^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 16 grudnia 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Powrót

Informacja na temat hazardu

Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przez Fundację CBOS, ponad 50 tyś. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tyś. narażonych na ryzyko uzależnienia. W najmłodszej grupie osób, do 18 roku życia ten odsetek wynosi aż 14,2%.

Czytaj więcej: Informacja na temat hazardu

Kampania "Biała wstążka"

"Biała wstążka" to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Noszenie jej jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosował ani akceptował przemocy wobec kobiet. W ramach współpracy z OPiRPA w Czersku cała społeczność naszej szkoły przyłączyła sie w tym roku do kampanii. Naszym celem jest uświadamianie zarówno dzieciom, jak i młodzieży, że nie można pozostawać obojętnym wobec tego, co dzieje się wokół nas.

Czytaj więcej: Kampania "Biała wstążka"

Koncert w szkole i przedszkolu

Dnia 21 listopada 2018 r. przedszkolaki, dzieci z klas młodszych oraz młodzież z naszej szkoły wzięły udział w koncercie umuzykalniającym pt. "Z biegiem Wisły..." wykonanym przez pana Leszka Boliboka (skrzypce) oraz pana Marka Walaska (gitara elektryczna). Muzycy wykonali szereg utworów nawiązująch do historii Polski

Czytaj więcej: Koncert w szkole i przedszkolu

Dzień Śpiocha 2018

30 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Śpiocha. Uczniowie przyszli na lekcje w piżamach, szlafrokach i śmiesznych kapciach. Wielu z nich przyniosło swoje ulubione maskotki.

Poniżej fotorelacja!

Czytaj więcej: Dzień Śpiocha 2018

Wycieczka do Woziwody

Dnia 29 października dzieci 5, 6-letnie z grupy zerowej Przedszkola w Łęgu uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Woziwoda. Dzieci wzbogacały wiedzę przyrodniczą podczas ciekawych prezentacji. Zobaczyły również okazy ptaków, zwierząt żyjących w naszych lasach, podziwiały pomnik przyrody - dąb Zbyszko. Z zainteresowaniem i zaangażowaniem szukały darów lasu, dostrzegały piękno lasu jesienią oraz wykonywały zadania edukacyjne.
Dziękujemy Nadleśnictwu Woziwoda za edukację przyrodzniczą dzieci.

Czytaj więcej: Wycieczka do Woziwody

Szkolenie dla Rodziców

15 listopada br. w Zespole Szkół w Łęgu odbyło się szkolenie dla Rodziców. Tematem spotkania było: "Jak wspierać dzieci i młodzież w obliczu współczesnych zagrożeń?". Temat trudny, aczkolwiek ważny. Coraz częściej zauważalny jest problem niskiej odporności dzieci i młodzieży na otaczającą rzeczywistość, stres i zagrożenia.

Czytaj więcej: Szkolenie dla Rodziców

Żywa lekcja chemii czyli "Chemiczne czary-mary"

We wtorek, 13 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tzw. żywej lekcji chemii. Podczas niej mieli możliwość obejrzenia kilku prostych, ale bardzo efektownych doświadczeń. Prowadzący przedstawił różne procesy chemiczne używając substancji spotykanych na co dzień w kuchni, czy w warsztacie samochodowym.

Czytaj więcej: Żywa lekcja chemii czyli "Chemiczne czary-mary"

100 lecie odzyskania niepodległości - apel

W przededniu Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-lecia. Z tej okazji uczniowie klas III Gimnazjum przygotowali apel. Podczas niego słowami i pieśnią przypomnieli fakty, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę suwerenności. Podniosły nastrój wywołały piękne utwory zaśpiewane przez szkolny chór oraz przez grupę zuchową.

Czytaj więcej: 100 lecie odzyskania niepodległości - apel

Szkolenie dla Rodziców

 

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dla Rodziców na temat: "Jak wspierać dzieci i młodzież w obliczu współczesnych zagrożeń", które odbędzie się w małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Łęgu 15 listopada br. o godzinie 16:00. Zebrania Rodziców z wychowawcami nastąpią po wspomnianym szkoleniu.