^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 18 stycznia 2021 r.    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Oddanie do użytku bieżni ze skocznią w dal

Zespół Szkół w Łęgu posiada dobre zaplecze do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Mamy do dyspozycji dużą salę gimnastyczną, małą salę do zajęć ruchowych dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego oraz boisko wielofunkcyjne. Nauczyciele wychowania fizycznego zgłaszali jednak od dawna brak bieżni i skoczni, niezbędnych do pełnej realizacji programu wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Oddanie do użytku bieżni ze skocznią w dal

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Środkach Uzależniających

W Zespole Szkół w Łęgu od wielu lat szczególną uwagę poświęca się  promocji zdrowia. Uczniowie wykazują ogromne zainteresowanie tą tematyką i mocno angażują się w działania podejmowane w ramach realizacji zadań związanych z promocją zdrowego stylu życia oraz profilaktyką uzależnień. Sprawdzeniem ich wiedzy w tym zakresie był przeprowadzony 18 listopada 2020 r. Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Środkach Uzależniających.

Czytaj więcej: Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Środkach Uzależniających

Święto Niepodległości w zerówce w Łęgu

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po wielu latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. przedszkolaki z grupy „Sówki” obchodziły rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Nasze uroczyste obchody rozpoczęliśmy z samego rana od udekorowania sali w biało - czerwone barwy. Następnie obejrzeliśmy internetowy Koncert Niepodległościowy. Później w odświętnych nastrojach i z uśmiechem przystąpiliśmy do wykonywania różnych zadań i ćwiczeń,

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w zerówce w Łęgu

Program "Śniadanie daje moc"

Nasza szkoła już po raz 5 wzięła udział w kolejnej edycji programu „Śniadanie daje moc”, który przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów.  Jest to przede wszystkim program, który ma za zadanie zwiększyć świadomość dzieci dotyczącą roli śniadania w diecie oraz zasad zdrowego odżywiania. Pilnując aby dzieci zjadły pełnowartościowy posiłek przed wyjściem do szkoły,

Czytaj więcej: Program "Śniadanie daje moc"

Pasowanie na ucznia 2020

Dnia 29 października 2020 roku 29 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu uczestniczyło w uroczystości ślubowania. Dzieci po niespełna dwumiesięcznym przygotowaniu stanęły przy sztandarze, by złożyć uroczystą przysięgę. W czasie epidemii uroczystość odbyła się niestety bez obecności rodziców i kolegów z klas II i III.

Czytaj więcej: Pasowanie na ucznia 2020