^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 26 maja 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Powrót

Egzamin ósmoklasisty 2022

 

24 maja br. 28 uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej w Łęgu przystąpiło do pierwszej części ogólnopolskiego egzaminu ósmoklasisty. W dniu dzisiejszym sprawdzają swoją widzę z języka polskiego, jutro z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego. Życzymy powodzenia!

Czytaj więcej: Egzamin ósmoklasisty 2022

Wycieczka do Warszawy klas 7

W dniach od 11 do 13 maja 2022 roku uczniowie klas siódmych wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6:45 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Geologicznym,

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy klas 7

Rozstrzygniecie konkursu wiedzy na temat autyzmu

W miesiącu kwietniu w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w klasach pierwszego etapu edukacyjnego odbył się konkurs związany z tematyką autyzmu. W klasach pierwszych był to konkurs plastyczny pod nazwą "Pomagam mojej koleżance/mojemu koledze z autyzmem", natomiast w klasach drugich i trzecich quiz wiedzy związanej z autyzmem. Spośród pierwszoklasistów wyróżniono dwie osoby, które w swojej pracy wykazały się nieprzeciętną pomysłowością i talentem plastycznym, były to: Amelia Brzoskowska oraz Hanna Makowska.

Czytaj więcej: Rozstrzygniecie konkursu wiedzy na temat autyzmu

Uczta z bogami w szkole w Łęgu

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią w Zespole Szkół w Łęgu powrócono do tradycji organizowania gminnej rywalizacji w wiedzy z zakresu mitologii greckiej.  10 maja reprezentanci szkół z Rytla, Gotelpia, Czerska oraz przedstawiciele gospodarzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas XIV edycji "Uczty z bogami".

Czytaj więcej: Uczta z bogami w szkole w Łęgu

Trzecioteścik 2022

Dnia  12.05.2022 r. o godz. 9:00 uczniowie klas III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Sprawdzian ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji i dostarczenie informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Czytaj więcej: Trzecioteścik 2022

Klasowy Dzień Ziemi w klasie Ia

22 kwietnia obchodziliśmy Klasowy Dzień Ziemi. Na początek przypomnieliśmy sobie informacje jak dbać o Ziemię, jak oszczędzać wodę oraz jak segregować śmieci. Następnie zostaliśmy podzieleni na 4 drużyny: drużyna Ziemi, drużyna ekoludków, drużyna miłośników zwierząt oraz dużyna przyjaciół przygody. Każda z drużyn musiała przejść 4 stacje i wykonać różne zadania.

Czytaj więcej: Klasowy Dzień Ziemi w klasie Ia

Śniadanie Wielkanocne w klasie IIIa

13.04.2022 r. uczniowie klasy IIIa zasiedli do wspólnego Śniadania Wielkanocnego. Razem z wychowawcą przygotowali pyszne świąteczne potrawy. Na stole znalazły się również babki i ciasta. Pojawił się wcześniej zasiany owies, który pięknie przystroił świąteczny stół. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać świąteczne tradycje i zwyczaje.

Czytaj więcej: Śniadanie Wielkanocne w klasie IIIa

Wizyta policjantów w klasie Ia

24 marca br. odbyło się kolejne spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Czersku mł. asp. Tomaszem Gończ i asp. Markiem Jasnochem w ramach projektu "Uczę się bezpieczeństwa". Podczas tego spotkania omówione zostały zagadnienia związane z bezpieczeństwem w domu. Dom zazwyczaj się kojarzy z miejscem bezpiecznym, ale i tam może być niebezpiecznie.

Czytaj więcej: Wizyta policjantów w klasie Ia

Test o zdrowiu i środkach uzależniających

W dniu 7 kwietnia br. (Światowy Dzień Zdrowia) w naszej szkole został przeprowadzony szkolny test wiedzy o zdrowiu i środkach uzależniających w kategoriach klas II-III, IV-VI i VII-VIII. W teście brali udział uczniowie zainteresowani tematyką oraz wytypowani przez wychowawców klas. Dyplomy i nagrody zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja.

Czytaj więcej: Test o zdrowiu i środkach uzależniających

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym, wspomnieniem jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Narodu Polskiego. Uczniowie klas 7 zaprezentowali krótką lekcję historii, która przeniosła wszystkich w miniony czas

Czytaj więcej: Święto Konstytucji 3 Maja