^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 20 lutego 2018 r.    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Mapa

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Materiały do pobrania

Podsumowanie I semestru w G

W dniu 26 stycznia 2018 r. na apelu podsumowano również wyniki pracy w I semestrze roku szkolnego w Gimnazjum. Zostały zaprezentowane dane statystyczne dotyczące wyników klasyfikacji w nauce i zachowaniu. Wręczono również niektóre nagrody i dyplomy uzyskane przez gimnazjalistów w minionym półroczu.

Czytaj więcej: Podsumowanie I semestru w G

Bal karnawałowy gimnazjalistów

W czwartek 25 stycznia br. w godzinach wieczornych odbył się w szkole coroczny bal karnawałowy gimnazjalistów. Wszyscy obecni bawili się doskonale co widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy gimnazjalistów

Turniej mikołajkowy w Gimnazjum

8 grudnia odbył się mikołajkowy turniej w piłkę siatkową, w którym wzięli udział uczniowie Gimnazjum oraz gościnnie uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej. W turnieju rywalizowały  3 drużyny. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", a ostateczne wyniki turnieju są następujące:

Czytaj więcej: Turniej mikołajkowy w Gimnazjum

Wycieczka edukacyjna klas 2 G

W piątek 17 listopada gimnazjaliści z klas II udali się poza teren szkoły; jednak cel wyprawy, jak na uczniów przystało, był edukacyjny. Najpierw autobus dowiózł uczestników wycieczki do Będomina. To tu mieści się oddział Muzeum Narodowego, w którym można się zapoznać z historią polskiego hymnu i poznać dzieje jego twórcy, czyli Józefa Wybickiego.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna klas 2 G

Wyjazd do kina

Dnia 16 listopada Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował dla swoich koleżanek i kolegów wyjazd do kina CINEMA CITY w Starogardzie Gdańskim na filmy:
- "Listy do M. 3" – polska komedia romantyczna z 2017 roku
- "Geostorm" – amerykański film katastroficzny z 2017 roku

Czytaj więcej: Wyjazd do kina

Biwak klas drugich i trzecich Gimnazjum

19 października klasy II i III Gimnazjum wyruszyły pod opieką swoich wychowawców na łono natury. Klasy II wybrały Woziwodę, klasy III - Bartel. Różne miejsca pobytu - cele przewodnie te same: oderwanie się od szkolnych ławek, obowiązków, domowych komputerów, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i spędzenie czasu z rówieśnikami. Ponieważ pobyt nie był długi (powrót w piątek po południu), a pogoda dopisała, czas spędzony wśród kolegów i koleżanek, z dala od domu i szkoły, upłynął zdecydowanie za szybko.

Czytaj więcej: Biwak klas drugich i trzecich Gimnazjum

Mecz sparingowy

10 października w hali sportowej w Czarnej Wodzie odbył się mecz sparingowy w piłkę nożną halową, w którym  uczniowie Gimnazjum zmierzyli się z kolegami z Czarnej Wody. Rozegrane zostały trzy 20-minutowe tercje, w których nasi niestety ulegli gospodarzom 5:10. Dziękujemy Panu Pawłowi Rybackiemu za zaproszenie i przeprowadzenie spotkania.

Czytaj więcej: Mecz sparingowy

Bal gimnazjalny klas 3

Dnia 8 czerwca odbył się w Zespole Szkół w Łęgu bal gimnazjalny klas III. Impreza została zorganizowana przez uczniów, ich rodziców oraz wychowawców. Po krótkim powitaniu przyszedł czas na wspólne zdjęcia, poczęstunek i zabawę prowadzoną przez DJ-a Jasia.

Czytaj więcej: Bal gimnazjalny klas 3

Wycieczka klasy 1a Gimnazjum

Trwa sezon na wypady poza szkołę…
W środę 14 czerwca uczniowie klasy Ia Gimnazjum wybrali się nad morze. Tuż po godzinie 8 rano w doskonałych humorach ruszyli pociągiem ze stacji kolejowej w Łęgu. Dotarli do Sopotu, gdzie powitała ich przepiękna pogoda. Spacer brzegiem morza aż do Gdyni sprawił sporo radości. Na miejscu było wspólne oglądanie filmu, obiad i chwila na zakupy.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 1a Gimnazjum

Projekty edukacyjne 2017 w Gimnazjum

19 czerwca (w poniedziałek) odbyła się w Gimnazjum coroczna prezentacja projektów edukacyjnych przygotowywanych przez uczniów klas drugich. Realizując projekty uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonania doświadczeń, byli  motywowani do samodzielnego  poszukiwania informacji,

Czytaj więcej: Projekty edukacyjne 2017 w Gimnazjum