^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 listopada 2017 r.    |    Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Powrót

Wyjazd do kina

Dnia 16 listopada Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował dla swoich koleżanek i kolegów wyjazd do kina CINEMA CITY w Starogardzie Gdańskim na filmy:
- "Listy do M. 3" – polska komedia romantyczna z 2017 roku
- "Geostorm" – amerykański film katastroficzny z 2017 roku

Czytaj więcej: Wyjazd do kina

Biwak klas drugich i trzecich Gimnazjum

19 października klasy II i III Gimnazjum wyruszyły pod opieką swoich wychowawców na łono natury. Klasy II wybrały Woziwodę, klasy III - Bartel. Różne miejsca pobytu - cele przewodnie te same: oderwanie się od szkolnych ławek, obowiązków, domowych komputerów, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i spędzenie czasu z rówieśnikami. Ponieważ pobyt nie był długi (powrót w piątek po południu), a pogoda dopisała, czas spędzony wśród kolegów i koleżanek, z dala od domu i szkoły, upłynął zdecydowanie za szybko.

Czytaj więcej: Biwak klas drugich i trzecich Gimnazjum

Mecz sparingowy

10 października w hali sportowej w Czarnej Wodzie odbył się mecz sparingowy w piłkę nożną halową, w którym  uczniowie Gimnazjum zmierzyli się z kolegami z Czarnej Wody. Rozegrane zostały trzy 20-minutowe tercje, w których nasi niestety ulegli gospodarzom 5:10. Dziękujemy Panu Pawłowi Rybackiemu za zaproszenie i przeprowadzenie spotkania.

Czytaj więcej: Mecz sparingowy

Bal gimnazjalny klas 3

Dnia 8 czerwca odbył się w Zespole Szkół w Łęgu bal gimnazjalny klas III. Impreza została zorganizowana przez uczniów, ich rodziców oraz wychowawców. Po krótkim powitaniu przyszedł czas na wspólne zdjęcia, poczęstunek i zabawę prowadzoną przez DJ-a Jasia.

Czytaj więcej: Bal gimnazjalny klas 3

Wycieczka klasy 1a Gimnazjum

Trwa sezon na wypady poza szkołę…
W środę 14 czerwca uczniowie klasy Ia Gimnazjum wybrali się nad morze. Tuż po godzinie 8 rano w doskonałych humorach ruszyli pociągiem ze stacji kolejowej w Łęgu. Dotarli do Sopotu, gdzie powitała ich przepiękna pogoda. Spacer brzegiem morza aż do Gdyni sprawił sporo radości. Na miejscu było wspólne oglądanie filmu, obiad i chwila na zakupy.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 1a Gimnazjum

Projekty edukacyjne 2017 w Gimnazjum

19 czerwca (w poniedziałek) odbyła się w Gimnazjum coroczna prezentacja projektów edukacyjnych przygotowywanych przez uczniów klas drugich. Realizując projekty uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonania doświadczeń, byli  motywowani do samodzielnego  poszukiwania informacji,

Czytaj więcej: Projekty edukacyjne 2017 w Gimnazjum

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku

25 maja br. odbyły się w Gimnazjum wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku. W wyniku głosowania wyłoniono zgodnie ze statutem MRM trzy osoby, które będą reprezentowały w Radzie VIII kadencji naszą szkołę. Zostali nimi: Liwia Redzimska, Dawid Zielke i Jan Klarecki. W poniedziałek 12 czerwca odbędzie się pierwsze zebranie MRM, w czasie którego zostaną wyłonione władze Rady.

Opiekunem naszych przedstawicieli jest Pan Sławomir Kukowski.

Gratulujemy wyboru i życzymy udanej kadencji.

Czytaj więcej: Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku

Wyróżnienie dla Pauliny Mundrej

 

2 czerwca br. w siedzibie redakcji "Czasu Chojnic" odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Literackiego "Portret ludowego artysty słowem malowany" dla uczniów gimnazjum. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła uczennica naszego Gimnazjum Paulina Mundra, która pracę konkursową napisała pod kierunkiem Pani Aliny Zabrockiej.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Pauliny Mundrej

Dzień Zdrowia w Gimnazjum

27 kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum obchodzili Dzień Zdrowia. Poza corocznie sprawdzaną wiedzą z zakresu szkodliwości sięgania po środki odurzające i uzależniające, w tym roku uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego przygotowanego przez swoich kolegów i koleżanki pod kierunkiem Pani Anety Bolałek.

Czytaj więcej: Dzień Zdrowia w Gimnazjum