^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 lutego 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11  

Ferie zimowe

 

Ferie zimowe

11-02-2019
12  

Ferie zimowe

12-02-2019
13  

Ferie zimowe

13-02-2019
14  

Ferie zimowe

14-02-2019
15  

Ferie zimowe

15-02-2019
16
17
18  

Ferie zimowe

18-02-2019
19  

Ferie zimowe

19-02-2019
20  

Ferie zimowe

20-02-2019
21  

Ferie zimowe

21-02-2019
22  

Ferie zimowe

22-02-2019
23
24
25
26
27
28

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Nocleg w szkole

Z piątku na sobotę (z 1 na 2 lutego) biblioteka szkolna zorganizowała dla miłośników czytania nocleg w szkole pt. "Noc z baśniami". W niemal domowej atmosferze (na materacach, poduszkach, pod kocami) uczestnicy noclegu oglądali bajki wyświetlane przy pomocy sprzętu z lat 80 - tych, projektora typu "Ania".

Czytaj więcej: Nocleg w szkole

Podsumowanie I semestru w SP i G

W dniu 31 stycznia 2019 r. na apelu podsumowano wyniki pracy w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Zostały zaprezentowane dane statystyczne dotyczące wyników klasyfikacji w nauce i zachowaniu. Wręczono również niektóre nagrody i dyplomy uzyskane przez uczniów w minionym półroczu.

Czytaj więcej: Podsumowanie I semestru w SP i G

Bal maskowy dla klas 1-6 SP

23 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas I-VI. Sala gimnastyczna zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową. Uczniowie młodszych klas przybyli w kolorowych, pomysłowych strojach. Wspólna zabawa była przeplatana licznymi konkursami. Na koniec wybrano najciekawsze stroje, które zostały nagrodzone.

Czytaj więcej: Bal maskowy dla klas 1-6 SP

Konkursy biblioteczne

Dnia 21 grudnia 2018 r. po inscenizacji bożonarodzeniowej zostały ogłoszone wyniki konkursów bibliotecznych na „Moją ulubioną postać bajkową” oraz komiks na temat wybranego wydarzenia historycznego. Spośród wielu prac jury w składzie Karina Sinkowska, Renata Szarafin i Małgorzata Trzemeska wyróżniły następujące prace uczniów:

Czytaj więcej: Konkursy biblioteczne

Rozstrzygnięcie konkursu "Stop przemocy w rodzinie"

Dnia 21 grudnia 2018 r. podczas jasełek szkolnych odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród za konkurs plastyczny "STOP przemocy w rodzinie!" zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czersku. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Czersk.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu "Stop przemocy w rodzinie"

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w kolejnej edycji programu "Śniadanie Daje Moc", który przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów.  Jest to program, który ma za zadanie przede wszystkim zwiększyć świadomość roli śniadania w diecie dziecka oraz zasad zdrowego odżywiania. Pilnując aby dzieci zjadły pełnowartościowy posiłek przed wyjściem do szkoły,

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

W piątek 26 października 2018 r. pierwszaki z Łęga zostały przyjęte w szeregi uczniów Zespołu Szkół. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 w szkolnej sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej rodzice, nauczyciele i główni bohaterzy dnia - pierwszaki. Dyrektor szkoły przyjął ślubowanie dzieci i pasował je na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu.

Czytaj więcej: Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Wycieczka klas V i VI SP do Biskupina i Rogowa

1 października 2018 r. wychowawcy klas V i VI zorganizowali dla swoich uczniów wycieczkę do Żnina, Biskupina i Rogowa. W Żninie wsiedliśmy do kolejki wąskotorowej i podziwiając okolicę dotarliśmy do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Tam czekali już na nas przewodnicy, którzy w bardzo ciekawy sposób zapoznali nas z życiem w prehistorycznej osadzie.

Czytaj więcej: Wycieczka klas V i VI SP do Biskupina i Rogowa

Otrzęsiny klas IV

We wtorek 23 października 2018 r. klasy V Szkoły Podstawowej przygotowały dla swoich młodszych kolegów otrzęsiny czyli przejście do starszej grupy wiekowej. Najpierw trzeba było zaznaczyć kto tu „rządzi”, więc młodszym kolegom namalowano znaki szczególne - kocie wąsy i uszy. Potem było mnóstwo różnych konkurencji,

Czytaj więcej: Otrzęsiny klas IV

Akcja "Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze"

PZU pod patronatem Minister Edukacji Narodowej przygotowało akcję "Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”. W związku z tym we wrześniu przeprowadzono w naszej szkole we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej lekcje na temat bezpieczeństwa. Dzieci wysłuchały opowiadania o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię,

Czytaj więcej: Akcja "Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze"

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

16 października 2017 r. w ramach działań profilaktyczno-wychowawczych pt. NIE PANIKUJ - RATUJ zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej. Zajęcia warsztatowe poprowadzili Komendant OSP Czersk Andrzej Kuchenbecker oraz ratownik medyczny, strażak Jacek Tokarski. Celem warsztatów było oswojenie dzieci z ideą pomagania ludziom oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym,

Czytaj więcej: Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy