^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 23 listopada 2017 r.    |    Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Powrót

Dyskoteka klas szóstych

 

Dnia 6 listopada odbyła się dyskoteka dla uczniów klas szóstych.  Świetne humory i dobra muzyka zapewniły jej uczestnikom wspaniałą zabawę. Szkoda tylko, że czas biegł tak szybko…
Kolejna dyskoteka już wkrótce!

Czytaj więcej: Dyskoteka klas szóstych

Śniadanie Daje Moc 2017

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Nasza placówka po raz drugi przyczyniła się do kolejnej edycji programu Śniadanie Daje Moc, który przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów.

Czytaj więcej: Śniadanie Daje Moc 2017

Ślubowanie klas I SP

Dnia 27 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Łęgu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego miało ono bardzo podniosły i radosny charakter.

Czytaj więcej: Ślubowanie klas I SP

Biegi przełajowe

W dniu 10.10.2017 r. w Parku Borowiackim w Czersku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Powodem do radości jest II miejsce dla Oliwii Warnke w kategorii klas V-VI dziewcząt szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Biegi przełajowe

Jesienny turniej

19 listopada w Zespole Szkół odbył się jesienny turniej w piłkę nożną halową szkoły podstawowej. W turnieju wzięły udział 4 drużyny. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" i przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, w duchu gry fair play.

Czytaj więcej: Jesienny turniej

Półkolonie letnie w Zespole Szkół w Łęgu

Wakacje, to czas, kiedy dzieci pragną oderwać się od nauki i odrabiania zadań domowych. Jednak grupa uczniów Zespołu Szkoł w Łęgu postanowiła nie opuszczać murów naszej szkoły. Dlatego dla 27 uczniów klas IV – VI SP i 3 wolontariuszy w dniach 03–07.07.2017 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łąg zorganizowało wypoczynek letni pod nazwą „Nakręć się na zdrowie”.

Czytaj więcej: Półkolonie letnie w Zespole Szkół w Łęgu

Wycieczka klas 1 i 3 Szkoły Podstawowej do Torunia i Ciechocinka

Dnia 19 maja uczniowie klas I i III Szkoły Podstawowej byli na wycieczce w Toruniu i Ciechocinku. W Planetarium dzieci obejrzały film pt. "Łajka astronom". Zobaczyły również dom i pomnik Kopernika. Przy murach obronnych, przy Krzywej Wieży każdy miał okazję sprawdzić swoją prawdomówność. Nie zabrakło też posmakowania pysznych, toruńskich  pierników.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 1 i 3 Szkoły Podstawowej do Torunia i Ciechocinka

Wybory do Samorządu Szkolnego SP

1 czerwca br. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018. Od 1 września 2017 roku funkcje w Samorządzie obejmą:

Ćwikliński Antoni - przewodniczący

Jopek Weronika - zastępca przewodniczącego

Ostrowska Dominika - sekretarz

Czytaj więcej: Wybory do Samorządu Szkolnego SP