^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Stypendia

Przetargi

Doradztwo zawodowe

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Deklaracja dostępności

 
Deklaracja Dostępności
 
Zespół Szkół w Łęgu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://zs.zszlag.pl/
 
Dane teleadresowe jednostki:
Zespół Szkół w Łęgu, ul. Chojnicka 2a, 89-652 Łąg, tel. 52 398 68 78, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu, ul. Chojnicka 2a, 89-652 Łąg, tel. 52 398 68 78, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Przedszkole Samorządowe w Łęgu, ul. Kościelna 15, 89-652 Łąg, tel. 52 398 68 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Data publikacji strony internetowej: 29 czerwca 2013 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
W serwisie publikowane są dokumenty w formacie PDF i DOC. Artykuły na stronie internetowej zawierają test osadzony bezpośrednio w serwisie - jeśli jest to możliwe. Trwają prace, aby nowe artykuły oraz załączniki przygotowywane były poprawnie. Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników. Po stronie można poruszać się przy użyciu klawiszy TAB i ENTER. Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
FIREFOX, CHROME, INTERNET EXPLORER - [CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok, [-] aby pomniejszyć widok
OPERA - [SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok, [-] aby pomniejszyć widok.
 
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 16 listopada 2020 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
 
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z sekretariatem Zespołu Szkół pod numerem telefonu 52 398 68 78. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
 
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej lub jej elementów (artykuły, załączniki, treść itp.) prosimy o kontakt pod numerem telefonu 52 398 68 78.
 
Dostępność architektoniczna
Budynek Szkoły Podstawowej w Łęgu posiada 3 wejścia dostępne dla uczniów i interesantów. Jedynie wejście od strony boiska szkolnego jest dostosowane dla osób niepełnoprawnych. Budynek pozwala na dostęp osób niepełnosprawnych na poziomie parteru. W przypadku konieczności dostania się na pozostałe kondygnacje budynku osoba niepełnosprawna może korzystać z pomocy pracowników Zespołu Szkół. W razie potrzeby odpowiedni pracownik schodzi do osoby zainteresowanej na parter budynku. Przemieszczanie się pomiędzy piętrami jest możliwe tylko schodami (brak windy, platformy przyschodowej itp.). Szkoła udostępnia informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz w drodze informacji uzyskanej od pracownika Zespołu Szkół. Szkoła dopuszcza możliwość wstępu osobom niepełnosprawnym korzystającym z psa asystującego.
Budynek Przedszkola w Łęgu posiada 2 wejścia dostępne dla wychowanków i interesantów. Budynek nie pozwala na dostęp osób niepełnosprawnych. W przypadku konieczności dostania się do budynku osoba niepełnosprawna może korzystać z pomocy pracowników Zespołu Szkół. W razie potrzeby odpowiedni pracownik schodzi do osoby zainteresowanej. Przemieszczanie się pomiędzy piętrami jest możliwe tylko schodami (brak windy, platformy przyschodowej itp.). Przedszkole udostępnia informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz w drodze informacji uzyskanej od pracownika Zespołu Szkół. Przedszkole dopuszcza możliwość wstępu osobom niepełnosprawnym korzystającym z psa asystującego.
Budynek Przedszkola w Lipkach w części wykorzystywanej na edukację przedszkolną posiada 1 wejście dostępne dla wychowanków i interesantów. Budynek nie pozwala na dostęp osób niepełnosprawnych. W przypadku konieczności dostania się do budynku osoba niepełnosprawna może korzystać z pomocy pracowników Zespołu Szkół. W razie potrzeby odpowiedni pracownik schodzi do osoby zainteresowanej. Przedszkole udostępnia informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz w drodze informacji uzyskanej od pracownika Zespołu Szkół. Przedszkole dopuszcza możliwość wstępu osobom niepełnosprawnym korzystającym z psa asystującego.

 

----------------------------------------------------------------------------------

  

Raporty

 

Raport o stanie zapewnienia dostępności Przedszkola Samorządowego w Łęgu: wersja 1, wersja 2

Raport o stanie zapewnienia dostępności Szkoły Podstawowej w Łęgu: wersja 1, wersja 2

Raport o stanie zapewnienia dostępności Zespołu Szkół w Łęgu: wersja 1, wersja 2