^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Powrót

Egzamin gimnazjalny 2018

Dzisiaj, 18 kwietnia 2018 r. o godzinie 9.00 33 uczniów klas trzecich Gimnazjum w Łęgu rozpoczęło ogólnopolski egzamin gimnazjalny. W pierwszym dniu rozwiązywali zadania z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Jutro będą sprawdzać swoją wiedzę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki,

Czytaj więcej: Egzamin gimnazjalny 2018

Turniej Wiedzy o Prawie

19 lutego odbył się szkolny etap Pomorskiego Turnieju Wiedzy o Prawie dla mlodzieży gimnazjalnej, organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. W elimnacjach szkolnych udział wzięło 17 uczniów Gimnazjum, których zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 20 pytań obejmujących zakres podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie I i II klasy Gimnazjum.

Czytaj więcej: Turniej Wiedzy o Prawie

Podsumowanie I semestru w G

W dniu 26 stycznia 2018 r. na apelu podsumowano również wyniki pracy w I semestrze roku szkolnego w Gimnazjum. Zostały zaprezentowane dane statystyczne dotyczące wyników klasyfikacji w nauce i zachowaniu. Wręczono również niektóre nagrody i dyplomy uzyskane przez gimnazjalistów w minionym półroczu.

Czytaj więcej: Podsumowanie I semestru w G

Bal karnawałowy gimnazjalistów

W czwartek 25 stycznia br. w godzinach wieczornych odbył się w szkole coroczny bal karnawałowy gimnazjalistów. Wszyscy obecni bawili się doskonale co widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy gimnazjalistów

Turniej mikołajkowy w Gimnazjum

8 grudnia odbył się mikołajkowy turniej w piłkę siatkową, w którym wzięli udział uczniowie Gimnazjum oraz gościnnie uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej. W turnieju rywalizowały  3 drużyny. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", a ostateczne wyniki turnieju są następujące:

Czytaj więcej: Turniej mikołajkowy w Gimnazjum

Wycieczka edukacyjna klas 2 G

W piątek 17 listopada gimnazjaliści z klas II udali się poza teren szkoły; jednak cel wyprawy, jak na uczniów przystało, był edukacyjny. Najpierw autobus dowiózł uczestników wycieczki do Będomina. To tu mieści się oddział Muzeum Narodowego, w którym można się zapoznać z historią polskiego hymnu i poznać dzieje jego twórcy, czyli Józefa Wybickiego.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna klas 2 G

Wyjazd do kina

Dnia 16 listopada Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował dla swoich koleżanek i kolegów wyjazd do kina CINEMA CITY w Starogardzie Gdańskim na filmy:
- "Listy do M. 3" – polska komedia romantyczna z 2017 roku
- "Geostorm" – amerykański film katastroficzny z 2017 roku

Czytaj więcej: Wyjazd do kina

Biwak klas drugich i trzecich Gimnazjum

19 października klasy II i III Gimnazjum wyruszyły pod opieką swoich wychowawców na łono natury. Klasy II wybrały Woziwodę, klasy III - Bartel. Różne miejsca pobytu - cele przewodnie te same: oderwanie się od szkolnych ławek, obowiązków, domowych komputerów, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i spędzenie czasu z rówieśnikami. Ponieważ pobyt nie był długi (powrót w piątek po południu), a pogoda dopisała, czas spędzony wśród kolegów i koleżanek, z dala od domu i szkoły, upłynął zdecydowanie za szybko.

Czytaj więcej: Biwak klas drugich i trzecich Gimnazjum

Mecz sparingowy

10 października w hali sportowej w Czarnej Wodzie odbył się mecz sparingowy w piłkę nożną halową, w którym  uczniowie Gimnazjum zmierzyli się z kolegami z Czarnej Wody. Rozegrane zostały trzy 20-minutowe tercje, w których nasi niestety ulegli gospodarzom 5:10. Dziękujemy Panu Pawłowi Rybackiemu za zaproszenie i przeprowadzenie spotkania.

Czytaj więcej: Mecz sparingowy