^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 26 września 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Powrót

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mapa

Przedszkole Promujące Zdr.

30 DH Zieloni im. I. S.

Przetargi

Stypendia

Szkolny Klub Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Materiały do pobrania

100 lecie powrotu Czerska do Macierzy.

29 stycznia 2020 roku minęło 100 lat od powrotu Czerska i Łęga do Polski. Tego dnia żołnierze wojska polskiego wkroczyli do tych miejscowości od strony Starogardu Gdańskiego. W zwiazku z tym faktem odbywały się i nadal będą organizowane różne uroczystości, imprezy, czy konkursy.

Jedną z nich był konkurs na najlepszą prezentację multimedialną opowiadającą o etapach powrotu Czerska do Macierzy zorganizowany przed Czerskie Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie. Wzięli w nim udział również uczniowie szkoły w Łęgu. Miło nam poinformować, że uczennice klasy VIIIb Weronika Jopek i Natasza Zabrocka zakwalifikowały się do II etapu. Wzięły w nim udział zaledwie cztery zespoły. Co prawda najlepsze okazały się uczennice szkoły z Rytla, ale i nasze dziewczęta zostały wysoko ocenione. W konkursie wziął udział także inny nasz uczeń Jakub Kos z klasy VIIIa, który otrzymał wyróżnienie. Wszyscy laureaci brali udział w uroczystej gali, która odbyła się 5 lutego w Gminnym Domu Kultury w Czersku. Uroczystości patronował Burmistrz Czerska Pan Przemysław Biesek – Talewski, który wręczał uczestnikom dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za udział w tym niezwykle ciekawym konkursie i gratulujemy dobrej postawy naszym uczniom!

P2050729