^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 26 maja 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Powrót

Zimowisko część I

Upragnione i długo wyczekiwane dwa tygodnie zimowego odpoczynku od obowiązków szkolnych - idealne, żeby podładować baterie, wyjechać gdzieś i poznać nowych ludzi, przeżyć wspaniałe przygody! I to w samym środku zimy, najpiękniejszej pory roku! Co prawda ferie szkolne nie trwają długo, ale z nami pierwszy tydzień ferii dzieci wykorzystały na 200%.

Dzięki środkom finansowym uzyskanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Czersk, w Zespole Szkół w Łęgu odbyło się zimowisko, w którym wzięło udział 25 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej. Zimowisko zorganizowane zostało w pierwszym tygodniu ferii (11.02 – 15.02.2019).
I dzień
O godz. 8.00 uczniowie zebrali się w świetlicy szkolnej, gdzie została sprawdzona obecność. Wspólnie z p. Anitą Ćwiklińską serdecznie przywitałyśmy uczniów biorących udział w zimowisku. Następnie został przedstawiony regulamin oraz zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek szkolnych i zajęć, a także program zimowiska. W następnej kolejności udaliśmy się na pyszne śniadanie, przygotowane przez nasze wspaniałe panie z kuchni. Dzieciom bardzo smakowało i uśmiechnięci wyruszyliśmy w daleką podróż do Parku Edukacyjnego – ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Chociaż pogoda była kapryśna, nie przeszkodziła dzieciom w zdobywaniu nowych doświadczeń. Na miejscu przywitał nas sympatyczny p. Jacek, który od początku do końca zadziwiał dzieci bogatą wiedzą na temat flory i fauny jezior Szwajcarii Kaszubskiej. Zostaliśmy także wprowadzeni w kolorowy świat papug, co można zaobserwować na załączonych zdjęciach. Nasi uczniowie, a także opiekunowie wykazali się ogromną odwagą biorąc na "swoje barki" nietypowe zwierzęta. Dzieci zachwyciły się także bajką filmową w 3D pt. "Wielka przygoda chomików". Po seansie w kinie udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji, gdzie wszyscy uczniowie z wilczym apetytem spałaszowali, aż do ostatniego kęsa, podany posiłek. Chwilę później udaliśmy się do naszego autokaru i wróciliśmy do szkoły. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i przygoda w pierwszy dzień zimowiska dobiegła końca. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń wraz z rodzicami udali się do swoich domów.

11

12

13

14

15

16

17

18

19

110

111

112

113

114

115

116

117

118