^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 stycznia 2022 r.    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Powrót

Ankieta

 

Na prośbę Pani Anny Bielawskiej-Jutrzenka, dyrektora CUS w Czersku, zamieszczamy link do ankiety dotyczącej potrzeb i potencjału lokalnej społeczności w zakresie usług społecznych z prośbą o wypełnienie - kliknij tutaj!

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2021/2022

Na podstawie art 47 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe oraz §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, po konsultacji z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Szkolnym informuję, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Szkole Podstawowej w Łęgu w roku szkolnym 2021/2022 będą dni:

Czytaj więcej: Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2021/2022

Zbieramy elektrośmieci

 

Zespół Szkół w Łęgu bierze udział w akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Projekt polega na bezpłatnej zbiórce elektrośmieci i przekazaniu ich firmie Green Office Ecologic Sp. z o.o. do utylizacji. Zużyty sprzęt można składować w wyznaczonym miejscu przy szkole w Łęgu w terminie od 21 września do 1 października br.

Czytaj więcej: Zbieramy elektrośmieci

Infolinia

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki chce kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne. Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Czytaj więcej: Infolinia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - autobusy szkolne

 

W środę 1 wześnia dojazd do szkoły autobusami szkolnymi dla uprawnionych uczniów będzie możliwy według zwykłego harmonogramu (obowiązującego w poprzednim roku szkolnym). Powrót ze szkoły dla uczniów z kierunku Złego Mięsa i Łęga-Kolnii (autobus firmy Gochy) nastąpi około godziny 11:00, natomiast z kierunku Starych Prus (autobus firmy Robus) o godzinie 13:10. Podane godziny to czasy odjazdów autobusów sprzed budynku szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 1 wrześnie br. rozpoczynamy w trybie stacjonarnym nowy rok szkolny zgodnie z poniższym harmonogramem:
  • 8:00 - Msza św. na inauguracę roku szkolnego w Kościele w Łęgu.
  • 9:00 - apel dla uczniów klas I-III w dużej sali gimnastycznej (ze względu na ograniczenia zwiazane z COVID-19 na uroczystość zapraszamy jedynie rodziców uczniów klas I). Po apelu spotkania uczniów klas I-III z wychowawcami.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022