^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 17 lutego 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz

Powrót

Wycieczka do Torunia

Już o godzinie 5.30 rano, 30 maja, klasy czwarte wraz ze swoimi wychowawcami oraz panią Renatą Szarafin wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Zaczęliśmy od uczestnictwa w warsztatach historycznego wypieku piernika w Żywym Muzeum Piernika. Na koniec pokazu każdy samodzielnie przygotował i upiekł własnego pierniczka. Następnie wysłuchaliśmy legend w Domu Legend czyli interaktywnym muzeum. Po tych atrakcjach przez dwie godziny spacerowaliśmy po Toruniu. Oprowadzała nas sympatyczna pani przewodnik w regionalnym stroju.

Widzieliśmy między innymi pomnik Mikołaja Kopernika, jego dom, ruiny zamku czy Krzywą Wieżę. Po pysznym i zdrowym obiedzie pojechaliśmy do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie poznaliśmy historię materiałów piśmienniczych. Próbowaliśmy kaligrafii gęsim piórem na ręcznie czerpanym papierze. W ramach zajęć praktycznych samodzielnie czerpaliśmy kartkę papieru. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa, który własnoręcznie wydrukowaliśmy w muzeum na XIX-wiecznej prasie drukarskiej. To był dzień pełen wrażeń!

DSC 0365[1]

DSC 0366[1]

DSC 0367[1]

DSC 0368

DSC 0369

DSC 0370

DSC 0371[1]

DSC 0372

DSC 0373