^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Powrót

Dęby na 100-lecie odzyskania niepodległości

W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. W kraju podejmowane są różne działania upamiętniające ten ważny moment w historii Polski. Jedną z inicjatyw realizowanych w naszej Gminie jest zasadzenie na jej terenie 100 dębów.

Czytaj więcej: Dęby na 100-lecie odzyskania niepodległości

„Ortozmagania” po raz jedenasty

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla uczestników kolejnej edycji gminnego gimnazjalnego konkursu ortograficznego, który został przeprowadzony w Zespole Szkół w Łęgu właśnie dzisiaj. Gimnazjaliści reprezentujący wszystkie gminne szkoły zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom sprawności ortograficznej.

Czytaj więcej: „Ortozmagania” po raz jedenasty

Dni wolne od zajęć - przypomnienie

Na podstawie §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. oraz §5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, po konsultacji z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Szkolnym informuję, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łęgu w roku szkolnym 2017/2018 będą dni:

Czytaj więcej: Dni wolne od zajęć - przypomnienie

Konkurs "Z ekonomią za pan brat"

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w składzie: Przemysław Jabłonecki, Błażej Osowski i Oskar Skóra zdobyła III miejsce w VIII edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas siódmych „Z ekonomią za pan brat” zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach. Wzięło w nim udział 14 drużyn z całego powiatu chojnickiego. Spotkanie było dla wszystkich okazją do dobrej zabawy, dało uczniom możliwość bliższego poznania się, zaprezentowania umiejętności matematyczno-informatycznych oraz ekonomicznych. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania tekstowe, krzyżówkę, wykreślankę, rebusy, a także rozwiązywać zadania za pomocą komputera.

Czytaj więcej: Konkurs "Z ekonomią za pan brat"

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

15 marca 2018 r. 29 uczniów Zespołu Szkół w Łegu, dla których matematyka jest ulubionym przedmiotem, stanęło do rywalizacji w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2018". Zakodowane karty z rozwiązaniami zostały po zakończonym teście wysłane i czekamy z niecierpliwością na wyniki. Powodzenia!

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

"Koło Młyńskie" dla Pani Anety Bolałek

Dnia 16 lutego w Ośrodku Kultury w Czersku zostały uroczyście wręczone nagrody „Młyńskie Koło” za dokonania w 2017 roku. Podczas uroczystości na scenie zaprezentowali się nagrodzeni i artyści m.in. Ziemia Czerska oraz Paradise. Statuetki wręczała Burmistrz Czerska Pani Jolanta Fierek i Kanclerz Kapituły Pan Ryszard Kuchta.

Czytaj więcej: "Koło Młyńskie" dla Pani Anety Bolałek

Poczta walentynkowa

Święto zakochanych to wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Jest to doskonała okazja, aby wyznać swoją sympatię i przyjaźń do drugiej osoby. Dlatego Samorząd Uczniowski pamiętał o Dniu Świętego Walentego i zorganizował wyczekiwaną pocztę walentynkową.

Czytaj więcej: Poczta walentynkowa

Szkolenia dla rodziców

Zapraszamy na szkolenia dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum prowadzone przez psychologa szkolnego na temat "Jak motywować uczniów do nauki?":

  • 22 lutego 2018 r. godz. 15:30 - szkolenie dla rodziców uczniów klas I-V SP
  • 1 marca 2018 r. godz. 15:30 - szkolenie dla rodziców uczniów klas VI-VII SP i II-III G.

Zapraszamy!

Spotkania z policjantami

26 stycznia 2018 r., po apelach podsumowujących wyniki klasyfikacji w I semetrze bieżącego roku szkolnego odbyły się spotkania z policjantami Komisariatu Policji w Czersku dotyczące przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Czytaj więcej: Spotkania z policjantami