^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 12 sierpnia 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Czytam z Klasą

Uczniowie klasy 3a realizują ogólnopolski projekt "Czytam z Klasą". Projekt składa się z trzech części. W każdym module należy przeczytać inną książkę i wykonać do niej minimum 3 zadania oraz starannie prowadzić lekturnik. Pierwszą książką, którą przeczytaliśmy i omówiliśmy była książka o niesamowitych przygodach "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lingren.

Zrealizowaliśmy wspólnie pięć zadań. Pierwsze polegało na wykonaniu w klasie gazetki promujacej projekt "Czytam z Klasą". Wykonaliśmy z plasteliny według własnej inwencji Czytusie, które również umieściliśmy w kąciku. Uczniowie ozdobili lekturniki i z niecierpliwością czekali na omawianie pierwszej lektury "Dzieci z Bullerbyn". Wychowawczyni przeczytała kilka rozdziałów lektury i wspólnie omówiliśmy najciekawsze wydarzenia. Uczniowie wykonali makietę wioski Bullerbyn, gdzie mieszkali główni bohaterowie. Uzupełniliśmy ćwiczenia w lekturniku dotyczące I modułu. Najwięcej frajdy sprawiło nam wykonanie gry na tablet i opisu swojego ulubionego bohatera lektury.
Z niecierpliwością oczekujemy na drugi moduł, do którego wybraliśmy lekturę "O psie który jeździł koleją".

1
2
3
4
5
6
7
9
8