^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Stypendia

Przetargi

Doradztwo zawodowe

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Andrzejki szkolne

 
30 listopada br. zgodnie z tradycją obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy stała się wyprawa na safari. Harcerze z klas IV i V przygotowali szereg wróżb andrzejkowych. Młodsi uczestnicy ochoczo losowali wróżby w "Małpim Gaju" oraz podczas "Polowania na Lwy". Chętnie dowiadywali się o swojej przyszłości odwiedzając "Jaguary", zebrę w "Czarno-Białej Wróżbie", "Dziki Bowling", "Miłosne Safari", czy krokodyla w "Rwącej Rzece".

Czytaj więcej: Andrzejki szkolne

Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki

 
W dniu 22 listopada 2023 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim to jednak nastąpiło, pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i czytelni, poznali zasady wypożyczania i obchodzenia się z książką oraz pracę biblioteki.

Czytaj więcej: Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki

Goście z Gdańska

W sobotę 19 listopada 2023 r. najaktywniejsze dzieci z klas VI i VII z zajęć SKS oraz WF z AWF, wzięły udział w zajęciach sportowych. Gościliśmy w Łęgu dzieci z klas VI i VII ze Szkoły nr 19 z Gdańska, które realizowały projekt "Żyj z pasją" prowadzony przez Joela Pedro Muiangę. Trening integracyjny polegał na wspólnych zabawach, ćwiczeniach treningowych integrujących grupę oraz meczach sparingowych w piłkę nożną, koszykową i piłkę ręczną.

Czytaj więcej: Goście z Gdańska

Mobilna Pracownia Komputerowa

W czerwcu 2023 roku Państwowy Instytut Badawczy (NASK) - operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zorganizował konkurs "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, polegający na zrealizowaniu wskazanego dla danego etapu edukacyjnego zadania konkursowego i wysłaniu w podanym terminie formularza zgłoszeniowego.

Czytaj więcej: Mobilna Pracownia Komputerowa

Dary dla Hospicjum - podziękowanie

 

Dobiegła końca zbiórka darów dla Dziecięcego Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w zbiórkę. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać dużą ilość środków czystości, chemii gospodarczej i dziecięcej. Wszystkie dary zostały przekazane Pani Żanecie Łengowskiej - organizatorce zbiórki, a w najbliższym czasie trafią one do dzieci z hospicjum. Dziękujemy!

Czytaj więcej: Dary dla Hospicjum - podziękowanie

Akademia z okazji Święta Niepodległości w SP

W dniu 10 listopada br. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy VIII. Podczas spotkania przedstawione zostały dzieje Polski od utraty niepodległości w XVIII wieku, przez czas rozbiorów, powstań i walki o wolność, do odzyskania niepodległości w roku 1918.

Czytaj więcej: Akademia z okazji Święta Niepodległości w SP

Nauka pływania

W środę 8 listopada 2023 r. odbyły się ostatnie zajęcia na basenie w Parku Wodnym w Chojnicach, w ramach realizacji projektu nauki pływania "Umiem pływać". W bezpłatnym kursie nauki pływania wzięło udział 15 uczniów z klas trzecich. Dzieci przez dziesięć tygodni, pod opieką nauczycieli i instruktorów, przez 2 godziny uczestniczyły w popołudniowych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Czytaj więcej: Nauka pływania

Dzień Postaci z Bajek w SP

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy w poniedziałek 6 listopada br. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy wiedźmy, wróżki, księżniczki, Czerwonego Kapturka i wielu innych bohaterów z literatury dziecięcej.

Czytaj więcej: Dzień Postaci z Bajek w SP

Dzień Chłopaka w klasie 3a

30 września klasa IIIa obchodziła Dzień Chłopaka. Każda okazja do okazywania życzliwości i sympatii jest dobra, dlatego dziewczęta przygotowały z pomocą Klasowej Rady Rodziców drobne upominki dla chłopców. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta dziewczęta złożyły najserdeczniejsze życzenia i wręczyły laurki i legitymację Super Chłopaka.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka w klasie 3a