^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 4 grudnia 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

Deklaracja dostępności

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Harcerski nocleg w szkole

Dnia 20 maja 2022 r. odbył się nocleg w szkole dla harcerzy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od gry terenowej, podczas której uczestnicy musieli wykonać kilka zadań: zbudować nosze do drewna, nazbierać opału na ognisko oraz pozbierać śmieci zalegające w lesie. Po powrocie do szkoły rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski i wspominaliśmy stare dzieje.

Czytaj więcej: Harcerski nocleg w szkole 

Życzenia

Drodzy Harcerze i Harcerki! Rodzice, Przyjaciele, Pracownicy Szkoły!
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej (22 lutego 2020) życzymy Wam przede wszystkim braterskiej miłości oraz życzliwości, nie tylko w tym szczególnym dniu, ale przez cały rok.

Czytaj więcej: Życzenia

"Polsko wróciliśmy"

Zuchy z 1 Gromady Zuchowej "Ogniste Świetliki" wzięły udział w propozycji programowej Hufca Chojnice pt. "Polsko, wróciliśmy!" z okazji 100. Rocznicy Powrotu Chojnic do Polski. Celem propozycji było nabywanie przez zuchy wiedzy dotyczącej historii własnego regionu, miejscowości, kształtowanie postawy patriotycznej wśród najmłodszych,

Czytaj więcej: "Polsko wróciliśmy"

Rajd Braterski w Chojnicach

Wyjazd na Rajd Braterski jest już poniekąd małą tradycją naszej drużyny. W tym roku do Chojnic wyruszyliśmy 31 stycznia 60 osobową grupą. Na rajdzie czekało na nas wiele atrakcji. W tym roku tematem wiodącym była 100 Rocznica Powrotu Chojnic do Macierzy, co było świetną okazją do lepszego poznania tego miasta oraz zaznajomienia się z jego historią.

Czytaj więcej: Rajd Braterski w Chojnicach

Wigilia zuchowa

16 grudnia 2019 r. zuchy z I Gromady Zuchowej "Ogiste Świetliki" wraz z przybocznymi i drużynową spotkali się na Wigilii, aby wspólnie podziękować sobie za mijający rok i życzyć wszystkiego dobrego w nadchodzącym. Na początku uroczystości zuchy wysłuchały krótkiej opowieści o Bożym Narodzeniu, następnie podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia bożonarodzeniowe. Radosne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec wszyscy wzięli udział w zabawie "Wylosuj prezent".

Czytaj więcej: Wigilia zuchowa

Hufcowe Spotkanie Mikołajkowe

7 grudnia odbyło się pierwsze "Hufcowe Spotkanie Mikołajkowe". Głownym celem spotkania była integracja zuchów z 1 Gromady Zuchowej "Ogniste Świetliki" z Łęga oraz zuchów z Chojnic 42 Gromady Zuchowej "Smerfy" i Gromady Zuchowej "Ze Stumilowego lasu". Na zuchy czekoło wiele zadań i atrakcji.

Czytaj więcej: Hufcowe Spotkanie Mikołajkowe

Betlejemskie Światło Pokoju

Serdecznie zapraszamy Państwa w najbliższy piątek na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Kościele Parafialnym w Łęgu. W tym roku hasło przewodnie to "Światło daje moc".  Zachęcamy do zabrania Betelejmskiego Światła do swoich domów, by podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia krzewiło wartości braterstwa i pokoju.

30 DH Zieloni Łąg

Czuwaj!

Czytaj więcej: Betlejemskie Światło Pokoju

Wizyta harcerzy w Domu Dziecka

4 grudnia już po raz 13 odwiedziliśmy mieszkańców Domu Dziecka. W związku z przeprowadzką dzieci z Domu Dziecka w Tucholi do dwóch nowo wybudowanych obiektów w Żalnie i Gostycynie, w tym roku gościliśmy w Żalnie. Wszystkie zebrane przez nas dary zostały oczywiście rozdzielone pomiędzy oba ośrodki.

Czytaj więcej: Wizyta harcerzy w Domu Dziecka

ANDRZEJKI XXI WIEKU ZA NAMI

28 listopada w naszej szkole odbyła się, jak co roku, impreza andrzejkowa organizowana przez harcerzy. Tematem przewodnim tegorocznych andrzejek był XXI wiek i wszystko, co z nim związane. Dla uczestników zabawy andrzejkowej przygotowaliśmy wróżby, dzięki którym można było wywróżyć sobie szczęście na przyszły rok. Odbyły się także: modny recykling, fizyczne czary-mary, gra Super Mario, gra Milionerzy oraz „Było sobie życie”. Na spragnionych ruchu czekała impreza dyskotekowa „Dancing with the stars”. Natomiast w restauracji "Kawiarenka internetowa" czekały  pyszne ciasta, ciepłe gofry oraz Interdonald.

Czytaj więcej: ANDRZEJKI XXI WIEKU ZA NAMI

25 Urodziny Drużyny

Z okazji 25 Urodzin Drużyny, jak co roku, odbył się w szkole urodzinowy nocleg (z 21 na 22 listopada). Rozpoczął się uroczystym świeczkowiskiem poświęconym naszemu patronowi Ignacemu Sikorskiemu. Na świeczkowisku znalazł się moment na podziękowania.

Czytaj więcej: 25 Urodziny Drużyny