^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 marca 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Powrót

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny rozstrzygnięty

Dnia  23 kwietnia 2018 r. drużyna z Gimnazjum w Łęgu w składzie: Eliza Godlewska, Liwia Redzimska i Jan Klarecki wzięła udział w XI już edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Świadomy Konsument Europy” organizowanego  przez Szkołę Podstawową nr 7 w Chojnicach. Głównym celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych

poprzez nabycie umiejętności odczytywania ekoznaków na produktach codziennego użytku. W konkursie – oprócz naszej szkoły – wystartowało 7 gimnazjów z powiatu chojnickiego. Warunkiem uczestnictwa było wcześniejsze wykonanie i przesłanie do organizatora prezentacji multimedialnej pt. „Ekoznaki w naszej szkole”, a następnie przedstawienie jej wszystkim zebranym w dniu konkursu. Uczestnicy zmagań rozwiązywali test o tematyce ekologicznej, a następnie już zespołowo układali na czas domino z ekoznaków, grali w zdobywanie par (tzw. „memory”), ćwiczyli umiejętność zapamiętywania kolejności pojawiających się na ekranie ekoznaków, a także odgadywali o jaki znak chodzi po odkryciu tylko jego fragmentu. Wszystkie konkurencje miały charakter zabaw, ale zawsze dotyczyły ekoznaków. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie Gimnazjum w Łęgu zajęli I miejsce ex aequo z drużyną z Czerska. Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

DSC02753

DSC02754

DSC02758

DSC02763

DSC02767

DSC02771

DSC02772

DSC02773

DSC02775

DSC02777

 DSC02779