^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 września 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Doradztwo zawodowe

Stypendia

Przetargi

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Podsumowanie roku harcerskiego

W dniu 13 czerwca br. odbył się pieszy rajd harcerski podsumowujący pracę harcerzy  w roku harcerskim 2022/2023. Tego dnia harcerze odbyli wędrówkę: harcerze starsi ok. 20 km, a harcerze młodsi ok. 14 km. Podczas trasy uczestnicy rozwiązywali zadania zaszyfrowane w QR kodach dotyczące minionego roku harcerskiego. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami i śpiewem oraz podsumowaniem mijającego roku. Tego dnia pogoda nam sprzyjała. Pełni optymizmu i energii na kolejne wyzwania zakończyliśmy działalność 30 DH „Zieloni” w roku szkolnym 2022/2023.

Czytaj więcej: Podsumowanie roku harcerskiego

Prima Aprilisowy Rajd Harcerski

W kończący się już weekend odbył się XXI Prima Aprilisowy Rajd Harcerski. Do Szkoły Podstawowej w Łęgu przyjechali harcerze z Hufca Chojnice, Koronowo, Tuchola oraz Czarna Woda. Łączna liczba uczestników wyniosła ponad 200 osób. Nazwa tegorocznego PARH-u to: XXI wiek – "Don’t be scared, let’s safe the Earth".

Czytaj więcej: Prima Aprilisowy Rajd Harcerski

Zbiórka harcerska

3 marca br. odbyła się uroczysta zbiórka harcerska, podczas której wspominaliśmy dzieje i życie naszego założyciela Roberta Baden Powella, przypomnieliśmy sobie obowiązki wynikające z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego.

Czytaj więcej: Zbiórka harcerska

Udział harcerzy w Rajdzie Braterskim

Po bardzo długiej, prawie 3 letniej przerwie reaktywowany został Rajd Braterski organizowany przez 42 Chojnicki Szczep Harcerski "Wicek". W XIII Rajdzie Braterskim pod hasłem "Witajcie w naszej bajce!", który odbył się w dniach 24-26 lutego 2023  r. wzięły udział dwa patrole z 30 DH i DSH "Zieloni".

Czytaj więcej: Udział harcerzy w Rajdzie Braterskim

Nocleg harcerzy w szkole

W dniu 5.01.2023 r. odbył się noworoczno-karnawałowy nocleg  harcerzy z 30 DH "Zieloni". Spotkanie rozpoczął uroczysty apel, po którym odbyło się obrzędowe świeczkowisko poświęcone między innymi patronowi drużyny harcerskiej - Ignacemu Sikorskiemu. Był też czas na pląsy i zabawy harcerskie. Po świeczkowisku udaliśmy się na wspólną kolację przygotowaną przez zastęp "Zadymiarze".

Czytaj więcej: Nocleg harcerzy w szkole

Andrzejki 2022

W środę 30.11.2022 r. odbyły się w naszej szkole andrzejki przygotowane przez harcerzy z 30 DSH "Zieloni". Tematem przewodnim tegorocznej imprezy  było "Spotkanie w lesie". Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji: podchody, orientacja w terenie, zbieranie grzybów, przechodzenie przez sieć pajęczą i wiele innych.

Czytaj więcej: Andrzejki 2022

Harcerski nocleg w szkole

Dnia 20 maja 2022 r. odbył się nocleg w szkole dla harcerzy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od gry terenowej, podczas której uczestnicy musieli wykonać kilka zadań: zbudować nosze do drewna, nazbierać opału na ognisko oraz pozbierać śmieci zalegające w lesie. Po powrocie do szkoły rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski i wspominaliśmy stare dzieje.

Czytaj więcej: Harcerski nocleg w szkole 

Życzenia

Drodzy Harcerze i Harcerki! Rodzice, Przyjaciele, Pracownicy Szkoły!
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej (22 lutego 2020) życzymy Wam przede wszystkim braterskiej miłości oraz życzliwości, nie tylko w tym szczególnym dniu, ale przez cały rok.

Czytaj więcej: Życzenia

"Polsko wróciliśmy"

Zuchy z 1 Gromady Zuchowej "Ogniste Świetliki" wzięły udział w propozycji programowej Hufca Chojnice pt. "Polsko, wróciliśmy!" z okazji 100. Rocznicy Powrotu Chojnic do Polski. Celem propozycji było nabywanie przez zuchy wiedzy dotyczącej historii własnego regionu, miejscowości, kształtowanie postawy patriotycznej wśród najmłodszych,

Czytaj więcej: "Polsko wróciliśmy"

Rajd Braterski w Chojnicach

Wyjazd na Rajd Braterski jest już poniekąd małą tradycją naszej drużyny. W tym roku do Chojnic wyruszyliśmy 31 stycznia 60 osobową grupą. Na rajdzie czekało na nas wiele atrakcji. W tym roku tematem wiodącym była 100 Rocznica Powrotu Chojnic do Macierzy, co było świetną okazją do lepszego poznania tego miasta oraz zaznajomienia się z jego historią.

Czytaj więcej: Rajd Braterski w Chojnicach