^Powrót na górę


Dzisiaj jest: 16 grudnia 2019 r.    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Powrót

Wycieczka na cmentarz

W dniu 30 października bieżącego roku dzieci z Przedszkola w Łęgu wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych. Przedszkolaki wspólnie z paniami pomodliły się w ciszy i zadumie nad grobami oraz zapaliły świeczkę przy grobach tych, o których nikt już nie pamięta.

Spacer aleją cmentarza był dla dzieci niecodziennym przeżyciem. Szły skupione obserwując prace porządkowe wykonywane przed zbliżającym się świętem. W czasie wycieczki przedszkolaki poznawały tradycje oraz zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Dzieci poznały zasady zachowania się na cmentarzu, nie zakłócały spokoju osobom odwiedzającym to miejsce. To była ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego, która pozostanie w naszej pamięci.

IMG 1565

IMG 1567

IMG 1568

IMG 1570

IMG 1572

IMG 1573