^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 20 marca 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Harcerze w Domu Dziecka w Tucholi

5 grudnia br. już po raz jedenasty harcerze z Zespołu Szkół w Łęgu odwiedzili Dom Dziecka w Tucholi, aby przekazać zebrane dary od mieszkańców Łęga. Grupa harcerzy przygotowała świąteczne zabawy i konkursy, aby umilić czas mieszkańcom zaprzyjaźnionej placówki.

Czytaj więcej: Harcerze w Domu Dziecka w Tucholi

Andrzejki 2017

30 listopada w naszej szkole odbyły się "Andrzejki" zorganizowane, jak co roku, przez harcerzy. Tym razem tematem przewodnim "Andrzejek" była polska służba zdrowia. Każdy uczeń mógł zarejestrować się na wizytę do specjalisty prywatnie, bądź na kasę chorych (co oczywiście wiązało się z dłuższym oczekiwaniem w poczekalni).

Czytaj więcej: Andrzejki 2017

Urodziny Drużyny

Dnia 3 listopada o godzinie 18:00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy świętowanie swoich kolejnych urodzin. Po zameldowaniu się wszystkich zastępów udaliśmy się wspólnie na świeczkowisko, które było dosyć nietypowe. Głównym jego tematem były podróże, jednak nietypowe było ono nie ze względu na temat...

Czytaj więcej: Urodziny Drużyny

Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Rusza kolejna akcja zbiórki rzeczy dla Domu Dziecka w Tucholi. 30 DH i DSH "Zieloni" po raz kolejny organizuje zbiórkę niezbędnych darów dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Szczegóły na plakacie. Liczymy jak co roku na wsparcie wszysktich ludzi o wielkich sercach. Mamy nadzieję, że i tym razem wesprzecie naszą akcję.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Czytaj więcej: Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Harcerze w Warszawie

Harcerze często są cichymi bohaterami podczas niejednokrotnie ciężkich dni. Bezinteresowna pomoc towarzyszy harcerzom na co dzień, jest ona wielką wartością i nieodłącznym elementem harcerskiego wychowania. Harcerze Hufca Chojnice udali się wczoraj (niedziela, 29.10.2017 r.) do Warszawy w ramach podziękowania za pomoc po nawałnicy.

Czytaj więcej: Harcerze w Warszawie

Spotkanie z Marszałkiem

17 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły udali się do Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku na spotkanie z Marszałkiem Województwa Kujawsko - Pomorskiego panem Piotrem Całbeckim. Marszałek podziękował wszystkim tym, którzy pomagali w usuwaniu skutków nawałnicy, która przeszła przez nasz kraj w sierpniu.

Czytaj więcej: Spotkanie z Marszałkiem

Wyjazd harcerzy do Gdańska

Dnia 07.10.2017 r. 40-osobowa grupa harcerzy z Zespołu Szkół w Łęgu wyruszyła autokarem na całodniową wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie niedawno otwartego Muzeum II Wojny Światowej.

Czytaj więcej: Wyjazd harcerzy do Gdańska

Spotkanie z rodzicami harcerzy

Dnia 27.09.2017 odbyło się spotkanie z rodzicami harcerzy Zespołu Szkół w sprawie nowej formy opłacania składek harcerskich. Frekwencja dopisała. Po spotkaniu odbyło się ognisko z kiełabskami i śpiewem, podczas którego rodzice mogli zobaczyć jak ich dzieci spędzają czas w drużynie. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniu.

Czytaj więcej: Spotkanie z rodzicami harcerzy

Podziękowanie dla wolontariuszy

30 września w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce odbyło się spotkanie harcerzy, wolontariuszy i rodziców pomagających przy usuwaniu skutków nawałnicy z dnia 11 sierpnia. Głównym punktem programu było ognisko, na które przybyło wielu gości. Między innymi Wojewoda Pomorski, Kurator Oświaty województwa kujawsko-pomorskiego,

Czytaj więcej: Podziękowanie dla wolontariuszy

Harcerskie Anioły

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez nasz region przeszła nawałnica. Uczniowie naszej szkoły, a zarazem harcerze z 30 Drużyny Harcerskiej "Zieloni Łąg" od razu ruszyli z pomocą. 12 sierpnia usuwaliśmy skutki nawałnicy w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Następnie w dniach 14-23 sierpnia pracowaliśmy w Rytlu, podejmując się następujących zadań:

Czytaj więcej: Harcerskie Anioły

Biwak zuchowy

27-28 maja 2017 r. zuchy z 1 Gromady Zuchowej "Ogniste Świetliki" z Łęga wraz z zuchami "Smerfy" z 41 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Chojnic wzięły udział w biwaku z okazji Dnia Zucha. Biwak odbył się w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Głównym celem była integracja oraz zabawa między gromadami.

Czytaj więcej: Biwak zuchowy