^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 listopada 2017 r.    |    Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Powrót

Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

Dnia 10 listopada 2017 r. podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zostały wręczone nagrody w konkursie pt. "Promocja czytelnictwa - plakat" dla klas V - VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz na najciekawszą zakładkę do książki dla klas I - IV Szkoły Podstawowej, zorganizowanych przez bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

Święto Niepodległości

10 listopada uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w akademii przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele klas VI Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum przypomnieli swoim koleżankom i kolegom najważniejsze wydarzenia z historii Polski dotyczące zarówno upadku naszego kraju i odzyskania przez niego niepodległości, jak i czasów dużo późniejszych.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

Strażacy w szkole

16 października 2017 r. w ramach działań profilaktyczno - wychowawczych pt. NIE PANIKUJ - RATUJ w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej. Zajęcia warsztatowe prowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Czytaj więcej: Strażacy w szkole

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 13 października br., podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, spotkali się pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Łęgu. Klasa druga i klasy trzecie Szkoły Podstawowej oraz klasy drugie Gimnazjum przygotowały, pod kierunkiem wychowawców, ciekawy program artystyczny. Oprawą wokalną uroczystości zajął się chór szkolny.

Czytaj więcej: Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października społeczność szkolna uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia Samorząd Uczniowski wręczał wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi drobny upominek w postaci balona z cukierkiem i dedykacją.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Bezpieczna droga do szkoły

Przez cały miesiąc wrzesień we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej i Gimnazjum prowadzone były zajęcia z wychowawcami na temat bezpiecznej drogi do szkoły. W tym miesiącu przeprowadzono również następujące działania:

Czytaj więcej: Bezpieczna droga do szkoły

Zajęcia z ratownikiem medycznym

11 października 2017 r. w ramach działań profilaktyczno - wychowawczych pt. NIE PANIKUJ - RATUJ w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej oraz klas II - III Gimnazjum.

Czytaj więcej: Zajęcia z ratownikiem medycznym

Bicie rekordu - aktualizacja 02.11.2017 r.

16 października obchodzono Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W całej Polsce podejmowana była próba pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem akcji była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, celem - promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej: Bicie rekordu - aktualizacja 02.11.2017 r.