^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 10 grudnia 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Powrót

Ogłoszenie!

 

Dnia 18.11.2019 r. (poniedziałek) w godz. od 17.00 do 18.30 odbędą się warsztaty na temat zaburzeń w relacjach rodzic – uczeń – wychowawca, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wykluczenie i dyskryminację w czasie zajęć sportowych. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele PZPN w ramach projektu „Mobilna Akademia Młodych Orłów” w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łęgu.

Czytaj więcej: Ogłoszenie!

Budżet Obywatelski 2020

W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół w Łęgu pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w propagowanie i oddali swój głos na projekt zgłoszony do Czerskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 pod nazwą  "Łęscy lekkoatleci – wspieranie rozwoju sprawności fizycznej mieszkańców wsi Łąg poprzez budowę bieżni".

Czytaj więcej: Budżet Obywatelski 2020

Dzień Edukacji Narodowej - informacja

Dzień 14 października (poniedziałek) jest Dniem Edukacji Narodowej wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej na podstawie art. 74 ustawy Karty Nauczyciela. W związku z powyższym w tym dniu nie będzie funkcjonował dowóz uczniów autobusami szkolnymi. Zorganizowane zostaną natomiast zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice zdecydują o pobycie ich dzieci w szkole.

  Dyrektor Zespołu Szkół w Łęgu

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2019/2020

Na podstawie art 47 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe oraz §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, po konsultacji z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Szkolnym informuję, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Szkole Podstawowej w Łęgu w roku szkolnym 2019/2020 będą dni:

Czytaj więcej: Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2019/2020

Szkolenie dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół

Po południu 18 września br. odbyło się również szkolenie dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół pt. "Jak uczeń jadać powinien?", które poprowadziła Pani Agnieszka Danielewicz. Okazuje się, że prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to klucz do odnoszenia sukcesów, natomiast jedynie wiedza i zaangażowanie całej społeczności szkolnej, w tym rodziców i pracowników może dać nam wszystkim pożądane efekty.

Czytaj więcej: Szkolenie dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łęgu odbędzie się w sali gimnastycznej 2 września 2019 r. o godzinie 9.15.
Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zostanie odprawiona w Kościele w Łęgu 2 września o godzinie 8.15.
Grupy przedszkolne w Przedszkolu Samorządowym w Łęgu funkcjonują 2 września w ramach czasowych wynikających z ustalonego planu, to znaczy:
- grupy w Łęgu od 6.45 do 15.45
- grupa w Lipkach od 7.45 do 12.45.

Festyn rodzinny w Przedszkolu

Dnia 30 maja 2019 r. w naszym Przedszkolu odbył się festyn rodzinny, dedykowany dzieciom i rodzicom z okazji ich święta - Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty. Przedszkolaki tradycyjnie przygotowały program artystyczny dla rodziców. Śpiewały, recytowały oraz wykazały się grą aktorską.

Czytaj więcej: Festyn rodzinny w Przedszkolu

Test wiedzy o zdrowiu

W dniu 31 maja, podczas uroczystości z okazji Dnia Dziecka, w szkole zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym. I tak dyplomy i nagrody otrzymali:

  • w klasach I-III za wykonanie pracy plastycznej pt. „Jak dbam o swoje zdrowie”:

Czytaj więcej: Test wiedzy o zdrowiu