^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 czerwca 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Powrót

Uroczystość związana z zakończeniem edukacji w Szkole Podstawowej uczniów klasy 8

Tyle było chwil…
18 czerwca te słowa z piosenki Marka Grechuty wprowadziły tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej w Łęgu do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość z okazji zakończenia nauki na drugim etapie edukacyjnym. W obecności pracowników Zespołu Szkół, rodziców oraz gości ósmoklasiści złożyli ślubowanie oraz odebrali dyplomy ukończenia szkoły

Czytaj więcej: Uroczystość związana z zakończeniem edukacji w Szkole Podstawowej uczniów klasy 8

Bal pożegnalny ósmoklasistów

W środę 29 maja odbył się tradycyjny bal na zakończenie nauki. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej bawili się po raz ostatni w szkole podstawowej ósmoklasiści. Zabawa trwała do 22.00. Towarzyszył jej poczęstunek przygotowany przez rodziców. Humory dopisywały. Namiastka atmosfery – na załączonych zdjęciach.

Czytaj więcej: Bal pożegnalny ósmoklasistów

Rozumiem co czytam

 

Rozumiem, co czytam. Pod tymi słowami z całą pewnością może podpisać się Przemek Jabłonecki z klasy VIII, który 30 maja wziął udział w gminnym konkursie czytania ze zrozumieniem zorganizowanym w Rytlu przez tamtejszą szkołę. Przemek wywalczył II miejsce – wielkie gratulacje!

W tym samym konkursie zdobył wyróżnienie uczeń klasy VII Jakub Kos.

Czytaj więcej: Rozumiem co czytam

Egzamin dla uczniów klas III SP

Dnia 9 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2019. Obejmował on 3 testy: z języka polskiego, matematyki i przyrody. W sprawdzianie wzięło udział 11-stu uczniów z III klasy. Wszystkie dzieci z ochotą przystąpiły do pracy. W wyznaczonym czasie tj. 2 x 45 minut i 1 x 20 minut wykonywały zadania zawarte w testach.

Czytaj więcej: Egzamin dla uczniów klas III SP

Teatr internetowy

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej oglądali transmisję spektaklu teatru internetowego "Zorro" przygotowanego przez Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie. Dzieci przeniosły się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczeni przez okrutnego Gubernatora mieszkańcy czekają na swojego bohatera, który odmieni ich los.

Czytaj więcej: Teatr internetowy

Wycieczka do Gdyni

3 kwietnia był bardzo wyjątkowym dniem dla uczniów klas II Szkoły Podstawowej, którzy wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu wybrali się na wycieczkę do Gdyni (w ramach Projektu Koder Junior - Szkoła Mistrzów Programowania). Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Emigracji w Gdyni,

Czytaj więcej: Wycieczka do Gdyni

Dzień Wiosny w SP

Dnia 20 kwietnia klasy II Szkoły Podstawowej obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie obu klas zostali podzieleni na grupy. Każda z nich miała specjalne wiosenne zadania, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, odgadywały na diagramie rośliny

Czytaj więcej: Dzień Wiosny w SP

Informacja o akcji strajkowej dla rodziców uczniów klas I-VII SP

 

W związku z ogłoszonym rozpoczęciem akcji strajkowej przez związki zawodowe NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniu 8 kwietnia br. pragnę Państwa poinformować, że jeżeli trwające negocjacje strony rządowej z centralami związkowymi nie zakończą się powodzeniem, zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół w Łęgu w dniach 8 i 9 kwietnia nie odbędą się.

Czytaj więcej: Informacja o akcji strajkowej dla rodziców uczniów klas I-VII SP

Informacja o akcji strajkowej dla rodziców uczniów klasy VIII SP

 

W związku z ogłoszonym rozpoczęciem akcji strajkowej przez związki zawodowe NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniu 8 kwietnia br. pragnę Państwa poinformować, że jeżeli trwające negocjacje strony rządowej z centralami związkowymi nie zakończą się powodzeniem, zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół w Łęgu w dniach 8 i 9 kwietnia nie odbędą się.

Czytaj więcej: Informacja o akcji strajkowej dla rodziców uczniów klasy VIII SP