^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 6 lutego 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Deklaracja dostępności

 
Deklaracja Dostępności
 
Zespół Szkół w Łęgu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://zs.zszlag.pl/
 
Dane teleadresowe jednostki:
Zespół Szkół w Łęgu, ul. Chojnicka 2a, 89-652 Łąg, tel. 52 398 68 78, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu, ul. Chojnicka 2a, 89-652 Łąg, tel. 52 398 68 78, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Przedszkole Samorządowe w Łęgu, ul. Kościelna 15, 89-652 Łąg, tel. 52 398 68 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Data publikacji strony internetowej: 29 czerwca 2013 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
W serwisie publikowane są dokumenty w formacie PDF i DOC. Artykuły na stronie internetowej zawierają test osadzony bezpośrednio w serwisie - jeśli jest to możliwe. Trwają prace, aby nowe artykuły oraz załączniki przygotowywane były poprawnie. Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników. Po stronie można poruszać się przy użyciu klawiszy TAB i ENTER. Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
FIREFOX, CHROME, INTERNET EXPLORER - [CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok, [-] aby pomniejszyć widok
OPERA - [SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok, [-] aby pomniejszyć widok.
 
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 16 listopada 2020 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
 
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z sekretariatem Zespołu Szkół pod numerem telefonu 52 398 68 78. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
 
Procedura wnioskowo-skargowa
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej lub jej elementów (artykuły, załączniki, treść itp.) prosimy o kontakt pod numerem telefonu 52 398 68 78.
 
Dostępność architektoniczna
Budynek Szkoły Podstawowej w Łęgu posiada 3 wejścia dostępne dla uczniów i interesantów. Jedynie wejście od strony boiska szkolnego jest dostosowane dla osób niepełnoprawnych. Budynek pozwala na dostęp osób niepełnosprawnych na poziomie parteru. W przypadku konieczności dostania się na pozostałe kondygnacje budynku osoba niepełnosprawna może korzystać z pomocy pracowników Zespołu Szkół. W razie potrzeby odpowiedni pracownik schodzi do osoby zainteresowanej na parter budynku. Przemieszczanie się pomiędzy piętrami jest możliwe tylko schodami (brak windy, platformy przyschodowej itp.). Szkoła udostępnia informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz w drodze informacji uzyskanej od pracownika Zespołu Szkół. Szkoła dopuszcza możliwość wstępu osobom niepełnosprawnym korzystającym z psa asystującego.
Budynek Przedszkola w Łęgu posiada 2 wejścia dostępne dla wychowanków i interesantów. Budynek nie pozwala na dostęp osób niepełnosprawnych. W przypadku konieczności dostania się do budynku osoba niepełnosprawna może korzystać z pomocy pracowników Zespołu Szkół. W razie potrzeby odpowiedni pracownik schodzi do osoby zainteresowanej. Przemieszczanie się pomiędzy piętrami jest możliwe tylko schodami (brak windy, platformy przyschodowej itp.). Przedszkole udostępnia informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz w drodze informacji uzyskanej od pracownika Zespołu Szkół. Przedszkole dopuszcza możliwość wstępu osobom niepełnosprawnym korzystającym z psa asystującego.
Budynek Przedszkola w Lipkach w części wykorzystywanej na edukację przedszkolną posiada 1 wejście dostępne dla wychowanków i interesantów. Budynek nie pozwala na dostęp osób niepełnosprawnych. W przypadku konieczności dostania się do budynku osoba niepełnosprawna może korzystać z pomocy pracowników Zespołu Szkół. W razie potrzeby odpowiedni pracownik schodzi do osoby zainteresowanej. Przedszkole udostępnia informacje dotyczące rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz w drodze informacji uzyskanej od pracownika Zespołu Szkół. Przedszkole dopuszcza możliwość wstępu osobom niepełnosprawnym korzystającym z psa asystującego.

 

----------------------------------------------------------------------------------

  

Raporty

 

Raport o stanie zapewnienia dostępności Przedszkola Samorządowego w Łęgu: wersja 1, wersja 2

Raport o stanie zapewnienia dostępności Szkoły Podstawowej w Łęgu: wersja 1, wersja 2

Raport o stanie zapewnienia dostępności Zespołu Szkół w Łęgu: wersja 1, wersja 2