^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 września 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Doradztwo zawodowe

Stypendia

Przetargi

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

"Przedszkole Promujące Zdrowie"

 

Na zebraniu w dniu 15 listopada 2022 r. Wojewódzka Kapituła ds. Szkół Promujących Zdrowie nadała Przedszkolu Samorządowemu w Łęgu Wojewódzki Certyfikat "Przedszkole Promujące Zdrowie". Podczas uroczystej gali w Auli Politechniki Gdańskiej w dniu 19 grudnia 2022 r. Certyfikat z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty odebrała  Pani Kamila Ciosk.

Czytaj więcej: "Przedszkole Promujące Zdrowie"

Piknik rodzinny w grupie "Pszczółki"

 

20 czerwca 2022 r. o godzinie 13.00 w grupie "Pszczółki" odbył się piknik rodzinny. Wspólnie z rodzicami obejrzeliśmy prezentację multimedialną z całorocznej działalności ich pociech. Pogoda w ten dzień była kapryśna, ale udało się wypić wspólną kawę oraz porozmawiać. Dziękujemy Kochani Rodzice!

Czytaj więcej: Piknik rodzinny w grupie "Pszczółki"

Wycieczka grupy "Motylki" do Żukowa

"Jedziemy, jedziemy na wycieczkę tam gdzie pięknie i wesoło śpiewa las. Jedziemy, jedziemy na wycieczkę zapraszamy na nią wszystkich Was. Wyruszamy o świcie, wyruszamy niech promienie słońca wiodą nas. Leśnym szlakiem z uśmiechem podążamy. Weź swój plecak, bo już czas!" Tymi słowami piosenki "Jedziemy na wycieczkę" grupa "Motylki" rozpoczęła swoją podróż. W poniedziałkowy poranek (20.06.2022 r.) wyruszyliśmy do "Wioski Indiańskiej" w Żukowie. Był to dzień pełen przygód! Na miejscu czekał na nas wódz Indian, z którym wykonywaliśmy przeróżne zadania. Pierwszym z nich było przygotowanie ciasta i uformowanie z niego bułeczek, które po upieczeniu wzięliśmy do domu.

Czytaj więcej: Wycieczka grupy "Motylki" do Żukowa

"Światowy Dzień Pszczół" w grupie "Motylki"

20 maja grupa "Motylki" obchodziła "Światowy Dzień Pszczół", którego celem było kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych. Tego ranka dzieci zamieniły się w pszczółki i z zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia ruchowe. Następnie dzieci uzupełniły energię słodkim miodkiem.

Czytaj więcej: "Światowy Dzień Pszczół" w grupie "Motylki"

Dzień Dziecka w Przedszkolu (cd.)

W dniu 31 maja br. wszystkie dzieci z Przedszkola w Łęgu, Lipek Górnych oraz z oddziału zerowego przy Szkole Podstawowej w Łęgu obchodziły swoje święto - "Dzień Dziecka". W tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw z Myszką Miki i wspaniałymi animatorami. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Pogoda i humory wszystkim dopisały.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Przedszkolu (cd.)

Wycieczka do ZOO EGZOTYCZNEGO w Tuchlinie

 
16 maja  wybraliśmy się  z  grupą "Sówki" i "Wiewiórki" do parku Edukacyjnego – Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Park Edukacyjny to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji  sprawiło, że przygody w Parku są niezapomniane. Celem wycieczki było wzbogacanie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.

Czytaj więcej: Wycieczka do ZOO EGZOTYCZNEGO w Tuchlinie

Dzień Dziecka w Przedszkolu

Dzień  Dziecka w Przedszkolu w Łęgu był w tym roku wyjątkowy, ponieważ gościliśmy Pana Przemysława Bieska–Talewskiego Burmistrza Czerska i Panią Zofię Łącką Radną Rady Miejskiej w Czersku. Wspomniani goście odwiedzili naszą placówkę aby przeczytać dzieciom wybrane wiersze z literatury dziecięcej. Miłym akcentem było rozdanie dzieciom owocowych musów, które sprawiły przedszkolakom radość.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Przedszkolu