^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 19 października 2019 r.    |    Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Dzień Edukacji Narodowej - informacja

Dzień 14 października (poniedziałek) jest Dniem Edukacji Narodowej wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej na podstawie art. 74 ustawy Karty Nauczyciela. W związku z powyższym w tym dniu nie będzie funkcjonował dowóz uczniów autobusami szkolnymi. Zorganizowane zostaną natomiast zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice zdecydują o pobycie ich dzieci w szkole.

  Dyrektor Zespołu Szkół w Łęgu

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2019/2020

Na podstawie art 47 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe oraz §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, po konsultacji z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Szkolnym informuję, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Szkole Podstawowej w Łęgu w roku szkolnym 2019/2020 będą dni:

Czytaj więcej: Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2019/2020

Szkolenie dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół

Po południu 18 września br. odbyło się również szkolenie dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół pt. "Jak uczeń jadać powinien?", które poprowadziła Pani Agnieszka Danielewicz. Okazuje się, że prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to klucz do odnoszenia sukcesów, natomiast jedynie wiedza i zaangażowanie całej społeczności szkolnej, w tym rodziców i pracowników może dać nam wszystkim pożądane efekty.

Czytaj więcej: Szkolenie dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łęgu odbędzie się w sali gimnastycznej 2 września 2019 r. o godzinie 9.15.
Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zostanie odprawiona w Kościele w Łęgu 2 września o godzinie 8.15.
Grupy przedszkolne w Przedszkolu Samorządowym w Łęgu funkcjonują 2 września w ramach czasowych wynikających z ustalonego planu, to znaczy:
- grupy w Łęgu od 6.45 do 15.45
- grupa w Lipkach od 7.45 do 12.45.

Festyn rodzinny w Przedszkolu

Dnia 30 maja 2019 r. w naszym Przedszkolu odbył się festyn rodzinny, dedykowany dzieciom i rodzicom z okazji ich święta - Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty. Przedszkolaki tradycyjnie przygotowały program artystyczny dla rodziców. Śpiewały, recytowały oraz wykazały się grą aktorską.

Czytaj więcej: Festyn rodzinny w Przedszkolu

Test wiedzy o zdrowiu

W dniu 31 maja, podczas uroczystości z okazji Dnia Dziecka, w szkole zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym. I tak dyplomy i nagrody otrzymali:

  • w klasach I-III za wykonanie pracy plastycznej pt. „Jak dbam o swoje zdrowie”:

Czytaj więcej: Test wiedzy o zdrowiu

Wycieczka do Karpacza

W poniedziałek, 3 czerwca, uczniowie Zespołu Szkół w Łęgu wyruszyli na 5 - dniową wycieczkę do Karpacza. Podczas niej zwiedzili Wrocław, Kowarską Kopalnię Uranu, Zamek Chojnik, Pragę i Skalne Miasto w Czechach. Mieli też możliwość podziwiania uroków górskich krajobrazów. Zobaczyli m. in. wodospady Kamieńczyka i Szklarki. Niełatwym wyzwaniem okazała się wędrówka na Śnieżkę. Wprawdzie jej szczyt spowiła mgła, jednak piękno terenów ciągnących się wzdłuż szklaku, którym prowadził przewodnik, zrekompensowało trud włożony w wejście na górę.

Czytaj więcej: Wycieczka do Karpacza

Zawody sportowe

 

Dnia 20.05.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Łęgu wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Lekkoatletycznych. Sukcesem na podium zakończyli rywalizację:

Czytaj więcej: Zawody sportowe

Konkurs plastyczny w świetlicy szkolnej

W dniu 31 maja podczas Dnia Dziecka zorganizowanego w szkole zostały wręczone nagrody za świetlicowy konkurs plastyczny pt. „Portret mojej mamy”. I miejsce zdobyły: Oliwia Stawicka klasa VIIa i Nikola Łengowska klasa IVb. Wyróżnienia otrzymali: Lena Narloch klasa Ib, Laura Fioretti klasa IIb, Jakub Szyfelbajn klasa III,

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny w świetlicy szkolnej