^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 27 czerwca 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Powrót

Bal Gimnazjalny 2019

Zgodnie z tradycją, 30 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Łęgu odbył się Bal Gimnazjalny klas III. Impreza miała miejsce w małej sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej dzięki pomocy pani J. Jezierskiej. O poczęstunek i napoje zadbali rodzice przyszłych absolwentów. Gimnazjaliści w odświętnych strojach doskonale bawili się przy doskonałej muzyce.

Czytaj więcej: Bal Gimnazjalny 2019

Informacja o akcji strajkowej dla rodziców uczniów klas III G

 

W związku z ogłoszonym rozpoczęciem akcji strajkowej przez związki zawodowe NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniu 8 kwietnia br. pragnę Państwa poinformować, że jeżeli trwające negocjacje strony rządowej z centralami związkowymi nie zakończą się powodzeniem, zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół w Łęgu w dniach 8 i 9 kwietnia nie odbędą się.

Czytaj więcej: Informacja o akcji strajkowej dla rodziców uczniów klas III G

Wycieczka do Chojnic i Człuchowa

23 października 2018 r. uczniowie klas III Gimnazjum spędzili poza szkołą. Pragnąc poszerzyć swą wiedzę o Ojczyźnie (w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości) oraz broniąc się przed rzekomą regułą: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” 27-osobowa grupa wyruszyła na wycieczkę do stosunkowo nieodległych miast – Chojnic i Człuchowa. Dzięki tej wyprawie, mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie sporo dowiedzieli się o zabytkach Chojnic i poznali dzieje zamku w Człuchowie. Na zakończenie skorzystali z godziny rekreacji w  kręgielni.

Czytaj więcej: Wycieczka do Chojnic i Człuchowa

Wyjazd do kina klasy 3b Gimnazjum

15 października 2018 r. klasa IIIb Gimnazjum wraz z opiekunami wybrała się do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na seans filmowy pt. „Serce nie sługa”. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół za zwycięstwo w konkursie na prezentację multimedialną o patronie szkoły – Tadeuszu Kościuszce, którą uczniowie wykonali w ubiegłym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Wyjazd do kina klasy 3b Gimnazjum

Pożegnanie uczniów klas trzecich Gimnazjum

21 czerwca 2018 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Łęgu trzecioklasiści uroczyście pożegnali się z Gimnazjum. Towarzyszyli im rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły, przedstawiciele klas II Gimnazjum oraz zaproszeni goście. Podczas pierwszej części uroczystości odebrali z rąk dyrektora okolicznościowe dyplomy,

Czytaj więcej: Pożegnanie uczniów klas trzecich Gimnazjum

Bal absolwentów Gimnazjum 2018

8 czerwca odbył się w naszej szkole pożegnalny bal klas III Gimnazjum. Impreza została zorganizowana przez uczniów, ich rodziców oraz wychowawców w pięknie udekorowanej (dzięki pomocy p. Joanny Jezierskiej) małej sali gimnastycznej. Trzecioklasiści rozpoczęli swoją ostatnią wspólną zabawę od sesji zdjęciowej.

Czytaj więcej: Bal absolwentów Gimnazjum 2018

Gimnazjaliści na wycieczce

Poniedziałek 21 maja zaczął się dla 37-osobowej grupy uczniów klas gimnazjalnych bardzo wcześnie – już o godz. 4.00 wyruszyli autokarem na prawie tygodniową wycieczkę w góry. Około godziny 15.00 nastąpił wjazd kolejką na Gubałówkę, skąd wreszcie można było podziwiać tatrzańskie pejzaże.

Czytaj więcej: Gimnazjaliści na wycieczce