^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 21 września 2023 r.    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Laboratoria Przyszłości

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Doradztwo zawodowe

Stypendia

Przetargi

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Stowarzyszenie

Wielki Maraton Czytelniczy

Wielki Maraton Czytelniczy jest ogólnopolskim konkursem przeznaczonym dla klas II-VIII szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich. Uczniowie zmagają się w czterech grupach wiekowych. Nasza szkoła przystąpiła do dwóch: "Spotkacie nowych przyjaciół" – klasy II-III i "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" - klasy IV-VI. Wśród organizatorów konkursu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, a honorowy patronat nad nim objął Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska. Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

W każdym miesiącu (od października do kwietnia) zadaniem uczniów było  przeczytanie  wskazanej przez koordynatora książki, a następnie wykazanie się szczegółową znajomością jej treści poprzez napisanie przygotowanego przez organizatora testu. Wyniki po każdym etapie (było ich siedem) przesyłane były do organizatora, następnie punkty sumowano.
Grupę wiekową klas II-III reprezentowało 8 dziewczynek, wszystkie wytrwały do końca konkursu. W grupie klas IV-VI zaczynało rywalizację siedmioro uczniów, ukończyło czworo.
Bardzo wysoki wynik, a tym samym wyróżnienie w grupie młodszej "Spotkacie nowych przyjaciół" otrzymała Lena Smaglińska z klasy IIIb. Wysoko uplasowała się w klasyfikacji  również Amelia Szyfelbein z klasy Va, za co ją także wyróżniono.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników oraz zaangażowania i wytrwałości!

DSC01272

DSC01275

DSC01277

dyplom1

dyplom2