^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 września 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Powrót

Ognisko harcerskie

Dnia 10 czerwca odbyło się ognisko podumowujące rok harcerski 2018/2019. Na spotkanie przy rzece zaprosiliśmy rodziców oraz przyjaciół harcerzy. Spotkanie rozpoczęliśmy jak zawsze obrzędowym rozpaleniem ogniska oraz gawędą poświęconą działalności drużyny w kontekście dzisiejszych czasów, braku wartości i ideałów.

Czytaj więcej: Ognisko harcerskie

Spływ kajakowy

5 czerwca wybraliśmy się wraz z najstarszą  grupą harcerzy na spływ rzeką Wdą, trasą na odcinku Bąk - Czarna Woda. Jak się okazało uczesnticy spływu bez trudu radzili sobie z wiosłowaniem i sterowaniem. W połowie drogi zatrzymaliśmy się na dłuższy postój i "małe co nieco". Cała wyprawa upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy

Rajd Braterski 2019

W pierwszy wekeend marca zuchy z 1 Gromady Zuchowej "Ogniste Świetliki" oraz harcerze z 30 Drużyny Harcerskiej i 30 Drużyny Starszoharcerskiej wzieli udział w XI Rajdzie Brateskim w Chojnicach. Tegoroczny temat 3-dniowego biwaku to "W 3 dni dookoła świata". W piątek, po przyjeździe, odbył się krótki apel i świeczkowisko poświęcone Robertowi Baden Powellowi i początkom skautingu w afrykańskim miasteczku Mafeking.

Czytaj więcej: Rajd Braterski 2019

Spotkanie wigilijne harcerzy

Dnia 21 grudnia 2018 r. zebraliśmy się w szkolnej stołówce by usiąść wspólnie przy wigilijnym stole. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od podzielenia się opłatkiem. Już wtedy pojawiły się pierwsze łzy wzruszenia. Wigilia harcerska jest dla nas niezwykle wyjątkowym czasem, ponieważ prócz składania życzeń, śpiewania kolęd czy jedzenia odbywa się "palenie wad".

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne harcerzy

Andrzejki 2018

29 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki zorganizowane jak co roku przez harcerzy. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego też postanowiliśmy nawiązać do tej tematyki podczas odchodów andrzejkowych. Dla uczestników zabawy andrzejkowej przygotowaliśmy tradycyjne polskie wróżby, odbyły się także quizy: "Kocham Cię Polsko" i "Województwa" oraz "Bitwa o Niepodległość". Kolejną atrakcją była możliwość odwiedzenia polskiej wsi, gdzie można było wcielić się w rolę gospodarza i zbierać jaja zniesione przez kury.

Czytaj więcej: Andrzejki 2018

Wizyta w Domu Dziecka w Tucholi

6 grudnia już po raz 12 odwiedziliśmy Dom Dziecka w Tucholi, aby przekazać zebrane dary od mieszkańców Łęga i okolic. Grupa harcerzy, jak co roku, przygotowała świąteczne zabawy i konkursy, aby umilić czas mieszkańcom zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Wychowankowie i opiekunowie Domu Dziecka w Tucholi oraz harcerze 30 DH i DSH składają serdeczne podziękowania wszystkim,

Czytaj więcej: Wizyta w Domu Dziecka w Tucholi

Urodziny drużyny 2018

W miniony weekend spędziliśmy wspólnie czas na biwaku z okazji urodzin naszej drużyny. Spotkanie rozpoczęło się w piątek uroczystym apelem, po którym udaliśmy się na grę terenową po naszej miejscowości, która dotyczyła prawa harcerskiego. Na punktach zadaniowych uczyliśmy się między innymi jak poprawienie rozłożyć namiot, wiązać sznury oraz zarządzania pieniędzmi.

Czytaj więcej: Urodziny drużyny 2018