^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 19 listopada 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Powrót

Zjazd Hufca w Chojnicach

W piątek (8.11.2019) instruktorki naszej drużyny wybrały się na Zjazd Hufca do Chojnic w celu podsumowania 4-letniej działalności oraz wybrania nowych władz. Ustępująca Komenda wręczyła delegatom podziękowania za dotychczasową służbę. Wręczone zostały także certyfikaty za 3-letnią, 5-cio letnią oraz 10-cio letnią służbę instruktorską. Nasze druhny instruktorki oczywiście takie certyfikaty otrzymały.

Czytaj więcej: Zjazd Hufca w Chojnicach

Kolejny wyjazd harcerzy

5 października nasza drużyna brała udział w Chojnicach w wędrówce  z okazji 80 rocznicy powstania Szarych Szeregów, oraz 80 rocznicy przejścia ZHP do konspiracji. Na przygotowanej przez organizatorów trasie pojawiły się przeróżne zadania, od szyfrów po tory przeszkód. Po zakończeniu trasy udaliśmy się na obiad, a następnie odbyło się ognisko.

Czytaj więcej: Kolejny wyjazd harcerzy

Targi czasu wolnego

Dnia 25.10.2019 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łęgu wzięła udział w „Targach czasu wolnego” zorganizowanych przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działający w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czersku oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku.

Czytaj więcej: Targi czasu wolnego

Rajd Lotników Koronowskich

W weekend (25-27.10.2019) 11 osobową grupą wyjechaliśmy na Rajd Lotników Koronowskich. Założeniem Rajdu jest przekazanie uczestnikom niezwykłej historii 3 lotników pochodzących z Koronowa. Przez cały weekend świetnie się bawiliśmy.

Czytaj więcej: Rajd Lotników Koronowskich

Harcerze na premierze filmu "Obrońcy Poczty"

W poniedziałek (28.10.2019) mieliśmy przyjemność być na premierze filmu „Obrońcy Poczty” w reż. Damiana Wenty, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, z uwagi na fakt, że naszym patronem jest Pocztowiec Ignacy Sikorski.

Czytaj więcej: Harcerze na premierze filmu "Obrońcy Poczty"

Wycieczka harcerzy do Gdańska

W miniony piątek (19 października) odbyliśmy naszą coroczną wycieczkę do Gdańska. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. To ważne dla nas miejsce, ponieważ nasz Patron Ignacy Sikorski, był Pocztowcem i wraz ze swoimi współpracownikami walczył o wolną Ojczyznę.

Czytaj więcej: Wycieczka harcerzy do Gdańska

Ognisko harcerskie

Dnia 10 czerwca odbyło się ognisko podumowujące rok harcerski 2018/2019. Na spotkanie przy rzece zaprosiliśmy rodziców oraz przyjaciół harcerzy. Spotkanie rozpoczęliśmy jak zawsze obrzędowym rozpaleniem ogniska oraz gawędą poświęconą działalności drużyny w kontekście dzisiejszych czasów, braku wartości i ideałów.

Czytaj więcej: Ognisko harcerskie

Spływ kajakowy

5 czerwca wybraliśmy się wraz z najstarszą  grupą harcerzy na spływ rzeką Wdą, trasą na odcinku Bąk - Czarna Woda. Jak się okazało uczesnticy spływu bez trudu radzili sobie z wiosłowaniem i sterowaniem. W połowie drogi zatrzymaliśmy się na dłuższy postój i "małe co nieco". Cała wyprawa upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy