^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 lipca 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Zakończenie roku szkolnego w SP i G

W czwartek 21 czerwca o godzinie 9.00 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łęgu uczestniczyli we Mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Jana Kiczkę z okazji kończącego się roku szkolnego 2017/2018, a 22 czerwca o godzinie 9.00 na uroczystym apelu dokonali podsumowania swojej rocznej pracy.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego w SP i G

Projekt „Społeczeństwo LEVEL UP”

Dnia  18 czerwca w Zespole Szkół w Łęgu odbył się wykład o tematyce motywacyjnej poprowadzony przez Panią Agnieszkę Wojciechowską. Celem tego spotkania było uświadomienie młodzieży, że osoby z małych miejscowości mogą rozwijać się tak samo jak dzieci w miastach i miejsce zamieszkania nie odgrywa tu żadnej roli,

Czytaj więcej: Projekt „Społeczeństwo LEVEL UP”

Dzień Języka Ojczystego i Książki

19 czerwca zorganizowany został w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego i Książki. Z tej okazji przygotowano dla uczniów zadania, w których mogli wykazać się oczytaniem, bogactwem słownictwa, znajomością frazeologizmów i przysłów oraz umiejętnością odśpiewania wskazanych utworów literackich.

Czytaj więcej: Dzień Języka Ojczystego i Książki

Wycieczka klas 5 SP do Trójmiasta

Uczniowie klas piątych uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce do Trójmiasta. Pierwszym punktem był pobyt w Centrum Eksperymentu w Gdyni, potem udali się do Gdyńskiego Akwarium. Spacerując Skwerem Kościuszki mieli możliwość przyjrzenia się okrętowi „Błyskawica” i żaglowcowi „Dar Młodzieży”.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 5 SP do Trójmiasta

Dzień Dziecka 2018

30 maja jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszym punktem imprezy był  festyn, podczas którego uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdolności, nie tylko sportowe, ale również refleks i  umiejętności plastyczne.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2018

Rozstrzygnięcie XVII Powiatowego Konkursu Literackiego

 

29 maja 2018 r. komisja konkursowa w składzie: Kazimierz Jaruszewski (Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk), Wiesława Tyborska, Kamila Szulc i Alina Jaruszewska (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach) dokonała oceny prac konkursowych, które wpłynęły na XVII Powiatowy Konkurs Literacki.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie XVII Powiatowego Konkursu Literackiego

Wycieczka klas VI i VII

W dniach 10 – 11 maja odbyła się wycieczka szkolna klas 6 i 7 na trasie Malbork – Stegna – Sztutowo – Krynica Morska – Frombork. Pierwszego dnia jej uczestnicy zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku, spędzili czas nad brzegiem morza w Stegnie, zwiedzili Muzeum Stutthof oraz odpoczywali wieczorem na plaży w Piaskach.

Czytaj więcej: Wycieczka klas VI i VII