^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 6 lutego 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

Dzień 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o niego jest naszym wspólnym obowiązkiem. Również wychowankowie świetlicy włączyli się w obchody tego święta i przez kilka dni realizowali zajęcia o charakterze edukacyjno - ekologicznym. W trakcie zajęć, uczniowie poznawali zasady zachowań proekologicznych,

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

Konkurs "Jestem małym patriotą"

Dnia  17.11.2021 r. odbył się szkolny konkurs "Jestem małym patriotą" dla klas I-III. Spośród 80 uczniów komisja wyłoniła aż 32 osoby, które przeszły do II etapu konkursu, który odbył się 25.11.2021 r. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, wyrabianie szacunku do symboli narodowych, utrwalanie wiadomości dotyczących  kraju ojczystego oraz upamiętnienie odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Konkurs "Jestem małym patriotą"

"Świetliczaki na tropie ... zagadek"

Uczniowie klas IV - VI uczęszczający do świetlicy szkolnej pełni energii i kreatywności rozpoczeli przygodę z projektem "Świetliczaki na tropie ... zagadek". Projekt ma na celu rozwijanie zdolności manualnych uczniów, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody oraz działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów

Czytaj więcej: "Świetliczaki na tropie ... zagadek"

Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przyłączyły się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego pod nazwą: "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Głównym celem projektu jest:
-podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera;

Czytaj więcej: Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy szkolnej

Są różne: pręgowane, rude, szare, białe, rasowe, dachowe, lecz łączy je to, że miauczą i mruczą. Co? Oczywiście koty... Dlatego dnia 17 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy na wesoło "Światowy Dzień Kota". To właśnie kotki tego dnia były głównymi bohaterami. Uczniowie podczas kociego dnia wykonali prace związane ze zwierzętami.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Kota w świetlicy szkolnej

Ogłoszenie!

 

Wychowawcy świetlicy szkolnej ogłaszają konkurs pt. "Mój kocurek". Prace należy złożyć do 21.02.20 r. (piątek). Autorzy najbardziej kreatywnych, pomysłowych i starannie wykonanych prac zostaną nagrodzeni. Pracą mogą zostać wykonane dowolną techniką. Drodzy zainteresowani, pamiętajcie, aby na odwrocie zamieśić swoje imię, nazwisko oraz klasę.

Dni Przyjaciela w świetlicy

10.02 – 14.02.20 r. były to dni najbardziej wyczekiwane w „kalendarzu świetlicowym” - Dni Przyjaciela, w ramach których uczniowie dziękują znajomym za to, że są przy nas, wspierają i pomagają. Podczas tego tygodnia dzieci uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonywały różnymi technikami plastycznymi upominki dla swoich kolegów i koleżanek. Wykonali również ciekawą Skrzynkę Dobrych Słów, która została wypełniona po same brzegi. Na oknach pojawiły się również piękne dekoracje tematyczne.

Czytaj więcej: Dni Przyjaciela w świetlicy

Dzień Pluszowego Misia 2019

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia 2019

Podsumowanie konkursu plastycznego

W dniu 08.11.2019 r. podczas apelu z okazji Święta Niepodległości zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody za świetlicowy konkurs fotograficzno-plastyczny pt. „Ja i mój pupil”. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie właściwych nawyków dbania o swoje zwierzęta („pupili”) oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej tematyką zwierząt.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego