^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 czerwca 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Powrót

Król i Królowa Życzliwości

Życzliwość odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu codziennym. Bez wątpienia pozytywne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest potrafią wprowadzić w dobry nastrój, sprawić by ludziom żyło się lepiej, weselej. Uczniowie wraz z nauczycielami przez cały październik rozpowszechniali ideę życzliwości i serdeczności w naszej szkole.

W każdej klasie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum przeprowadzono na godzinie wychowawczej lekcję na temat życzliwości. Na korytarzach powstały Drzewa Życzliwości, gdzie uczniowie na listkach mogli pozdrowić kogoś kogo darzą sympatią. Odbył się, jak co roku, klasowy oraz szkolny Plebiscyt na Króla i Królową Życzliwości.
Wytypowani do tytułu Króla i Królowej Życzliwości zostali:
Szkoła Podstawowa
kl. Ia - Marta Łęgowska, Borys Połom
kl. Ib - Łucja Walkowska, Adrian Janikowski
kl. IIa - Marcelina Szczepankiewicz, Maciej Biesek
kl. IIb - Wiktoria Kościelniak, Jan Kulwas
kl. III - Aleksandra Dulska, Makary Hoffmann
kl. IVa - Amelia Fiał, Bartosz Sikorski
kl. IVb - Joanna Pietruszka, Jan Ostrowski
kl. Va - Milena Grada, Damian Zblewski
kl. Vb - Sandra Babinska, Hubert Wróblewski
kl. VIa - Aniela Cybula, Kacper Wielewicki
kl. VIb - Roksana Sznajder, Szymon Grada
kl. VIIa - Oliwia Warnke, Maciej Seledec
kl. VIIb - Weronika Jopek, Bartosz Sliżewski
kl. VIII - Daria Libera, Oskar Skóra
Gimnazjum
kl. IIIa - Monika Belka, ----------------
kl. IIIb - Eliza Godlewska, Łukasz Gełdon
W głosowaniu szkolnym, zaszczytny tytuł, koronę oraz nagrodę za m.in. bezinteresowną chęć niesienia pomocy innym zdobyli:
- w klasach I - III SP: Łucja Walkowska i Borys Połom
- w klasach IV- VI SP: Milena Grada i Hubert Wróblewski
- w klasach VII- VIII SP oraz Gimnazjum: Weronika Jopek i Łukasz Gełdon.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Zostały także przeprowadzone konkursy: plastyczny pt. "Życzliwy wobec kolegów, koleżanek i dorosłych" oraz "Przepis na życzliwą szkołę" organizowane w ramach Miesiąca Życzliwości. Nagrody w tych konkursach otrzymali: Wiktoria Glaner, Dawid Gorzula, Michał Drewczyński, Weronika Czapiewska, Patrycja Grada, Julia Mikołajska oraz Jan Klarecki.

DSC08555

DSC08556

W tym roku wyjątkowo uczniowie Zespołu Szkół w Łęgu wybrali najsympatyczniejszego nauczyciela, którym została pani Wioleta Ziehlke oraz życzliwego pracownika szkoły, którym został pan Stanisław Ważyński.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, którzy swoją postawą zasłużyli na tytuł Króla i Królowej Życzliwości oraz ich Rodzicom. Mają Państwo powód do dumy, gdyż Wasze dzieci są wzorem do naśladowania.
Nagrody i dyplomy wręczono podczas jasełek szkolnych.