^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 15 listopada 2018 r.    |    Imieniny: Amelia, Albert, Leopold

Powrót

Wyjazd harcerzy do Gdańska

W sobotę 20 października odbył się nasz coroczny wyjazd do Gdańska. Tym razem odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdzie pani przewodnik przybliżyła nam historię oraz ideę ruchu "Solidarność". Następnie tradycyjnie przemaszerowaliśmy na cmentarz na Zaspie, na którym znajduje się grób naszego patrona - Ignacego Sikorskiego.

Czytaj więcej: Wyjazd harcerzy do Gdańska

Rajd harcenski "Wyloguj się"

Rok harcerski rozpoczęliśmy z przysłowiowym przytupem! W weekend 21-23 września bawiliśmy się na I Rajdzie Harcerskim „Wyloguj Się” w Koronowie. Cóż to był za wspaniały czas! Pierwszego dnia odbył się wieczór integracyjny, na którym śpiewaliśmy, tańczyliśmy i uczestniczyliśmy w różnych ciekawych konkurencjach.

Czytaj więcej: Rajd harcenski "Wyloguj się"

Leśna wędrówka po Ocyplu i okolicach

Dnia 26 września br. wyruszyliśmy na wędrówkę, której celem było nauczyć harcerzy jak korzystać z kompasu oraz z mapy. Te wiadomości przybliżył dokładnie druh Szymon, który w naszej drużynie zna się na tych rzeczach najlepiej. Podczas wędrówki pogoda niestety nie dopisywała, jednak nam to zupełnie nie przeszkadzało!

Czytaj więcej: Leśna wędrówka po Ocyplu i okolicach

Biwak harcerski 2018

Czuwaj!
Pewnie są Państwo ciekawi co robiliśmy w lesie prawie 3 dni!
Otóż na obozowisko dotarliśmy jak zwykle niestandardową drogą. Wyruszyliśmy kajakami z Czarnej Wody kierując się wraz z nurtem rzeki do Czarnego.

Czytaj więcej: Biwak harcerski 2018

Złaz Harcerski Kujaw i Pomorza w Toruniu

Co za przeżycie! Być w miejscu, w którym zgromadziło się blisko 2300 harcerzy - ŚWIETNA SPRAWA! Złaz rozpoczął się 14.04.2018 r. uroczystym apelem, po którym przemaszerowaliśmy ulicami Torunia, by następnie rozpocząć grę miejską. Zwiedziliśmy podczas niej najbardziej charakterystyczne miejsca dla tego uroczego miasta.

Czytaj więcej: Złaz Harcerski Kujaw i Pomorza w Toruniu

Rajd Braterski

W dniach 23-25 lutego zuchy i harcerze wzięli udział w X Rajdzie Braterskim "Armagedon", poświęconym czterem żywiołom. Pierwszego dnia podczas Świeczkowiska zorganizowanego w dużej sali gimnastycznej przez Chojnicki Hufiec ZHP, wspominano 100 lat historii Związku Harcerstwa Polskiego, 100 lat niepodległości Polski oraz obchodzony 22 lutego Dzień Myśli Braterskiej.

Czytaj więcej: Rajd Braterski

Harcerze w Domu Dziecka w Tucholi

5 grudnia br. już po raz jedenasty harcerze z Zespołu Szkół w Łęgu odwiedzili Dom Dziecka w Tucholi, aby przekazać zebrane dary od mieszkańców Łęga. Grupa harcerzy przygotowała świąteczne zabawy i konkursy, aby umilić czas mieszkańcom zaprzyjaźnionej placówki.

Czytaj więcej: Harcerze w Domu Dziecka w Tucholi

Andrzejki 2017

30 listopada w naszej szkole odbyły się "Andrzejki" zorganizowane, jak co roku, przez harcerzy. Tym razem tematem przewodnim "Andrzejek" była polska służba zdrowia. Każdy uczeń mógł zarejestrować się na wizytę do specjalisty prywatnie, bądź na kasę chorych (co oczywiście wiązało się z dłuższym oczekiwaniem w poczekalni).

Czytaj więcej: Andrzejki 2017

Urodziny Drużyny

Dnia 3 listopada o godzinie 18:00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy świętowanie swoich kolejnych urodzin. Po zameldowaniu się wszystkich zastępów udaliśmy się wspólnie na świeczkowisko, które było dosyć nietypowe. Głównym jego tematem były podróże, jednak nietypowe było ono nie ze względu na temat...

Czytaj więcej: Urodziny Drużyny

Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Rusza kolejna akcja zbiórki rzeczy dla Domu Dziecka w Tucholi. 30 DH i DSH "Zieloni" po raz kolejny organizuje zbiórkę niezbędnych darów dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Szczegóły na plakacie. Liczymy jak co roku na wsparcie wszysktich ludzi o wielkich sercach. Mamy nadzieję, że i tym razem wesprzecie naszą akcję.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Czytaj więcej: Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Harcerze w Warszawie

Harcerze często są cichymi bohaterami podczas niejednokrotnie ciężkich dni. Bezinteresowna pomoc towarzyszy harcerzom na co dzień, jest ona wielką wartością i nieodłącznym elementem harcerskiego wychowania. Harcerze Hufca Chojnice udali się wczoraj (niedziela, 29.10.2017 r.) do Warszawy w ramach podziękowania za pomoc po nawałnicy.

Czytaj więcej: Harcerze w Warszawie