^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 26 maja 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Powrót

Rajd Braterski 2019

W pierwszy wekeend marca zuchy z 1 Gromady Zuchowej "Ogniste Świetliki" oraz harcerze z 30 Drużyny Harcerskiej i 30 Drużyny Starszoharcerskiej wzieli udział w XI Rajdzie Brateskim w Chojnicach. Tegoroczny temat 3-dniowego biwaku to "W 3 dni dookoła świata". W piątek, po przyjeździe, odbył się krótki apel i świeczkowisko poświęcone Robertowi Baden Powellowi i początkom skautingu w afrykańskim miasteczku Mafeking.

Czytaj więcej: Rajd Braterski 2019

Spotkanie wigilijne harcerzy

Dnia 21 grudnia 2018 r. zebraliśmy się w szkolnej stołówce by usiąść wspólnie przy wigilijnym stole. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od podzielenia się opłatkiem. Już wtedy pojawiły się pierwsze łzy wzruszenia. Wigilia harcerska jest dla nas niezwykle wyjątkowym czasem, ponieważ prócz składania życzeń, śpiewania kolęd czy jedzenia odbywa się "palenie wad".

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne harcerzy

Andrzejki 2018

29 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki zorganizowane jak co roku przez harcerzy. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego też postanowiliśmy nawiązać do tej tematyki podczas odchodów andrzejkowych. Dla uczestników zabawy andrzejkowej przygotowaliśmy tradycyjne polskie wróżby, odbyły się także quizy: "Kocham Cię Polsko" i "Województwa" oraz "Bitwa o Niepodległość". Kolejną atrakcją była możliwość odwiedzenia polskiej wsi, gdzie można było wcielić się w rolę gospodarza i zbierać jaja zniesione przez kury.

Czytaj więcej: Andrzejki 2018

Wizyta w Domu Dziecka w Tucholi

6 grudnia już po raz 12 odwiedziliśmy Dom Dziecka w Tucholi, aby przekazać zebrane dary od mieszkańców Łęga i okolic. Grupa harcerzy, jak co roku, przygotowała świąteczne zabawy i konkursy, aby umilić czas mieszkańcom zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Wychowankowie i opiekunowie Domu Dziecka w Tucholi oraz harcerze 30 DH i DSH składają serdeczne podziękowania wszystkim,

Czytaj więcej: Wizyta w Domu Dziecka w Tucholi

Urodziny drużyny 2018

W miniony weekend spędziliśmy wspólnie czas na biwaku z okazji urodzin naszej drużyny. Spotkanie rozpoczęło się w piątek uroczystym apelem, po którym udaliśmy się na grę terenową po naszej miejscowości, która dotyczyła prawa harcerskiego. Na punktach zadaniowych uczyliśmy się między innymi jak poprawienie rozłożyć namiot, wiązać sznury oraz zarządzania pieniędzmi.

Czytaj więcej: Urodziny drużyny 2018

Wyjazd harcerzy do Gdańska

W sobotę 20 października odbył się nasz coroczny wyjazd do Gdańska. Tym razem odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdzie pani przewodnik przybliżyła nam historię oraz ideę ruchu "Solidarność". Następnie tradycyjnie przemaszerowaliśmy na cmentarz na Zaspie, na którym znajduje się grób naszego patrona - Ignacego Sikorskiego.

Czytaj więcej: Wyjazd harcerzy do Gdańska

Rajd harcenski "Wyloguj się"

Rok harcerski rozpoczęliśmy z przysłowiowym przytupem! W weekend 21-23 września bawiliśmy się na I Rajdzie Harcerskim „Wyloguj Się” w Koronowie. Cóż to był za wspaniały czas! Pierwszego dnia odbył się wieczór integracyjny, na którym śpiewaliśmy, tańczyliśmy i uczestniczyliśmy w różnych ciekawych konkurencjach.

Czytaj więcej: Rajd harcenski "Wyloguj się"

Leśna wędrówka po Ocyplu i okolicach

Dnia 26 września br. wyruszyliśmy na wędrówkę, której celem było nauczyć harcerzy jak korzystać z kompasu oraz z mapy. Te wiadomości przybliżył dokładnie druh Szymon, który w naszej drużynie zna się na tych rzeczach najlepiej. Podczas wędrówki pogoda niestety nie dopisywała, jednak nam to zupełnie nie przeszkadzało!

Czytaj więcej: Leśna wędrówka po Ocyplu i okolicach