^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 września 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Doradztwo zawodowe

Stypendia

Przetargi

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Czerski Budżet Obywatelski 2024

 

Szanowni Państwo,
informujemy, że w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 złożyliśmy wniosek: "Wyposażenie sal lekcyjnych w ekrany interaktywne w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu".

W Szkole Podstawowej w Łęgu niektóre sale lekcyjne, z których korzystają uczniowie, wyposażone są w nowe ekrany interaktywne. Pozostałe pracownie w swoich zasobach mają rzutniki, które z uwagi na długi okres użytkowania przestają spełniać swoją funkcję (wypalenie lamp). Opierając się na doświadczeniu pracy z ekranami interaktywnymi oraz idąc z postępem technologicznym, chcemy zamienić rzutniki na ekrany interaktywne w pozostałych salach dydaktycznych, by wszystkie dzieci miały możliwość korzystania w pełni z nowoczesnych technologii informatycznych. Koszt zakupu jednego ekranu to ok. 10 000 zł. W ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego chcielibyśmy zdobyć fundusze na zakup czterech ekranów.
Głosowanie odbywać się będzie od 25 września do 16 października, ale już dziś zwracamy uwagę na następujące kwestie:
- każdemu głosującemu przysługuje jeden głos, który może oddać na dowolny projekt w okręgu konsultacyjnym swojego zamieszkania (Okręg konsultacyjny nr 2 – Sołectwa: Gotelp, Lipki, Łąg, Łąg-Kolonia, Łubna, Malachin, Mokre, Odry, Wieck, Złotowo)
- głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania głosu
- w przypadku głosowania przez osoby małoletnie, konieczna jest zgoda opiekuna prawnego na udział w głosowaniu, której wzór i sposób przedstawienia określi Burmistrz Czerska
- w przypadku oddania przez mieszkańca głosu poparcia na dwa lub więcej projektów w okręgu konsultacyjnym swojego zamieszkania, wszystkie oddane głosy uznaje się za nieważne
- w przypadku oddania przez mieszkańca głosu poparcia na projekty w okręgu konsultacyjnym innym niż swojego zamieszkania, wszystkie oddane głosy uznaje się za nieważne
- w przypadku oddania przez mieszkańca dwóch lub więcej głosów poparcia na jeden projekt w okręgu konsultacyjnym swojego zamieszkania, za ważny uznany zostanie tylko jeden głos poparcia.
Nasz projekt został oznaczony numerem 6.
Bardzo liczymy na Państwa poparcie.
Więcej informacji na temat konsultacji społecznych pn. „Czerski Budżet Obywatelski 2024” znajdziecie Państwo na stronie:
https://czersk.pl/aktualnosci/czerski-budzet-obywatelski