Autorzy najbardziej kreatywnych, pomysłowych i starannie wykonanych prac zostaną nagrodzeni. Pracą mogą zostać wykonane dowolną techniką. Drodzy zainteresowani, pamiętajcie, aby na odwrocie zamieśić swoje imię, nazwisko oraz klasę.

Dni Przyjaciela w świetlicy

10.02 – 14.02.20 r. były to dni najbardziej wyczekiwane w „kalendarzu świetlicowym” - Dni Przyjaciela, w ramach których uczniowie dziękują znajomym za to, że są przy nas, wspierają i pomagają. Podczas tego tygodnia dzieci uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonywały różnymi technikami plastycznymi upominki dla swoich kolegów i koleżanek. Wykonali również ciekawą Skrzynkę Dobrych Słów, która została wypełniona po same brzegi. Na oknach pojawiły się również piękne dekoracje tematyczne.

Czytaj więcej: Dni Przyjaciela w świetlicy