^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 4 czerwca 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

Dzień Zwierząt

4 października z okazji Dnia Zwierząt w naszej szkole odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii p. Moniką Sawicką, która na co dzień pracuje w Przychodni Weterynaryjnej w Czersku. W ciekawej pogadance na temat dbania o zwierzęta wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza

oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, opowiadały o zwierzętach, które mają w domu i zasypywały Panią weterynarz pytaniami dotyczącymi ich pupili. Pani Monika przypomniała również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami (zwłaszcza dzikimi jak np. wilk, dzik czy dzikie agresywne psy) i o konieczności szczepień zwierząt domowych. Naszym uczniom podobała się nietypowa lekcja (zwłaszcza „pluszaki – robaki”, które Pani weterynarz przywiozła ze sobą do pokazania dzieciom.
Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć w części ciekawego i odpowiedzialnego zawodu weterynarza. Może przez to, ktoś odkryje w sobie  predyspozycje do wykonywania tego zawodu, jakieś pasje - kto wie?
Teraz z pewnością  uczniowie już wiedzą jak mądrze i odpowiedzialnie dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.

Bardzo dziękujemy Pani Monice Sawickiej za niezmiernie interesujace spotkanie.

1

2

3

5

6

7

9

11

12

14

15