^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 maja 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Powrót

Urodziny drużyny 2018

W miniony weekend spędziliśmy wspólnie czas na biwaku z okazji urodzin naszej drużyny. Spotkanie rozpoczęło się w piątek uroczystym apelem, po którym udaliśmy się na grę terenową po naszej miejscowości, która dotyczyła prawa harcerskiego. Na punktach zadaniowych uczyliśmy się między innymi jak poprawienie rozłożyć namiot, wiązać sznury oraz zarządzania pieniędzmi.

Po powrocie do bazy, zasiedliśmy wspólnie w kręgu, by rozpocząć uroczyste świeczkowisko. Tam porozmawialiśmy o kolejnych punktach prawa harcerskiego, oraz dowiedzieliśmy się istotnych faktów na temat samego harcerstwa. Były to nasze urodziny, więc hucznie je świętowaliśmy. Nie zapomnieliśmy jednak o 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas owego świeczkowiska uczciliśmy to Święto śpiewając patriotyczne pieśni, oraz tworząc wspólny krąg z biało-czerwonej włoczki, którą po zawiązaniu kręgu przecięliśmy na równe części po to, by każdy z nas zrobił z nich pamiątkowy warkoczyk do munduru. Oczywiście jak na urodziny przystało, nie zabrakło pysznego tortu i tradycyjnego „Sto lat”! Co najważniejsze, tort przygotowały własnoręcznie nasze druhenki i trzeba przyznać, że mają dar do gotowania, ponieważ ciasto zniknęło w mgnieniu oka! Po poczęstunku nastąpiła uroczysta chwila dla kilkunastu harcerzy. Złożyli oni bowiem przyrzeczenie harcerskie. Była to wyjątkowa chwila. Pojawiły się łzy wzruszenia, podziękowania... Była to dla wszystkich krótka chwila nostalgii. Po tak wzniosłej chwili czas nadszedł na rozrywkę! Odbyła się mianowicie gra nocna, która również została przygotowana i zorganizowana przez nasze druhny z drużyny starszoharcerskiej. Gra opierała się na kinowym horrorze „Zakonnica” i śmiało można stwierdzić, że była tylko dla tych najodważniejszych harcerzy! Dziewczyny świetnie zrobiły charakteryzację, przygotowały też adekwatne do roli stroje. Postarały się o pełną grozy muzykę, dzięki której gra była jeszcze bardziej klimatyczna. Po grze niektórzy wymęczeni położyli się spać, a inni prowadzili nocne rozmowy oraz małe śpiewogrania. W sobotni poranek, zakończyliśmy nocleg uroczystym apelem, zabraliśmy się za robienie porządku, po czym udaliśmy się do swoich domów. Podsumowując - nocleg zaliczymy do bardzo udanych! Cieszymy się, że jako drużyna działamy już kolejny rok i nie zamierzamy przestać! Pragniemy podziękować wszystkim angażującym się w działalność naszej drużyny. To między innymi dzięki Państwa nieocenionej pomocy stałe się rozwijamy.
Czuwaj!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30