^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Powrót

Wyjazd na spektakl teatralny

20 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej pojechali do Chojnic, by obejrzeć spektakl teatralny „Dziewczynka z zapałkami” wg Hansa Christiana Andersena. Opowieść przedstawiona przez aktorów była piękna, wzruszająca, wzbudzała wiele emocji.

Czytaj więcej: Wyjazd na spektakl teatralny

Dzień Śpiocha 2019

W piątek, 22 listopada, kolejny już raz Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole „DZIEŃ ŚPIOCHA”. Towarzyszyły mu konkursy:
- „Najbardziej zgrana i aktywna klasa”
- „Największy MIŚ”.

Obowiązującym strojem stały się tego dnia piżamy i szlafroki. W rywalizacji między klasami dotyczącej ilości osób ubranych w strój godny śpiocha zwyciężyła klasa 8a, w której wszyscy uczniowie założyli na siebie „nocne odzienie”.

Czytaj więcej: Dzień Śpiocha 2019

Śniadanie daje moc!

Było smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo! Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole realizowany był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie daje moc!”, który przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów.  Jest to przede wszystkim program, którego celem jest:

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc!

Szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Dnia 18.11.2019 r. w Zespole Szkół w Łęgu odbyły się bardzo interesujące warsztaty na temat zaburzeń w relacjach rodzic – uczeń – wychowawca, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wykluczenie i dyskryminację. Spotkanie skierowane do uczniów, rodziców nauczycieli i trenerów sportowych poprowadzili trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej

Czytaj więcej: Szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Wycieczka do Człuchowa

Dnia 15 października 2019 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Regionalnego w Człuchowie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy VIIIb. Program wycieczki przewidywał kilka atrakcji:
- lekcję muzealną: „Co to jest muzeum i dlaczego warto je odwiedzać?”
- zwiedzanie zamku krzyżackiego z przewodnikiem (wejście na wieżę widokową)

Czytaj więcej: Wycieczka do Człuchowa

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada 2019 r. uroczystym apelem upamiętniliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas VIII pod kierunkiem swoich wychowawców Pań Joanny Jezierskiej i Barbary Grzywacz przygotowali inscenizację, w której słowami i pieśnią przypomnieli fakty, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości

Pasowanie na ucznia

Dnia 25 października 2019 roku 28 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu uczestniczyło w uroczystości ślubowania. Dzieci po niespełna dwumiesięcznym przygotowaniu stanęły przy sztandarze, by złożyć uroczystą przysięgę.

Czytaj więcej: Pasowanie na ucznia