^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Powrót

Sukcesy uczniów klasy 6a SP

Podczas XII Czerskich Spotkań Wielkanocnych, które odbyły się 26.03.2018 r. w Ośrodku Kultury w Czersku ogłoszono wyniki konkursu literackiego „Tradycje wielkanocne w moim domu” zorganizowanego przez czerski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W gronie laureatów znalazł się uczeń kl. VIa Jakub Rekowski, którego praca uplasowała się na II miejscu. Z wyróżnienia w tym konkursie ucieszył się także Jakub Kos.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów klasy 6a SP

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej

 
 Rekrutacja do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu
na rok szkolny 2018/2019
 

Spektakl edukacyjny dla uczniów Szkoły Podstawowej

9 kwietnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Magiczny kapelusz" traktujący o teolerancji i szacunku. Piękna i refleksyjna opowieść profilaktyczna pokazała dzieciom wartość przyjaźni i poświęcenia w życiu każdedego człowieka. Duża różnorodność postaci oraz połączenie żywych aktorów i lalek zapewniły widzom wiele wrażeń.

Czytaj więcej: Spektakl edukacyjny dla uczniów Szkoły Podstawowej

Przedstawienie "Leśne opowieści"

Dnia 27.02.2018 r. uczniowie klas I-III brali udział w przedstawieniu profilatycznym pt. "Leśne opowieści". Spektakl składał się z trzech części. Pierwsza część dotyczyła kradzieży, druga pokazywała porozumiewanie się ludzi z różnych krajów. Całość zakończyła część trzecia dotycząca zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Czytaj więcej: Przedstawienie "Leśne opowieści"

Przedstawienie "Alicja w krainie wagarów"

We wtorek, 27 lutego 2018 r., uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie o tematyce profilaktycznej pt. "Alicja w krainie wagarów". Członkowie grupy teatralnej "Pomarańczowy cylinder" w sposób pełen humoru pokazali wady wagarowania i ulegania nałogom, przedstawili zalety zdrowego stylu życia i podejmowania mądrych decyzji.

Czytaj więcej: Przedstawienie "Alicja w krainie wagarów"

Rozgrywki sportowe klas 6 SP

W grudniu ubiegłego roku uczniowie klas VI brali udział w mini rozgrywkach sportowych. Celem spotkania było zintegrowanie klas, propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, wyrabianie ogólnej sprawności ruchowej, wdrażanie do rywalizacji zespołowej oraz dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wykonywania zadań.

Czytaj więcej: Rozgrywki sportowe klas 6 SP

Dyskoteka klas 6 SP

 

Z okazji karnawału uczniowie klas VI zorganizowali klasową dyskotekę. Samodzielnie przygotowali poczęstunek, napoje, wybrali piosenki, przy których chcieli spędzić czas. Jasiu i Alicja z klasy IIa Gimnazjum opracowali listę przebojów i prowadzili dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej: Dyskoteka klas 6 SP

Podsumowanie I semestru w SP

W dniu 26 stycznia 2018 r. na apelu podsumowano wyniki pracy w I semestrze roku szkolnego w Szkole Podstawowej. Zostały zaprezentowane dane statystyczne dotyczące wyników klasyfikacji w nauce i zachowaniu. Wręczono również niektóre nagrody i dyplomy uzyskane przez uczniów Szkoły Podstawowej w minionym półroczu.

Czytaj więcej: Podsumowanie I semestru w SP