^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 22 lutego 2020 r.    |    Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

Powrót

100 lecie powrotu Czerska do Macierzy.

29 stycznia 2020 roku minęło 100 lat od powrotu Czerska i Łęga do Polski. Tego dnia żołnierze wojska polskiego wkroczyli do tych miejscowości od strony Starogardu Gdańskiego. W zwiazku z tym faktem odbywały się i nadal będą organizowane różne uroczystości, imprezy, czy konkursy.

Jedną z nich był konkurs na najlepszą prezentację multimedialną opowiadającą o etapach powrotu Czerska do Macierzy zorganizowany przed Czerskie Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie. Wzięli w nim udział również uczniowie szkoły w Łęgu. Miło nam poinformować, że uczennice klasy VIIIb Weronika Jopek i Natasza Zabrocka zakwalifikowały się do II etapu. Wzięły w nim udział zaledwie cztery zespoły. Co prawda najlepsze okazały się uczennice szkoły z Rytla, ale i nasze dziewczęta zostały wysoko ocenione. W konkursie wziął udział także inny nasz uczeń Jakub Kos z klasy VIIIa, który otrzymał wyróżnienie. Wszyscy laureaci brali udział w uroczystej gali, która odbyła się 5 lutego w Gminnym Domu Kultury w Czersku. Uroczystości patronował Burmistrz Czerska Pan Przemysław Biesek – Talewski, który wręczał uczestnikom dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za udział w tym niezwykle ciekawym konkursie i gratulujemy dobrej postawy naszym uczniom!

P2050729