^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 22 maja 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Powrót

Zimowisko część III

III dzień
Rozpoczął się bardzo aktywnie. Uczniowie w strojach sportowych udali się na śniadanie, gdzie pożywili się zdrowymi kanapkami, na których królowały świeże, pachnące pomidory i ogórki. Z pełnymi brzuszkami udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie w kręgu rozpoczęliśmy pogadankę na temat szkodliwości takich używek jak papierosy, e-papierosy oraz alkohol.

Dzieci podzieliły się swoją wiedzą na ten temat. Wspólnie z p. Anitą przedstawiłyśmy uczniom w jaki sposób wymienione używki szkodzą zdrowiu oraz jak dzieci mają reagować na sytuacje, gdy ktoś namawia do ich spróbowania. Następnym punktem w programie zimowiska były zajęcia taneczne (zumba). Uczniowie świetnie się bawili podczas "wygibasów" tanecznych, a przy tym nauczyli się kilku nowych kroków. Zagraliśmy także w grę uwielbianą przez dzieci – zbijaka. Następnie zmęczeni udaliśmy się do świetlicy by pobawić się w kącikach zainteresowań. W dalszej części zajęć dzieci podzieliły się wiedzą na temat sportów zimowych, a także zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczną związaną z ulubionym sportem zimowych. I miejsce zajął Eryk Andrearczyk, II miejsce Lena Makowska i Piotr Koliński oraz III miejsce Wiktoria Gełdon. Oczywiście wszystkie dzieci za wykonane prace otrzymały nagrody, a wyróżnionym serdecznie pogratulowałyśmy. Po dużej dawce emocji zrobiliśmy się bardzo głodni i z wilczym apetytem udaliśmy się na pyszny obiad do szkolnej stołówki. Po obiedzie dzieci relaksowały się podczas zabaw dowolnych. Na sam koniec trzeciego dnia zimowiska udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie rozegrał się mały turniej piłki nożnej. I tak trzeci dzień zimowiska zakończył się bardzo aktywnie.

31
32
33
34
35
36
37
38
39
310
311
312