^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 26 września 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Biwak harcerski 2018

Czuwaj!
Pewnie są Państwo ciekawi co robiliśmy w lesie prawie 3 dni!
Otóż na obozowisko dotarliśmy jak zwykle niestandardową drogą. Wyruszyliśmy kajakami z Czarnej Wody kierując się wraz z nurtem rzeki do Czarnego.

Czytaj więcej: Biwak harcerski 2018

Złaz Harcerski Kujaw i Pomorza w Toruniu

Co za przeżycie! Być w miejscu, w którym zgromadziło się blisko 2300 harcerzy - ŚWIETNA SPRAWA! Złaz rozpoczął się 14.04.2018 r. uroczystym apelem, po którym przemaszerowaliśmy ulicami Torunia, by następnie rozpocząć grę miejską. Zwiedziliśmy podczas niej najbardziej charakterystyczne miejsca dla tego uroczego miasta.

Czytaj więcej: Złaz Harcerski Kujaw i Pomorza w Toruniu

Rajd Braterski

W dniach 23-25 lutego zuchy i harcerze wzięli udział w X Rajdzie Braterskim "Armagedon", poświęconym czterem żywiołom. Pierwszego dnia podczas Świeczkowiska zorganizowanego w dużej sali gimnastycznej przez Chojnicki Hufiec ZHP, wspominano 100 lat historii Związku Harcerstwa Polskiego, 100 lat niepodległości Polski oraz obchodzony 22 lutego Dzień Myśli Braterskiej.

Czytaj więcej: Rajd Braterski

Harcerze w Domu Dziecka w Tucholi

5 grudnia br. już po raz jedenasty harcerze z Zespołu Szkół w Łęgu odwiedzili Dom Dziecka w Tucholi, aby przekazać zebrane dary od mieszkańców Łęga. Grupa harcerzy przygotowała świąteczne zabawy i konkursy, aby umilić czas mieszkańcom zaprzyjaźnionej placówki.

Czytaj więcej: Harcerze w Domu Dziecka w Tucholi

Andrzejki 2017

30 listopada w naszej szkole odbyły się "Andrzejki" zorganizowane, jak co roku, przez harcerzy. Tym razem tematem przewodnim "Andrzejek" była polska służba zdrowia. Każdy uczeń mógł zarejestrować się na wizytę do specjalisty prywatnie, bądź na kasę chorych (co oczywiście wiązało się z dłuższym oczekiwaniem w poczekalni).

Czytaj więcej: Andrzejki 2017

Urodziny Drużyny

Dnia 3 listopada o godzinie 18:00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy świętowanie swoich kolejnych urodzin. Po zameldowaniu się wszystkich zastępów udaliśmy się wspólnie na świeczkowisko, które było dosyć nietypowe. Głównym jego tematem były podróże, jednak nietypowe było ono nie ze względu na temat...

Czytaj więcej: Urodziny Drużyny

Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Rusza kolejna akcja zbiórki rzeczy dla Domu Dziecka w Tucholi. 30 DH i DSH "Zieloni" po raz kolejny organizuje zbiórkę niezbędnych darów dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Szczegóły na plakacie. Liczymy jak co roku na wsparcie wszysktich ludzi o wielkich sercach. Mamy nadzieję, że i tym razem wesprzecie naszą akcję.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Czytaj więcej: Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Harcerze w Warszawie

Harcerze często są cichymi bohaterami podczas niejednokrotnie ciężkich dni. Bezinteresowna pomoc towarzyszy harcerzom na co dzień, jest ona wielką wartością i nieodłącznym elementem harcerskiego wychowania. Harcerze Hufca Chojnice udali się wczoraj (niedziela, 29.10.2017 r.) do Warszawy w ramach podziękowania za pomoc po nawałnicy.

Czytaj więcej: Harcerze w Warszawie

Spotkanie z Marszałkiem

17 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku na spotkanie z Marszałkiem Województwa Kujawsko - Pomorskiego panem Piotrem Całbeckim. Marszałek podziękował wszystkim tym, którzy pomagali w usuwaniu skutków nawałnicy, która przeszła przez nasz kraj w sierpniu.

Czytaj więcej: Spotkanie z Marszałkiem

Wyjazd harcerzy do Gdańska

Dnia 07.10.2017 r. 40-osobowa grupa harcerzy z Zespołu Szkół w Łęgu wyruszyła autokarem na całodniową wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie niedawno otwartego Muzeum II Wojny Światowej.

Czytaj więcej: Wyjazd harcerzy do Gdańska

Spotkanie z rodzicami harcerzy

Dnia 27.09.2017 odbyło się spotkanie z rodzicami harcerzy Zespołu Szkół w sprawie nowej formy opłacania składek harcerskich. Frekwencja dopisała. Po spotkaniu odbyło się ognisko z kiełabskami i śpiewem, podczas którego rodzice mogli zobaczyć jak ich dzieci spędzają czas w drużynie. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniu.

Czytaj więcej: Spotkanie z rodzicami harcerzy